r In Vliegende Vaart Hilde Scheele (13) zit in de havo/vwo-brugklas. Ze kwam van De Hilie, een christelijke school die volgens haar niet al te streng was. Daar had ze elke dag gods dienstles. 'Hier heb je geen godsdienstles. Ik ben de enige die naar De Rede is gegaan. De rest van mijn klasgenootjes die naar de havo/vwo-brugklas gingen, zijn naar het Zeldenrust gegaan want dat moesten ze. Ik niet. Ik heb zelf gekozen voor De Rede ook omdat er veel kinderen zitten die ik ken van mijn zwemclub De Schelde. Ik was vijfde op de Zeeuwse zwemkam- pioenschappen en dat is mooi want ik heb geen zin om elke dag te trainen en dat zou moeten als je echt goed wil worden. De Rede was een prima keuze want het is hier stikgezellig. Ik heb veel vrienden waar we in de tussenuren in de pauze veel mee moeten lachen. We zijn op een schoolreis naar Canterbury geweest. Daar is een heel mooie kathedraal. We hebben een boottocht gemaakt op de rivier en we hebben ook veel geshopt. Dat was met de havo/vwo-brugklas maar we zijn met alle brugklassers naar Brugge geweest. De carnavalsfuif op school was onvergetelijk! Ik heb veel contact met mijn medeleerlingen via de sociale media. We what'sappen wat af. We zijn ook de eerste klas die al het lesmateriaal op een iPad heeft staan. Er zijn diverse apps van alle boeken en bij sommige kun je zelfs aantekeningen maken. Het is nog wel allemaal in ontwikkeling maar dat maakt het juist spannend. Wij zijn daardoor ook speciaal zonder die zware schooltassen. Generation Z/'g/it! We staan via e-mail in contact met onze leraren en kunnen hen vra gen stellen. Dat gebeurde in het begin nogal veel dus hebben we daar goede afspraken over gemaakt met de leraren. Sommigen zijn wel snel afgeleid omdat ze spelletjes op hun iPad hebben gezet maar ik niet hoor!' Interview met Hilde Scheele 65

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 65