(boven en linkerpagina) Het Petrus Hondius aan de Zuidlandstraat in Terneuzen. Foto's Anda van Riet Begin jaren zeventig vonden de eerste fusiegesprekken plaats met de openbare mavo De Branding. De samenwerking kreeg alvast informeel vorm doordat de PH Kroniek, de schoolkrant van het PH ook op De Branding werd verspreid. Er waren wel klachten van de mavoleerlin gen dat er nog niets over hun school in stond. Dat veranderde nadat de fusie in 1976 formeel werd beklonken. Hoewel het schoolgebouw van De Branding aan de Walstraat in deplorabele staat was, deed het nog een paar jaar dienst. Hier door moesten leerlingen van het ene naar het andere gebouw om lessen te volgen wat de rust niet ten goede kwam. Pas in 1979 zaten alle leerlingen in de school op de Zuidlandstraat. Het Petrus Hondius stond in de jaren zeventig en tachtig bekend als een school waar veel mogelijk was. De school werd gezien als voorloper op het terrein van onderwijsvernieuwingen en de leerlingen kregen de gelegenheid zich te ontwikke len en de wereld te ontdekken. Naast het leren was er ruimte en tijd voor vertier. De T.L.C. werd een begrip in de wijde omgeving. Veel leerlingen bezochten de vermaarde schoolfuiven, waarbij in de beginjaren ook introducés welkom waren. Sommigen vonden dat het uit de hand was gelopen. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Terneuzen kwam eind jaren tachtig in conflict met de lei ding van de school. Ouders klaagden via de ouderraad niet alleen over de grote lesuitval maar ook over de slechte sfeer op school tussen de leiding en de lera ren en natuurlijk over de volgens hen te wilde feesten. De pers kreeg er lucht van en uiteindelijk trad de onderwijsinspectie op. Rector Wildeboer vertrok en onder diens opvolger Adri Janse keerde de rust weer. In de loop van de jaren negentig stootte het Rijk een groot aantal gebou wen af. Zo ook de rijksscholen die dan meestal toevielen aan de gemeenten waar ze stonden. In het geval van Terneuzen kwamen daar de sportvelden achter de school aan de Zuidlandstraat bij. Later verlegde voetbalvereniging Terneuzen zijn accommodatie richting school en werd er een deal gemaakt met de gemeente om de sportvelden van het PH te betrekken bij de voetbalclub. De school zou om niet de velden mogen blijven gebruiken. Het leek mooi maar als de leerlingen na een winter gymnastiek op zaal als jonge veulens het sportveld op wilden stormen, stond daar 53

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 53