Wi Pesten zonder schadelijke gevolgen Patrick Keijmel is een boom van een kerel. Hij zat op de mavo van 1986 tot 1991. Hij volgde een opleiding medische microbio logie bij Scalda in Goes. Hij is sales promotor Benelux van Con tinental 2wheels. Hij woont met zijn vrouw en twee kinderen in Terneuzen. 'Alleen al vanwege mijn achternaam werd ik gepest: mof, Duitser riepen ze me na. Ik werd al gepest op de lagere school De Golfslag en die kinderen die mij daar pestten gingen ook naar De Rede. Ze duwden me, spuwden op me en maakten dingen van me kapot. Ik heb er nooit iets over gezegd en sloot me er volledig voor af. Ik was toen een iel ventje en daar ben ik wel iets aan gaan doen. Ik werd sterker wat zich ook vertaalde in een mentale groei. In de derde klas vond ik aansluiting bij een groepje jongens en van toen afwas het afgelopen met het gepest. Het bizarre is dat degene die mij het meest heeft gepest mijn beste vriend is geworden. Ik koester absoluut geen wrok. Het kan raar lopen. Na die pestperiode heb ik het heel goed naar mijn zin gehad op school. Vooral het schoolkamp in de Ardennen dat de onderlinge banden versterkte. Omdat ik in Ter- neuzen ben blijven wonen, kom ik nog veel klasgenoten tegen en daar spreek je toch altijd mee en ook via Facebook onder houd ik nog veel contacten.' Interview met Patrick Keijmel V'Vr Voor het eerst in het buitenland Nadat ze eerst leao had gedaan deed Marion Kroes mavo aan het PH. Ze werkt als receptioniste bij het Waterschap Scheldestromen in Terneuzen. Van de drie jaar dat ze op school zat (1980-1983) herinnert ze zich vooral de open sfeer die er was. 'We voelden ons vrij, zeker in vergelijking met die op Zeldenrust zaten.' Ze kwam dikwijls vroeger dan nodig was om een kop koffie in de kantine te drinken. Voor haar waren de schoolreizen naar de Ardennen en La Roche haar eer ste buitenlandse reizen en een openbaring tegelijker tijd. Een van de vriendinnen waar ze toen mee op reis was, overleed onlangs aan kanker. 'Ik was de laatste waar ze mee gesproken heeft. De volgende dag was ze dood. Je moet zoveel mogelijk van het leven genieten want voor je het weet is het voorbij. Ik praat regel matig met vroegere schoolvrienden die in de buurt wonen. Ik wist niet dat er zoiets als een reünieclub bestond maar ga me daar zeker over informeren.' Interview met Marion Kruimink-Kroes 56

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 56