WAT IK GELOOF persoonlijke getuigenissen fotografie Mieke Wijnen Aan het woord: Adriana van Overdulve-de Kraker gereformeerd, geboren 1937 Om met de Apostolische Geloofsbelijdenis te spreken. Ik geloof in God de Vader en in Jezus zijn Zoon. God is als een Vader die over mijn leven waakt en mijn leven stuurt. Hij weet wat goed voor mij is, in mooie en verdrietige tijden. In mijn gedachten zou ik het zo omschrijven: ik dank God dat Hij zijn Zoon gegeven heeft. Zijn Zoon is de dood in gegaan. Hij heeft voor mij betaald voor het verkeerde wat ik doe. Ik krijg altijd vergeving. Ik zing graag het lievelingslied van mijn moeder wat ze speelde op het harmonium in ons huis in de Lovenpolder bij Hoek. Lichtstad met Uw paarlen poorten wondre stad zo hoog gebouwd Nimmer heeft men op deez 'aarde ooit Uw heerlijkheid aanschouwd Daar zal ik mijn Heer ontmoeten luistrend naar Zijn liefdesstem. Daar geen rouw meer en geen tranen in het Nieuw Jeruzalem. Als kind ging ik elke zondag mee naar de kerk. Van de preek snapte ik niet veel. Het zingen vond ik wel prachtig. Zingen is tweemaal bidden zegt men toch? Dus heb ik heel wat afgebeden in de afgelopen jaren, en van kindsaf tot nu toe in koren gezongen. En verder ging ik als kind naar catechesatie. Als je ging trouwen, moest je belijdenis doen. Dat was om als je kinderen kreeg die snel te kunnen laten dopen. Zo ging dat toen. Later - mijn huwelijk liep na 25 jaar stuk - ben ik gaan begrijpen dat God weet wat goed voor mij is. Eerst verdriet en ellende, maar Goddank, daarna dankbaarheid, vreugde en liefde. Samen met mijn tweede man mogen we werken in de wijngaard des Heren. Hij als koster en begeleider van uitvaarten. Ik doe veel vrijwilligerswerk in het verpleeghuis en het ziekenhuis in Terneuzen. Ik ben contactpersoon in onze kerk. Zo werkt mijn geloof door in het dage lijks leven en zo draag ik mijn geloof uit. Nog elke zondag ga ik naar de kerk. Ik beleef het anders dan vroeger. Het voelt daar warm aan. Ik heb behoefte aan het Woord om er weer een week tegen te kunnen, contact te hebben met andere gemeenteleden en wat mee te nemen naar huis. Van daaruit iets te kunnen betekenen voor de omgeving. Zo heeft de dominee bij mijn tweede huwelijk goed begrepen wat ik en mijn lieve tweede man hebben meegemaakt. Hij gaf ons als huwelijkstekst Psalm 18: 29,30 "Met mijn God spring ik over muren". Dat hebben wij zeker zo ervaren. Dit is mijn geloof.' 16 Zeeuws Tijdschrift 2015 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 16