Soepele houding leraren Sander van Zweeden volgde het atheneum van 1994 en slaagde in 2000. Hij is gespecialiseerd in complexe financieringsvraag stukken van ondernemingen en werkt bij de afdeling Bijzonder Beheer bij de Rabobank in Terneuzen. Hij kan er zich goed ontplooien. Hij studeerde bedrijfseconomie aan de Hogeschool Zeeland en financieel management aan de Universiteit van Til burg. Na zijn studie ging hij een jaar op wereldreis wat hij als een voortzetting ziet van zijn vele verkenningstochten tijdens zijn stu dietijd met de gratis ov-jaarkaart. 'Ik keerde terug naar Terneuzen. Ik had het daar altijd naar mijn zin gehad. Aan de school koester de ik goede herinneringen.' Na de openbare lagere school was De Rede een voor de hand liggende keuze. Ik heb er geen spijt van gekregen. Ik was nogal energiek, zeg maar gerust dat ik een adhd'er was. Ik kon niet stilzitten. Op een andere school zou dat waarschijnlijk problemen hebben opgeleverd maar hier zeiden de leraren: "Sander ga maar eens een eind lopen." Dat deed ik dan en kwam gekalmeerd terug in de klas. Ik ben geen probleemgeval geworden dankzij de soepe le houding van de leraren. De sfeer in de klas was altijd goed. Er was respect voor elkaar. Ik heb via Facebook nog regelmatig con tact met klasgenoten. Ik zal er op 5 oktober zeker bij zijn.' Interview met Sander van Zweeden De stadsomroeper van Biervliet Marco van Avermaete deed het vwo van 1980 tot 1986. Hij ging direct weken bij Drukkerij Bareman in Terneuzen waar hij de administratie doet. 'Ik vond PH een school op maat. Met het theater en aanpalende sportveld met sintelbaan was het een ideale combina tie. Of de school meer inspanningen moet doen om oud-leerlingen aan zich te binden, weet ik niet. Dat moet van de mensen zelf uitgaan. Je hebt toch School bank.nl? Die en nu De Rede reünie website bieden voldoende mogelijkheden om in contact met vroegere klasgenoten te komen. Ik kijk wel naar 5 oktober uit want ik speel een rol tijdens de reünie. In mijn vrije tijd ben ik stadsomroeper van Biervliet. Ik loop dan in middeleeuwse kledij rond en kondig van alles aan. Dat zal ik ook doen tijdens de reünie en ik zal dan tevens als vraagbaak dienen.' Interview met Marco van Avermaete 57

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 57