assignaten of schuldbrieven van de Fran se revolutionaire regering van het eind van de achttiende eeuw. Echter er rust een embargo. Alleen stukken van vijftig jaar en ouder mochten worden ingezien. Daaruit bleek dat tot 1963 iets meer dan zevenhonderd leerlingen een diploma hadden ontvangen. Gemiddeld, rekening houdend met de diplomaloze eerste vijf jaar, betekende dat een gemiddelde van vijftien per jaar. Jansen schreef erover in zijn Gedenk boek: 'Het archief wordt er met het verstrij ken van de jaren niet interessanter op. Dat laatste vindt zijn oorzaak in het bestaan van de telefoon en het steeds frequenter gebruik dat men van dit zeer nuttige, maar vaak vermaledijde instrument maakt. Bijna alle minder ambtelijke, persoonlijke con tacten, zoals die met de ouders, worden tegenwoordig per telefoon onderhouden terwijl deze vroeger schriftelijk plaats von den. En zo komt het dat het schoolarchief in de loop der jaren steeds meer ambtelijk, droger en onpersoonlijk wordt.' Het fenomeen schoolkrant Weinig dingen blijken op school zo ver gankelijk te zijn als schoolkranten, ver zuchtte rector Jansen in augustus 1967. Vrij naar Poot: 'Nauw verschenen, gaan dra weer henen.' Rector Jansen geeft een vakkundige analyse van opkomst en het snelle verval van schoolkranten. Dan beseft hij opeens dat hij dat op een nogal cynische wijze doet en wel in het voorwoord bij een nog nieuwe naamloze schoolkrant. 'In plaats van een voorwoord blijk ik, tot mijn eigen verwondering, bezig te zijn met een necrologie. Dat is toch echt niet de bedoeling. Lezers van deze, zoveelste schoolkrant, hebt medelij den met de redacteurs voorzie hen in ruime mate van kopij.' Daar moesten de nieuwe enthousiaste redactieleden Saskia de Bodt, J. Beun, Nick van Liere en Wout Bareman het mee doen. De laatste twee kregen het voor elkaar Cees Verkerk te strikken voor een interview in diens café 't Veerhuis in Put- tershoek aan de Oude Maas. Niet alleen voor literatuur maar ook voor sport was er veel belangstelling op het PH. Na een uitvoerige beschrijving van het interieur vangen de redactieleden aan. Hieronder een paar fragmenten uit hun interview met de toenmalige wereldkam pioen schaatsen. Inteview met Cees Verkerk Wij: Worden er in de schaatssport stimule rende middelen gebruikt? Cees: (verbaasd) 'Dat heb ik nooit gecon stateerd.' Wij: Volgt u een speciaal dieet? Cees: 'Nee!' (kijkt wat onverschillig) 'Ik eet altijd met de pot mee.' Wij: Drinkt u? Cees. 'Alleen bij feestjes en zo.' Wij: Wie ziet u als grote concurrentie bij de komende kampioenschappen? Cees: 'Ard dus, en verder alle buitenlan ders.' Wout Bareman en Nick van Liere, 'Interview Cees Verkerk', in Naamloze PH schoolkrant 1 (1967) augustus, pp. 8-16. 37

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 37