Verdiend met pensioen Els de Regt herinnerde ik me nog van mijn PH-tijd midden jaren zeventig. Bij haar moest je onder andere zijn voor de te-laatbriefjes maar ze was ook de receptie en deed de administratie. Wie schetst mijn verbazing als ze veertig jaar later nog steeds even vief op haar post zit. Ze ging naar de christelijke mulo en werd daarna in 1974 administratief medewerker bij PH wat ze tot de dag van vandaag gebleven is. Al die jaren ervaring propte ze met een jeugdige vrolijkheid in de hele organisatie rond de samenstelling van dit gedenkschrift. Zonder haar organisatietalent zou mijn taak veel zwaarder zijn geweest. 'Nu met pensi oen. Dat zal wel vreemd zijn. Van de andere kant krijg ik dan tijd voor andere zaken die zijn blijven liggen. Ik heb er met enorm veel plezier gewerkt. De tijd is voorbij gevlogen. Is er veel veranderd op school in die veertig jaar dat ik hier gewerkt heb? Vroeger kende ik alle leerlingen maar vanaf de overgang naar de Oude Vaart werd ik meer een puur administratief medewerker in een kantoor. De leerlingen zijn in de loop van de tijd wel vrijpostiger geworden. Het kan ook zijn dat ik minder tolerant geworden ben. De omschakeling van de Zuidlandstraat naar de Oude Vaart vond ik wel moeilijk in het begin. Toch groeide bij mij al snel het inzicht dat de beroepsopleidingen die erbij kwamen een verrijking en een verbreding van de school waren. Nu zit de klad in de beroepsopleidingen dus zijn de praktijkgerichte scholen wel genoodzaakt samen te werken. Wat me erg zou steken, is als het Zeldenrust groter zou worden dan ons. We zijn tenslotte toch de oude school? Bij ons begon toch het middelbaar onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen? Interview met Els de Regt-Wieland Hard leren, hard feesten Ze verheugt zich nu al op de vele (schuur)feesten. 13 juni krijgt ze de uitslag. Ze begon in 2008. Het is wel spannend, want ze heeft atheneum 5 en 6 in één jaar gedaan. Hoe is dat mogelijk? 'Toen de afdelingsdirecteur Karei Fraye hoorde dat mijn ouders dit jaar naar België zouden verhuizen, stelde hij me voor atheneum 5 en 6 te combineren omdat ik anders nog een jaar in België naar het atheneum zou moeten en daar heerst echt een heel ander onderwijssysteem. Ik moest er wel even over denken maar terugkijkend ben ik toch blij dat ik de uitdaging ben aangegaan (Esther is geslaagd, red.). Ik weet nu wat hard werken is, dus ben ik goed voorbereid als ik straks geneeskunde in Maastricht ga studeren. Dat het überhaupt kon tekent de flexibele leerlinggerichte instelling van De Rede. Toch heb ik ook veel gefeest want dat kunnen ze op De Rede. De schoolfeesten met dj's zijn altijd tof met als uitschieter het carnavalsfeest, maar daar moet je van houden. Het kerstgala vond ik altijd bijzonder. Helemaal opgedirkt in een lange jurk gingen we daarnaartoe. Dat is weer eens iets anders dan normale kleding. Op die feesten leer je mensen goed kennen maar op schoolreizen nog beter. Vijf dagen in Rome met veertig leerlingen creëert echte banden. Je gaat dan ook met mensen om waar je anders niet veel mee zou omgaan. Veel leerlingen komen niet uit Terneuzen maar uit omliggende plaatsen als Axel, Hoek, Sluiskil, Westdorpe, Koewacht, Kloosterzande of Hulst. Die gaan bijna altijd direct naar huis met de fiets terwijl wij uit Terneuzen meer blijven hangen. Op zo'n reis ontstaat een echt familiegevoel in een romantische omgeving. Denk aan de Trevifontein! Na drie jaar culturele vor ming op school kijkt iedereen uit naar die Romereis die ik als een echt hoogtepunt zie maar Parijs en Berlijn waren ook interessant. Ik ga de school vreselijk missen. Er is een hechte band tussen leraren en leerlingen. In 2038 zal ik er zeker bij zijn, kijken wat er van iedereen geworden is!' Interview met Esther Broddin 62

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 62