Pedagogiek OP HET SNIJVLAK VAN ONDERWIJS EN JEUGD ZORG De opleiding pedagogiek is de jongste loot aan de boom met 27 opleidingen van de HZ. Samen met de pabo (500 leerlingen) vormt het de Academie voor Educatie Pedagogiek. De opleiding begon in het vorige cursusjaar met 50 studenten. Die studenten zijn op twee na naar het tweede jaar gegaan. De mees te studenten komen uit Zeeland en de rest uit Brabant en Goeree-Overflakkee. Aan tafel zitten Henk Zielstra, de academiedirecteur, Petra de Bil, opleidingscoördi nator, Paulie Honkoop, docent en de eerstejaarsstu denten Anke de Pooter en Anouk de Jonge. Zonder kinderziektes Petra de Bil en Paulien Honkoop zijn geruime bezig geweest met het opzetten van de opleiding. Petra de Bil: 'Wij wilden het hele lesprogramma al neerzetten en niet gaandeweg pas de opleiding vormgeven. Er is gekozen voor het blokkensysteem, waarbij studenten steeds acht weken les krijgen gevolgd door een toets- week. De opleiding bestaat uit zestien blokken van acht weken met telkens een toetsweek verdeeld over vier jaar. De groepen zijn nooit groter dan 25 leerlin gen waardoor het onderwijs en de begeleiding erg intensief is. Pedagogiek werkt als eerste met dit model dat ook bij andere opleidingen ingevoerd gaat wor den.' Volgens Henk Zielstra is de opleiding opvallend omdat er geen kinderziektes aan kleven. Hij was ook bij de ontwikkeling ervan betrokken en geeft er graag zelf les om zo betrokken te blijven bij de opleiding. Voorbereidingsfeedbackmodel Hoe werkt het in de praktijk? Paulien Henkoop: 'Door de intensieve begeleiding is er een grote betrokkenheid tussen de studenten en de leraren. Het voorbereidingsfeedbackmodel zorgt ervoor dat studenten zich voor de les al voorbereiden door het geleerde zelf al actief toe te passen.' Anke de Pooter: 'We voelen ons er erg bij betrokken want er wordt 56 Zeeuws Tijdschrift 2014 2-3

Zeeuws Tijdschrift | 2014 | | pagina 56