Leden van Non Sordent in Undis en andere regionaal georiënteerde studentengezelschappen bijeen tijdens het Pan-Provinciaal Congres in 1909 Boeren Voor de elite van Zeeland die in de 'Leidsche Atheen tot de hoogere studieën' werden geroepen, was het lidmaatschap van Non Sordent ongetwijfeld een must. In de bijlage een overzicht van alle leden, die Non Sordent in Undis in de 200 jaar van zijn bestaan heeft gekend. Het is een lijst met ruim 1600 namen, waarbij opvalt dat de naam van een aantal bekende Zeeuwse families er regelmatig op voorkomt: Zo treffen we de familie Koolhaas vier keer aan, voor het eerst in 1815 en voor het laatst in 1989. Wij tellen acht telgen uit het geslacht van de adel lijke familie Schorer. De oudste treffen wij in 1884, de jongste in 1982. De adellijke familie Van Doorn leverde 12 zonen aan Non Sordent. De eerste in 1840, de laatste in 2004. De familie Fokker komt elf keer voor. De eerste keer in 1829, De laatste keer in 1982. De adellijke familie Boddaert vier keer. De eerste in 1824, de laatste in 2002. De bekende Zeeuwse fami lie Zonnevylle treffen we acht keer aan. Voor het eerst in 1934, voor het laatst in 2008. Philipse, nog zo'n bekend Zeeuws patriciërsgeslacht vier keer. De eer ste keer in 1815, de laatste keer in 1986. De adellijke familie Snouck Hurgronje leverde vier studenten. De eerste in 1840, de laatste in 1986. De familie de Ruy- ter de Wild, nakomelingen van Michiel Adriaanszoon, komt vier keer in het ledenbestand voor. De eerste keer in 1926. De laatste keer in 1965. En voorts is er natuurlijk een ellenlange opsomming te maken van 'beroemde' leden van Non Sordent, zoals enige telgen van de familie Van Citters, P.L. Tak, beroemd jour nalist en Tweede Kamerlid voor de SDAP; Prof. dr. G. Zoutendijk, voorzitter van de WD Eerste Kamer fractie, hoogleraar wiskunde in Leiden, topman Delta Lloyd; Mr P.P. Snoep, CEO van Grolsch, Jhr. Mr W.H. de Beaufort, griffier Tweede Kamer, Boetzelaer; Schimmelpennick van der Oije; S.J. Heyning; A.P.R. Jacobovitz de Szeged, topdiplomaat; Fentener van Vlissingen; Quarles van Ufford; Van Limburg Stirum; Ernst de Jonge, de Engelandvaarder die een hoofdrol speelt in Soldaat van Oranje, mr. Peter von Schmidt auf Altenstadt. De familie De Jonge studeert overi gens al 400 jaar in Leiden en leverde in de afgelopen 200 jaar niet minder dan acht studenten aan Non Sordent. Dit is, met excuses aan al degenen die ook ge noemd hadden kunnen worden, maar een greep uit de Zeeuwse of vrijwel Zeeuwse studenten van Non Sordent die in Leiden met succes vooral rechten en medicijnen studeerden. 29

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 30