Louis van Beek speelt de titelrol in Soeur Sourire. Foto Ben van Duin. leven haar geluk in de weg. Dat is nog steeds herken baar in deze tijd waarin kandidaten bij programma's als The Voice of Holland de dag na de finale al bijna zijn vergeten, waarin een politicus het ene moment als de verlosser wordt binnengehaald om het volgende moment door de zijdeur te worden afgevoerd. Het is de tragiek van de eendagsvlieg. Vandaar dat Soeur Sourire de ondertitel-Leven en dood van Gods eendags vlieg heeft meegekregen. Zijn of schijn Artistiek leider van het Zeeland Nazomerfestival, Alex Mallems, zegt dat het puur toeval is dat tijdens deze vijftiende editie van het festival twee van de drie locatievoorstellingen over personages gaan die worstelen met hun geloof in God, die twijfelen aan de betekenis van religie in hun leven. 'Misschien heeft het te maken met onze huidige tijdsgeest, maar voor theater maakt juist die menselijke twijfel aan een hogere macht en het daardoor teruggeworpen worden op jezelf, de personages interessant', geeft Mallems aan. De onmogelijkheid om de opdracht die je hebt gekregen in dit leven te vervullen, is een verbindend element. Of dat dit nu letterlijk een opgave is van God Saulof een opdracht die je jezelf hebt opgedragen (Soeur Sourire), de deceptie blijft gelijk. De strijd die je moet leveren is van alle tijden, gelovig of niet. En bij het slot is er onherroepelijk de dood. Theater is een spiegel voor wat leeft in de maat schappij. De manier waarop wij nu omgaan met religie is daar een aspect van. Strijd en twijfel op zich maakt het drama niet boeiend. Het is de mens achter het personage waar het uiteindelijk om draait. 'To be or not to be', blijft de oervraag van het toneel. Acteur of personage, zijn of schijn. Zeeland Nazomerfestival: van 25 augustus tot en met 5 septem ber 2015. Kaarten voor het Zeeland Nazomerfestival zijn te koop via www.nazomerfestival.nl. Saul wordt gespeeld in de Lasloods, Vlissingen. Tekst: Rob de Graaf; compositie: Boudewijn Tarenskeen; regie: Dick Hauser, spel: Dirk Roofthooft; muziek: David Kweksilber Big Band. Soeur Sourire is te zien in de Grote Kerk in Goes en in de Sint Baafs- kerk in Aardenburg. Tekst: Louis van Beek; muziek: David Cantens; regie Paula Bangels; spel: Louis van Beek en David Cantens. 55 Zeeuws Tijdschrift 2015 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 55