wordt, wat een vervolg kan krijgen in een expositie elders. Of soms zelfs in een opdracht. Trinette Ledelay kreeg naar aanleiding van haar deelname aan een van de Lichting-tentoonstellingen en door bemiddeling van CBK Zeeland van de provincie de opdracht een monument voor de Molukse samenleving te maken. Deze bijzondere editie van de Zeeuwse Lichting laat een jonge generatie zien. De jongste deelnemer is 27 jaar, de oudste 35. Sommigen hebben hun plaats in de kunstwereld al duidelijk veroverd en kennen het succes, zoals Maartje Korstanje die deelnam aan de eerste editie in 2006. Anderen zijn nog volop bezig hun carrière te ontwikkelen en stappen te zetten in de richting van een autonoom bestaan als kunstenaar. En allemaal hebben ze de nieuwe, zoekende en professio nele blik van een nieuwe generatie. Met een visie van nu, waar in dit geval Zeeland wat aan kan hebben. Kunst in de ruimste zin van het woord heeft veel te bieden aan de gemeenschap. Het is goed om dat te beseffen, juist in een tijd waarin de kunst kwetsbaar is omdat het economisch wat lastiger gaat. Dat het kunstklimaat ook in Zeeland guur aan het worden is, mag duidelijk zijn. Heel wat belangrijke culturele voorzieningen worden bedreigd. In Vlissingen is er een dramatische kaalslag. Vanaf 2016 wordt er 66 procent bezuinigd op cultuur, en daarmee heeft de stad de bedenkelijke eer de stad in Nederland te zijn waar het meest wordt gekort. En dat terwijl Vlissingen in 2008 werd uitgeroepen tot de tweede kunststad van Nederland, wat dat toen ook mocht betekenen. Wat die snoeiwoede concreet zal aanrichten? De Willem 3, de permanente expositieruimte voor beeldende kunst, is volgend jaar weg. De huur van de Willem 3-ruimte in de voormalige kazerne, is al opgezegd. Daarmee verdwijnt mogelijk ook de kunstuitleen uit de stad. Nu de Willem 3 van de kaart wordt geveegd, verdwijnt ook een belangrijke plek voor kunstenaars en kunst- Charlotte Apers, Caravane (flyer voor Caravane pop-up gaIIery en conceptstore), 2014. Potlood en inkt op papier, photoshoppen. 7 Zeeuws Tijdschrift 2015 7

Zeeuws Tijdschrift | 2015 | | pagina 7