(boven) Opsporen van vermiste familieleden; (rechterpagina) aan de wand fotootjes van vermiste Rwandese kinderen. Foto's: MICR Alain Germond brieven die ik van het Rode Kruis kreeg, waren de enige manier om in contact te komen en te blijven met mijn familie. Ze gaven me hoop.' Beperken van de gevolgen van natuurlijke rampen Jiaqi Kang, een Chinees schoolmeisje: 'In mei 2008 was er een enorme aardbeving in de Chinese provincie Sichuan Het Rode Kruis reageerde onmiddellijk: het zorgde voor de mensen die leden en zorgde ook voor de daklozen. Het zette trai ningsprogramma's op om kinderen te leren wat te doen en wat niet te doen. Deze kinderen werden aangemoedigd hun familie en vrienden te vertellen wat ze geleerd hadden De mensen begrijpen nu wel dat ramppreventie levens kan redden. Het leert mensen zich voor te breiden op het ergste en maakt ze rustig. Nog belangrijker is dat het de mensen een gevoel van veiligheid en solidariteit geeft.' Het museum biedt een unieke kennismaking met de humanitaire hulpactiviteiten. Verder worden er veel voorwerpen getoond: aandoenlijke kunstobjecten van (krijgs)gevangenen, foto- en filmmateriaal en een fantastische collectie posters zoals die van het Deense Rode Kruis naar aanleiding van de watersnoodramp die Nederland in 1953 trof (zie pagina 4 van dit tijd schrift). Ik raad de lezer aan in ieder geval de website van het museum te bekijken maar beter nog is het indrukwekkende museum zelf te bezoeken. 40 Zeeuws Tijdschrift 2014 4-5

Zeeuws Tijdschrift | 2014 | | pagina 40