Aan het woord: Roan Riedijk evangelisch, scholier Isaac Beeckman Academie, geboren 2000 'Jezus leefde op aarde. Hij stierf voor ons. Hij diende God en de mensen en Hij deed wonderen. Hij was vervuld van Gods kracht. Ik geloof in de hemel als "iets" tussen onze aarde en de nieuwe aarde. De hel is een plaats waar je niet wilt zijn. Daar kom je terecht als je bewust tegen God ingaat of bewust niet in Hem gelooft. Maar dat oordeel is aan God zelf. Over het geloof en de Bijbel krijg je uitleg op de kerkclub en de catechesatie. In het gezin praten we er samen over. Mijn ouders zijn actief in de kerk, Gospel at the Sea en meer. We bidden samen voor het eten. Voor geloven maakt leeftijd niet zoveel uit alhoewel oudere gelovi gen zich wel anders gedragen. Mijn oma gaat in een lange rok en heeft een haarknot. Mijn moeder is geen rokvrouw. Dat heeft veel te maken met de kerk waarin je opgroeit; mijn ouders zijn de laatste jaren vrijer geworden in hun manier van geloven. Gelukkig leven we in een maatschappij waarin dat kan. Uit mezelf praat ik niet snel over mijn geloof. Volgens mijn moeder hoort dat bij mijn karakter. Ik laat mijn geloof zien door dingen te doen. Als iemand er naar vraagt geef ik natuurlijk antwoord. Op school merk ik dat er respect voor is. Vloeken en grof taalgebruik keur ik af maar ik reageer er niet zo snel op. Het is niet zo makkelijk om bijvoorbeeld uit te leggen wat de Drie-eenheid is. Er is één God en toch drie "verschijningen". Ik denk aan het Bijbel verhaal over Maria na Pasen; ze herkende Jezus niet meteen maar dacht eerst dat het de tuinman was. En dan de heilige Geest; onzichtbaar en toch aanwe zig. Bijna elke zondag gaan we met het gezin naar de kerk. We gaan afwisselend naar de Levensbron in Goes en de Hervormde kerk in Kapelle. Tijdens de kerkdienst neem ik mijn I-pad mee. Dan zie je ouderen wel even kijken. Met een bible-app lees ik mee en maak ik aantekeningen. Later kan ik dat delen met vrienden. Het is ook milieuvriendelijker in plaats van al de boekjes die bij de kerkclub wor den gebruikt. Ik doe mee aan Kidspraise en verzorg het geluid bij de kindercantorij. Ik wil dienen. Ik help mensen graag als die problemen hebben of in de knoei zitten. Dat probeer ik zo goed mogelijk te doen.' Aan het woord: Arjan Baaijens vrijzinnig, ondernemer, geboren Tgy8 Uit bijbelse verhalen maak ik op dat er 'iets' is wat ons overstijgt. In deze en ook andere religieuze verha len komt God naar voren als groter dan dat wij kun nen bedenken. Met een mystieke benadering maak je ruimte voor 'Het Andere' of 'De Ander'. Ik voel me verbonden met alle mensen die zich door een religieu ze traditie laten inspireren. Ik kom uit een protestants milieu. In ons gezin heersten geen strenge regels over bijvoorbeeld de zondagsrust. Tijdens de catechesatie werden kerkelijke leerstukken enigszins laconiek behandeld. Er werd gelaveerd tussen uitersten in de nadagen van de verzuiling. In mijn puberteit ging ik 'shoppen' bij andere kerkgemeenschappen. Ik verdiepte me in bijbelse pro fetieën over de Eindtijd zoals in de Apocalyps. Gaan deweg heb ik de gereformeerde opvattingen over God en wat te geloven - het verticale - losgelaten. Bidden hielp mij niet en door zelf op zoek te gaan heb ik ant woorden gevonden. Een positieve instelling die ik van mijn ouders heb meegekregen. 20 Zeeuws Tijdschrift 2015 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 20