Sprekers symposiareeks Vlissingen 700 Aanbevolen literatuur Joep Bremmers is publicist en runt het literair organisatiebureau Het Hoogste Woord. Hij bracht verslag uit van de symposia Vlissingen en Middeleeuwen en Vlissingen en Bouwen. Ronald den Broeder is bouwhistoricus en oud-gemeenteraadslid. Hij heeft veel bouwhistorisch onderzoek gedaan in Vlissingen. Momenteel is hij onder andere werkzaam voor de gemeentelijke monumentencommissie. Dr. Willem van den Broeke is als Associate Professor geschiedenis verbon den aan het University College Roosevelt. In deel iv van de Geschiedenis van Zeeland schreef hij het hoofdstuk 'Economie'. Dr. Victor Enthoven is historicus en verbonden aan de Vrije Universiteit Amsterdam. In 2009 verscheen onder zijn redactie de bundel Een haven te ver. De Britse expeditie naar de Schelde van 1809. Prof. Dr. Peter Henderikx is emeri tus hoogleraar in de Nederzettings geschiedenis van de Nederlanden in de Middeleeuwen aan de Universiteit van Amsterdam. Hij publiceert regelmatig over de middeleeuwse geschiedenis van Zeeland en werkte als auteur en redac teur mee aan de vierdelige Geschiedenis van Zeeland (2012-2014). Drs. Peter van Druenen schreef de afgelopen vier jaar vooral over zijn stad Vlissingen. Hij publiceerde in 2015 een stadsgeschiedenis van Vlissingen: Vissers, kapers, arbeiders. Vlissingen 700 jaar stadsrechten. Prof. Dr. Arjan van Dixhoorn is als bijzonder hoogleraar namens de Universiteit Utrecht verbonden aan het University College Roosevelt (Middelburg). Zijn belangstelling gaat vooral uit naar de sociale, politieke en economische geschiedenis van kennis en informatie. Dr. Johan Francke is historicus en als informatiespecialist verbonden aan de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Hij publiceert regelmatig over de (maritieme) geschiedenis van Zeeland in de Nieuwe Tijd. Drs. Veronica Frenks werkt als con servator in het Stadhuismuseum van Zierikzee en heeft een eigen bedrijf genaamd Ma Plume voor cultuur-his torisch onderzoek. Zij vatte de sym posia Vlissingen en Ondernemen en Vlissingen en oorlog samen. Dr. Tobias van Gent is historicus en als universitair docent geschiedenis en po liticologie verbonden aan het University College Roosevelt te Middelburg. Hij publiceert over maritieme, militaire en Zeeuwse geschiedenis. Jan Kuipers is publicist en is verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (scez). Daarnaast is Kuipers ac tief als freelance auteur. Hij schreef meer dan 60 boeken waarvan vele over de geschiedenis van Zeeland handelen. Hij is winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs en vaste medewerker van het Zeeuws Tijdschrift. Ir. Johan de Koning is architect en verbonden aan het Laboratorium voor Architectuur in Middelburg. Hij geeft les aan verschillende onderwijsinstituten en publiceerde over verschillende Zeeuwse architecten met name in het Zeeuws Tijdschrift. Dr. Ruud Paesie schrijft regelmatig over maritiem-historische onderwerpen. Zijn meest recente boek is Geschiedenis van de mcc, opkomst, bloei en ondergang. Ir. Wytze Patijn is architect en was van I993 tot 1995 hoogleraar Architectonisch Ontwerpen aan de tu Delft. Vervolgens was hij vijf jaar Rijksbouwmeester. Bij de renovatie van het stadhuis van Vlissingen in 2004-2005 was hij de eindverantwoor delijk architect. Hans Sakkers is werkzaam in de zorg. Hij heeft talrijke publicaties op zijn naam staan over de militaire geschie denis, in het bijzonder over de Tweede Wereldoorlog in Zeeland. Dr. Jan Zwemer schrijft vooral boeken en artikelen over de sociale en godsdiensti ge geschiedenis in Zeeland vanaf circa 1840. Hij was redacteur van deel iv van de Geschiedenis van Zeeland. 