IMCAKO ZUIDLAHDTHEATER Op 12 mei 2000 vond de jaarlijke Laatste SchoolDag Stunt plaats. Leerlingen van de eindexamenklas sen hadden de entree en benedenverdieping bespannen met onontwarbare draden wol. Voor de ingang staat Nina Berendsen, 2000 coördinatie en realisatie zorgde. Meer dan honderd leerlingen waren erbij betrokken als toneelspelers, in het koor en orkest en als balletdansers. De opvoering had plaats op 25 mei 1993 in het Zuidlandtheater. De musical draaide om wat er zich in het menselijk lichaam afspeelt in de puberteit. Puberteit m'n lichaam doet zo raar 'k baal van al die pukkels en dat piekerige haar 'k heb sinds een halfjaar verkering maar zeg steeds van die rare dingen tegen haar ik stotter en ik staar val languit over 't trottoir, ben 'n publiek gevaar is dit 't dan, is dit 't nou bijna een man, of een vrouw De Alarmfasen Een boei! Een term die ik leerde kennen in de brugklas. Een boei krijg je als je je schaamt en dat gebeurt in de brugklas natuurlijk de hele tijd. Heb je wel de juiste kleren aan? Zit je wel bij het juiste groepje in de klas? Maar klas BiA leerde mij iets nieuws; namelijk de Alarmfases. Drie mooie jongens uit vwo 4. Joost was Alarmfase 1, Sven Alarmfase 2 en Mitreij Alarmfase 3. Ieder meisje uit de klas had wel een favoriet. En als jouw alarmfase voorbij kwam lopen dan kreeg je dus een boei! Ik was gek van Alarmfase 3. Kreeg geen hap meer door mijn keel, kon niet slapen en fietste zelfs tot Sluiskil mee met de groep uit Sas van Gent terwijl ik zelf in Terneuzen woonde. Mijn verliefdheid werd beantwoord op een van de schoolfui ven in de schoolkantine toen ik en mijn alarmfase aan het schuifelen waren. Die ene kus is een mooie herinnering aan mijn allereerste verliefdheid op de mid delbare school. Mylène Ragon, havo 1995-2000 Tolerantie is niet plaatsgebonden Als ik terugdenk aan mijn tijd op de middelbare school komen eigenlijk alleen maar positieve herinneringen naar boven. In 1996 ben ik gestart op het PH aan de Zuidlandstraat. Als lang en slungelig ventje met Harry Potter-brilletje en hoor- apparaatjes ben je op het eerste gezicht een makkelijk slachtoffer voor plagerijtjes. Toch is dit in de zes jaar dat ik op school zat niet gebeurd. De school heeft voor mij altijd gevoeld als een plek waar iedereen zichzelf kan zijn en gerespecteerd wordt. De sfeer was relaxt en er was genoeg ruimte voor luchtigheid en humor. Met de overstap van het PH naar de huidige locatie aan de Oude Vaart waren de meesten in mijn klas niet blij, net als ikzelf trouwens. Het PH voelde voor ons als een tweede huis, waar we alle hoeken en gaten kenden. De stap van het knusse schooltje naar dat grote nieuwe gebouw werd gevreesd. Die vrees bleek echter onge grond. Ik moet toegeven dat ik vooral met weemoed terugdenk aan het PH. De laatste twee jaar op De Rede waren ook super. Als ik nu, in 2013, terugkijk naar de foto van mijn examenklas in 2002 kan ik zeggen dat bijna iedereen van ons prima terecht is gekomen, zoals dokters, juristen, biologen. De rol van de mid delbare school mag hierin niet onder schat worden. Het blijft doodzonde dat slechts 5 van mijn 26 klasgenoten nu in Zeeuws-Vlaanderen wonen, maar dat is helaas de realiteit van onze regio. Ik durf er echter wel mijn hand voor in het vuur te steken dat bijna iedereen van mijn 26 klasgenoten met veel plezier terugkijkt op zijn tijd op de middelbare school en hun jeugd in Zeeuws-Vlaanderen. Bas Dingenouts, vwo 1996-2002 59

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 59