naar ons geluisterd. We vormen als studenten onder ling ook een hechte groep. Van de zeventig studenten die begonnen zijn, zijn er nog maar drie leerlingen afgevallen. Als we na zo'n blok van acht weken toet sen moeten doen, is het zo dat je de stof door alle feedback van leraren en leerlingen wel onder de knie hebt. Dat en de kleine groepen is echt een factor om goed te presteren.' Paulien Honkoop: 'We willen het onderste uit de kan en streven echt naar een gedegen opleiding.' Toelatingseisen en beroepsmogelijkheden Met een havodiploma of een vierjarige mbo-oplei- ding word je in principe toegelaten tot de opleiding die sterke banden heeft met mbo-opleidingen in Zeeland, West-Brabant en Goeree-Overflakkee. Pau lien Honkoop: 'We organiseren voor het voortgezet onderwij s en mbo-leerlingen zogenoemde meeloop- dagen waarin ze aan onze opleiding kunnen ruiken en er is natuurlijk de open dag waar de laatste keer meer dan achthonderd mensen waren. Elke potenti ële leerling moet op het studiekeuzegesprek komen. Anke de Pooter: 'Ik heb enkele jaren geleden mijn havodiploma al behaald en wilde weer gaan stude ren. Tijdens dat gesprek werd me duidelijk dat de opleiding bij mij paste.' Petra de Bil: 'We kijken wat hun motivatie en kwaliteiten zijn en geven daarna een advies. Dat valt ook wel eens negatief uit maar in principe wordt iedereen met de juiste vooropleiding toegelaten. Omdat de opleiding zo intensief is, ken nen we de leerlingen. Dus als er iemand herhaalde lijk niet komt opdagen voor de les, informeren we hoe het gaat.' Anouk de Jonge: 'Die stok achter de deur helpt echt om erbij te blijven en door te gaan met de opleiding. Wat zijn zoal de beroepsmogelijkheden? Anke de Pooter wil graag bij Emergis, een instelling voor geestelijke gezondheidszorg in Goes, gaan werken in de jeugdzorg en Anouk de Jonge wil door stages die ze nog moet lopen een beter beeld krijgen van het arbeidsveld. Voor die stages kunnen ze als leerlingbe geleider in het basis-, voortgezet of speciaal onderwijs, bij Emergis of bij de gemeentes in Zeeland terecht. Daar hopen ze in de toekomst werk te kunnen vinden maar eerst nog een paar jaar het studentenleven in een inspirerende omgeving. 57 Zeeuws Tijdschrift 2014 2-3

Zeeuws Tijdschrift | 2014 | | pagina 57