Bouw van de Gemeente Hoogere Burgerschool, 1912 pn Gemeente Hoogere Burgerschool in Terneuzen, 1913 Het schoolgebouw aan de Markt Het monumentale gebouw op de noor delijke hoek van de Markt, bestond uit twee vleugels: de ene aan de Burge meester Geillstraat en de andere aan de Havenstraat. Ze waren verbonden door de hal met zijn grote deuren en op de twee de verdieping door de directeurskamer. Het eerst genoemde deel had aan de ene zijde een dwars daarop gebouwde hal met een bovenverdieping. Het onderste deel was gymnastiekzaal en het bovenste een tekenzaal met aflopende vloer. Er waren lange banken en de tekentafels hingen aan scharnieren voor de banken. Ze kon den op de knieën gelegd worden. Op een verhoging werden de te tekenen objecten opgesteld. De gymzaal was voorzien van klimrekken en andere gymtoestellen. Er was ook een buitenveld voor speerwer pen, kogelstoten, hardlopen en voetbal. De beide delen van het gebouw had den lokalen onder en deze waren tevens op de verdieping er boven, te bereiken vanuit de hal via een monumentale trap. Op de begane grond waren de lokalen voor de eerste klas en het lokaal voor scheikunde met daarnaast het practicum lokaal. Daarboven waren de lokalen voor de hogere klassen. Het andere deel had eveneens lokalen en ook een kleedruimte voor als er gymnastiek was. Uiteraard waren jongens en meisjes gescheiden. De gangen waren betegeld en de deuren waren van massief hout en voorzien van verticaal bedienbare sloten. In de lokalen stonden drie rijen banken en die waren in het midden voorzien van een inktpot. Cees MiHenaar, hbs-b 1940-1945 7

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 7