Bisschop Ernstschool in Goes PITTIG De Lonneboot in Nieuw en Sint Joosland KAMPIOENEN De Bisschop Ernstschool in Goes wil zoveel mogelijk aansluiten bij de onderwijsbehoefte van de leerlingen. Voor hen die meer in hun mars hebben en extra uit dagingen nodig hebben, is er de Plusklas. De school maakt deel uit van de Stichting Prisma, een organisa tie voor primair onderwijs waarbij acht scholen voor rooms-katholiek en interconfessioneel basisonderwijs in Noord- en Midden-Zeeland zijn aangesloten. De Bisschop Ernstschool heeft 301 leerlingen, 23 leer krachten en 12 groepen (www.bisschopernst-goes.nl). Iedere dinsdagmiddag gaan vijftien kinderen aan de slag met opdrachten uit Acadin (een digitale leer omgeving) of de methode Pittige Plus Torens. Pittige Plus Torens is ontwikkeld door het eveneens in Goes gevestigde bedrijf Creative Kids Concepts dat ook De Techniek Torens en het Kunstkabinet aanbiedt. Pittige Plus Torens bevat 80 lessen voor de groepen één tot en met acht met uitdagend lesmateriaal voor de meer- en hoogbegaafde leerlingen. De kinderen werken in tweetallen of kleine groepjes aan projecten zoals het bouwen van een brug of het ontwerpen van een vakantieparadij s. Wanneer een opdracht afgerond is, wordt deze eerst in de Plusklas gepresenteerd en daarna aan de kinderen van hun eigen groep. De lesstof die ze die middag in hun eigen groep gemist hebben, halen ze zelf in. Hun basislesstof wordt om die reden ook sterk compact aangeboden. Deze aanpak brengt meer rust in de klas, aldus directeur Paul Constandse van de Bisschop Ernstschool: 'Kinderen die zich uitgedaagd voelen, vervelen zich niet en presteren op niveau. Door de Plusklas mogen kinderen zijn wie ze zijn. Ook is deze vorm van onderwijs aan meer begaafden goed geborgd binnen de huidige zorgstructuur.' De Lonneboot in Nieuw en Sint Joosland is een samenwerkingsschool, in 1995 ontstaan uit een fusie tussen de openbare basisschool en de protestants- christelijke basisschool in Nieuw en Sint Joosland. De Lonneboot maakt deel uit van de Archipel Scho len, een organisatie van alle openbare basischolen op Walcheren, en heeft 135 leerlingen, 12 leerkrachten en 5 groepen (www.delonneboot.nl). Locatieleider Gert Dorleijn: 'De Lonneboot laat zien dat mensen van verschillende achtergronden één school kunnen vormen. Je mag hier jezelf zijn en je gerespecteerd voelen. Het pedagogisch klimaat met waarden als verdraagzaamheid en respect staat bij ons op nummer één. Daarna volgt het rekenen en het lezen. We vragen ouders heel bewust te kiezen voor christelijk vormingsonderwijs of algemeen vormings onderwijs voor hun kind. Dat krijgt zo'n kind vervol gens specifiek aangeboden door onze eigen leerkrach ten.' Eén van de resultaten is dat de school groeit, hoe verklaar je dat? Dorleijn: 'Je mag als kind en gezin je eigen identiteit meenemen, iedere dag, maar ook tijdens de dagopening, de weekviering en de paas- en kerstviering. Het gaat dan over de paashaas, maar ook over Jezus. We leren van elkaar, dingen mogen ter dis cussie staan. Ouders waarderen dat.' Wat zijn de verwachtingen voor de toekomst? Dor leijn: 'We willen de school blijven waar ouders voor kiezen vanwege onze toegankelijkheid, gastvrijheid en kleinschaligheid. Samen met onze schoolcommis sie waarin ook ouders zitten, willen we dit borgen. Ook zien we dat andere scholen ons steeds meer vragen om over onze ervaringen te vertellen. We wil len ook in de toekomst graag een voorbeeld zijn. Zo'n voorbeeld is ons meisjesteam dat op 12 juni 2013 de landelijke schoolvoetbalfinale in Zeist won. Daama op 26 juli mochten de meisjes voorafgaand aan de wed strijd Ajax tegen AZ om de Johan Cruijffschaal een ereronde lopen over het veld van een bomvolle arena. Onvergetelijk.' 39 Zeeuws Tijdschrift 2014 2-3

Zeeuws Tijdschrift | 2014 | | pagina 39