44 Zeeuws Tijdschrift 2016 1 W.P. Blockmans, Metropolen aan de Noordzee. De geschiedenis van Nederland, 1100-1560 (Amsterdam 2010). R.J.W. den Broeder, Vlissingen in oorlog en vrede, 4 delen (Vlissingen 1982). Johan de Koning en Arend Rothuizen, Welsaamgevoegd en Welgebouwd. Het werk van architect A. Rothuizen (Middelburg I99l). Willem van den Broeke en Paul Brusse, Provincie in de periferie, de economische geschiedenis van Zeeland 1800-2000 (Utrecht 2005). Peter van Druenen, Vissers, kapers, arbeiders. Vlissingen 700 jaar stadsrechten (Vlissingen 2015). Victor Enthoven (red.), Een haven te ver (Nijmegen 2009). Victor Enthoven, Zeeland en de opkomst van de Republiek, Handel en strijd in de Scheldedelta (Leiden 1996). Johan Francke, 'Wandtapijten Staten van Zeeland, 1574' in Geschiedenis van Zeeland. De canon van ons Zeeuws verleden (Zutphen 2009). Johan Francke, 'Pechelingue(s) of de slechte naam van Vlissingers buiten de grenzen', in Den Spiegel jrg. 34 nr. i (Vlissingen 2016). Veronica Frenks, 'Panorama Vlissingen' in Den Spiegel jrg. 27 nr. 3 (Vlissingen 2009). Tobias van Gent, De Engelse invasie van Walcheren in 1809 (Amsterdam 2001). P.A. Henderikx, 'Havenplaatsen in Zeeland in de dertiende eeuw' in Land, water en bewoning. Waterstaats- en nederzettingsgeschiedenis in de Zeeuwse en Hollandse delta in de Middeleeuwen (Hilversum 2001). P.A. Henderikx, 'Landschap, bewo ning, sociale structuren'; 'Politieke geschiedenis, bestuurlijke instellin gen'; 'Economische geschiedenis'; 'Kerk en kerkelijke instellingen' en 'Schriftcultuur: lezen en schrijven' in Geschiedenis van Zeeland Deel i Prehistorie-1550 (Utrecht 2012). Frans Hooimeijer, Han Meyer en Arjan Nienhuis, Atlas van de Nederlandse water stad (Amsterdam 2005). Adri Meerman, Wim Hofman, Kees Steutel en Ad Tramper, Slopen of niet. De stadhuizen van Vlissingen (Vlissingen 2005). Ruud Paesie, Lorrendrayen op Africa (Amsterdam 2008). Ruud Paesie, 'In belang van Walcheren. De risicovolle scheepvaart als maritiem economische speerpunt' in Leidschrift, Historisch Tijdschrift, jrg. 26, december 2011, p. 25-41. C. Rooze-Stouthamer, De opmaat tot de Opstand. Zeeland en het centraal gezag (1566-1572) (Hilversum 2009). Doeke Roos, Zeeuwen en de West-Indische Compagnie (z.p. I992). Hans Sakkers en Johan den Hollander, Het verhaal van een paal (Meliskerke 2002). Hans Sakkers, Vesting Vlissingen: een veranderende vormgeving door de eeuwen heen (Middelburg 2004). Jaco Schouwenaar, Frederik van Sorge en de Vlissingsche Courant (Middelburg I998). Berit I. Sens, Architectuur en stedebouw in Zeeland 1850-1945 (Zwolle 1993). Arnold Wiggers (red.) Philips van Marnix van Sint Aldegonde (Antwerpen 1998). Jan Zwemer, 'Bevolking en sociale ver houdingen' in Geschiedenis van Zeeland deel iv vanaf 1850 (Zwolle 2014). 45 Zeeuws Tijdschrift 2016 1

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 23