-^euwse spirit oecumenische gespreksavonden. De gesprekspartners van uiteenlopende gezindten ontmoeten elkaar om hun geloof en inspiratie te delen. De verschillen in opvatting worden hierbij niet vermeden. Ook wordt het gesprek met de joodse en de islamitische gemeen schap gezocht. De tekst van het Charta Oecumenica dient hierbij als handleiding. De kerkgemeenschappen hebben een lange tra ditie van 'dienst aan deze wereld'. Zorg, onderwijs en politiek zijn de bekendste voorbeelden van deze maatschappelijke presentie. Het besef groeit dat voorbij de eigen zuil of groep onderlinge uitwisse ling en samenwerking meer kansen biedt naar de toekomst. De Zeeuwse Raad investeert in overleg tussen de verschillende betrokkenen en in de opzet van een actief oecumenisch netwerk. In het sociaal- ethisch beraad komen onder meer asielzoekerkwes ties, duurzame energie, gevangeniswezen, opvang bij rampen en recentelijk de Wmo (Wet maatschap pelijke ondersteuning) en de participatiesamenleving aan de orde. Nieuwe initiatieven sluiten hierbij aan. Er ontstaan diaconale platforms waar de kerken met de burgerlijke overheden samenwerken en informa tie uitwisselen. Op zogenoemde pioniersplekken ont staan andere vormen van christelijke gemeenschap en kerkzijn; experimentele geloofsgemeenschappen gericht op mensen die niet of niet meer in de kerk komen. Met musea, filmhuizen, culturele podia en verenigingen wordt gezocht naar projectmatige samenwerking. Tweede Zeeuwse Kerkendag in Coes De ambitie van de Raad met de tweede oecumenische Zeeuwse kerkendag reikt verder dan een toogdag. Naast het aspect van ontmoeting wil de Raad een bemoedigende impuls geven. Een die de stereotype Zeeuwse inborst prikkelt om niet stil te staan bij het verleden maar pro-actief naar de toekomst te kijken. De tweede editie van de oecumenische Zeeuwse Kerkendag op 30 mei is bedoeld een beeld te geven van recente ontwikkelingen en nieuwe initiatieven. Het programma-aanbod is gespreid over verschillende gebouwen in het centrum van Goes. Aan de openings bijeenkomst en de afsluitende viering wordt meege werkt door de Commissaris der Koning, de bisschop van Breda en de praeses van de Generale Synode PKN Nederland. Er zal koorzang zijn van klassiek tot eigen tijds en er is een informatiemarkt en workshops over bijbelverhalen voor jongeren. Het centrum Westlicht zet de deuren open voor een spirituele wandeling, in de Doopsgezinde kerk Goes is aandacht voor meditatie en in het Korpsgebouw van het Leger des Heils zijn multimediale presentatiesover religie en popmuziek. Wij hopen natuurlijk dat we op de tweede editie nog meer mensen kunnen verwelkomen dan de dui zenden die vijf jaar geleden de eerste Zeeuwse Ker kendag bezochten Jan Meeusen is medewerker van de programmaraad van de Provinciale Raad van Kerken Zeeland en is gastredacteur van deze aflevering van het Zeeuws Tijdschrift. Voor meer informatie: www.raadvankerkenzeeland.nl. 7 Zeeuws Tijdschrift 2015 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 7