Jaargang 65, nummer 7, 2015 Redacti e Paul van der Velde (hoofdredacteur), Frits de Coninck, Marcel Migo, Oscar Steens en Francisca van Vloten Vaste medewerkers Albert Clement (muziek), Johan de Koning (architectuur), Jan J.B. Kuipers (signalementen), Anya Marinissen, (Zeeuwse Boekenprijs), Mario Molegraaf (poëzie), Jaap de Moor (geschiedenis), Katinka Polderman (column), Anda van Riet (fotografie), André van derVeeke (proza) en René de Visser (curiosa) Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift J.M.M. Polman (voorzitter), J.A.M. Nijskens (secretaris penningmeester), D. Anbeek, D. van den Bout, mevr. A. Luscombe, K. Scherphuis Adres Postbus 8004, 4330 EA Middelburg, 06 211 06 047, redactie@zeeuwstijdschrift.nl, www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt vier keer per jaar. De abonnements prijs bedraagt 47,30 euro. Buiten Nederland: 32,30 euro. Abonneren kan telefonisch of via de website. Opzegging dient te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. VORMGEVING Pharos M. van Hootegem DRUK Drukkerij Damen VAN ZEEUWSE BODEM De tentoonstelling Van Zeeuwse bodem. Een selectie uit tien jaar Zeeuwse Lichting is te zien van zondag 6 december 2015 tot 13 januari 2016 bij CBK Zeeland Balans 17, 4331 BL Middelburg. Open van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en elke eerste zondag van de maand. Deze editie van het Zeeuws Tijdschrift - geschreven door kunstcriticus Frits de Coninck - is tevens de catalogus bij de tentoonstelling Van Zeeuwse bodem. Adverteerders Auberge De Campveerse Toren Veere, Zeeuws Veilinghuis, Wauters Hulst bv, Stichting Zigzag, NV Westerscheldetunnel, Damen Schelde Naval Shipbuilding, HZ University of Applied Sciences, UCR University College Roosevelt, Limagrain Nederland, Provinciale Zeeuwse Courant, Koninklijke Zeelandia Groep b.v., de Drukkery Middelburg, De Koperen Tuin Goes, 2015 Zeeuws Tijdschrift, ISSN 0166-5154 Voorkant: Butchertafel en krukken van Sjoerd Vroonland. Foto: Enrico Conti Rechts: detail van de poster voor de tentoonstelling Van Zeeuwse bodem door Martijn de Wilde

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 2