PASSEND VOORTGEZET ONDERWIJS WALCHEREN De leerling staat centraal op Walcheren maken we daar werk van. leder kind krijgt een passende plek. Passend onderwijs betekent voor ons dat elke leerling goed onderwijs krijgt, met de ondersteuning die het nodig heeft. Dat doen we binnen onze scholen voor voortgezet en voortgezet speciaal onderwijs. Dat doen we wanneer dat nodig is in voorzieningen buiten Wal cheren. Dat doen we steeds meer in samenwerking met zorginstellingen. Hoewel er in 2014 nieuwe wetgeving van kracht wordt, verandert er in de kern niet veel. Alle Walcherse scholen bieden goed onderwijs. We werken al jaren uitstekend samen. We hebben een gezamenlijke scholing om nog beter bij de kinderen, hun talenten en ondersteuningsvragen aan te kunnen sluiten. We zorgen ervoor dat elke school haar leerlingen goed les kan geven en kan ondersteunen wanneer nodig. Als samen werkingsverband hebben we de expertise om de scholen daarbij te helpen. Er is volgend schooljaar geen 'leerlinggebonden finan ciering' meer. De ondersteuning die de kinderen met zo'n 'rugzakje' nu hebben, krijgen ze dan echter ook. Het wordt alleen eenvoudiger om ondersteuningte krijgen. Ondersteuningwordt ook meer 'op maat': pas send bij dat ene, unieke kind. We brengen het reguliere en het speciaal onderwijs dichter bij elkaar. Het wordt makkelijker om van de ene school ofvoorziening naar de andere te gaan. Het wordt voor een leerling mogelijk om bijvoorbeeld een deel van de week of voor korte tijd elders lessen en begeleidingte krijgen. Bij dat 'maatwerk' voor ieder kind gaan we uit van het positieve: van wat een leerling nog wél kan! Passend Voortgezet Onderwijs Walcheren: onze leerlingen staan centraal! Meer informatie vindt u op www.pvow.nl. De Stichting Passend Voortgezet Onderwijs Walcheren is het samenwerkingsverband van twee Voortgezet Onderwijsbesturen (de Mon- dia Scholengroep en de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren), de Stichting Respont en Stichting De Korre. Samen willen zij Passend Onderwijs realiseren voor alle leerlingen in het Voortgezet Onderwijs op Walcheren, in de gemeenten M iddelburg, Vlissingen en Veere. 88 Zeeuws Tijdschrift 2014 2-3

Zeeuws Tijdschrift | 2014 | | pagina 88