Leden van Non Sordent met Doove Ko, circa 1 in Middelburg in januari 1796. Hij was een zoon van dr. Christiaan van der Palm en Jacoba de Kan tel. In augustus 1817 promoveerde hij met Specimen literarium inaugurale,exhibens collectanea Euripidea: argumenti moralis et politici tot doctor in de Letteren. Hij was eerst rector, later conrector van de Latijnsche School van Zierikzee en overleed in november 1870 ongehuwd. Johannes Jacobus Berdenis van Berlekom werd geboren in Middelburg in 1794. Hij was zoon van mr. Daniël Alexander en Catalina Luteijn. Hij promo veerde in april 1820 tot doctor in de rechten na ver dediging van een proefschrift getiteld De Obligatione fidejussoria secundum principia iuris hodierni. Berdenis van Berlekom was achtereenvolgens advocaat en rechter te Middelburg en sinds 1836 raadsheer in het provinciaal Gerechtshof van Zeeland. In 1822 huwde hij in Middelburg met Maria Catharina Ermerins en overleed daar in januari 1846. Jacobus Hermannus Philipse, geboren te Nieuwer- kerk in Duiveland in 1797, zoon van Gerhard Jacob Philipse en Geertruida Elisabeth Krom. Hij promo veerde tot doctor in de rechten in april 1819 na ver dediging van zijn proefschrift, getiteld Dissertatio ad locumjuris civilis hodierni de prohibitione fideicommisso- rum. Aanvankelijk was hij advocaat te 's Gravenhage. Hij werd in 1822 hoogleraar te Franeker, als hoedanig hij later naar de Universiteit te Groningen overging. Daar overleed hij in september 1878 ongehuwd. Jan Vincent Gerrit van Hoek, geboren te Aalburg in 1793, zoon van ds. Sander van Hoek en Adriana Palesteijn. In den loop van het studiejaar 1818-1819 werd hij proponent. Hij was predikant te Aardenburg, waar hij ook overleed. Richard Jan Koolhaas, geboren te Ophemert in december 1797, zoon van Caspar Koolhaas en Catha rina Geertruijd Hester Emilia Schluiter. Hij stierf als kandidaat in de medicijnen te Leiden 27 juni 1819. Johannes Abraham Hendrik Voijer is geboren te Nieuwe Tonge in 1794. In september 1819 promo veerde hij tot doctor in de beide rechten op een proef schrift met als titel De variis testamentorum generibus eorumque requisitis secundum Juris Romani et Hodierni principia. 19

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 20