D Herman Pleij 2 april Feest Vlissingen 700 Het programma begint 's ochtends bij de aftelklok waar de laatste minuten wegtikken. Hierbij zijn kinde ren van groep 4 van de Frans Naereboutschool aanwe zig en Sambaband Obras de Lota. Om 14.00 uur ontvangt burgemeester Demmers de Markies en Markiezin van Vlissingen op het Arsenaalplein. Het gezelschap loopt gezamenlijk langs de diverse optredens via het Dijktheater en het De Ruyterplein naar het Bellamypark. Er is een openingsdans van Vlissingen 700 door de leerlingen van diverse basisscholen. Gevolgd door een stukje stadsgeschiedenis, uitgevoerd door de kinderen uit groep 5 t/m 8 van de Vlissingse Scholenvereniging. Op het Bellamypark voeren de Country Line dan cers een piratendans uit en laat Balletschool Isabelle Zwaan vier korte dansen zien in de thema's 'Verleden', 'Mannen op zee', 'Gevecht' en 'Achterblijvers'. De leerlingen van het Scheldemond College geven een optreden De schat van Michiel de Ruyter. Om 15.30 uur start het Jubileumfeest in de Sint Jacobskerk, geopend door burgemeester Demmers. Er wordt een lezing gegeven door Peter van Druenen (au teur van Vissers, Kapers, Arbeiders. Vlissingen 700 jaar stadsrechten) en cultuurhistoricus Herman Pleij. 15 april Start Scheldemond-cultuur Leerlingen van het Scheldemond College zijn druk bezig met een aantal bijzondere presentaties voor Vlissingen 700, zoals het toneelstuk De Schat van Michiel de Ruyter. 5 juni Bootcamp Vlissingen Bootcamp Vlissingen organiseert samen met Stichting Nurses on Tour 'Bootcamp 700' op het Badstrand. Voor de start van de bootcamp vormen alle deelnemers het getal 700. 6 juni Vlissingen Vintage Op de Kleine Markt in Vlissingen wordt een heel bij zonder evenement georganiseerd: Vlissingen Vintage. Er zijn diverse optredens, kraampjes en mooie auto's om te bewonderen. Cultuurhistoricus 48 Ze euws Tijdschrift 2016 1 k Scheldemond College. mei 23 De Ruyter Spelen 2015 23 Zeeland Latin Festival 29 Ontmoetingsavond Vlissingen-Ambon 29 Symposium Vlissingen en Middeleeuwen 30 Zevende editie Amuse Me! juni 5 Bootcamp Vlissingen 6 Vlissingen Vintage 13 Boekpresentatie In de Naam van De Ruyter 13 Colours By The Sea 17 Beachdag Scheldemond College 21 Boekpresentatie Ik liefje van Elizabeth van den Dries 26 Symposium 'Stad en Bouwen' 26 Midsummernightride juli 2 Start expositie Frans Naerebout 'Schilder aan de Schelde' 2 Start festival Onderstroom 2 Zomerconcert Waylon 3 Zomerconcert Miss Montreal 4 Zomerconcert di-rect 6 Vlissingen 700 gaat naar Schotland 7 Dansavond Dansgroep Vlissingen Internationaal 8 Start expositie 'De fles. Een zoektocht naar het stadswapen van Vlissingen' 10 Concert Marinierskapel der Koninklijke Marine 12 Zwemevenement City2Beach 15 Etalage Vlissingen 700 door Frans Naereboutschool 17 juni Beachdag Scheldemond College Het Scheldemond College organiseert een zevenkamp 'Vlissingen 700' met ander Zeeuwse scholen van het Voortgezet onderwijs. De spelen worden gehouden op het Badstrand van Vlissingen. 6 juli Vlissingen 700 gaat naar Schotland Twee enthousiaste Vlissingers, Garmt Nieuwenhuis en Charles De Caluwé, doen mee met de zevende zomereditie van de Carbage run: 'links rijden in een oud barrel door Engeland en Schotland'. Zij doen dit in een Acadiane (bouwjaar 1984) bestickert met het logo van Vlissingen 700. 10 juli Concert Marinierskapel der Koninklijke Marine Marinierskapel der Koninklijke Marine geeft een galaconcert in de Sint Jacobskerk. Dit in het kader van Vlissingen 700 en het 125-jarig jubileum van Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. 15 juli Etalage ingericht door schoolkinderen De schoolkinderen van de Frans Naereboutschool hebben een prachtige Vlissingen 700 etalage ingericht in de Walstraat. 49 Zeeuws Tijdschrift 2016 1 Beachdag id College Scheldemond

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 25