IJDSCHRIF INHOUD 5 Vlissingen 700 jaar 6 Vlissingen in vogelvlucht 12 Windroos of kompas De keuzes waar Vlissingen voor staat 20 Vier symposia i Vlissingen in de Middeleeuwen ii De eeuwige strijd om Vlissingen iii Het Vlissingse ondernemersklimaat iv De architectuur van Vlissingen 46 Activiteiten rondom Vlissingen 700 54 Ode aan Vlissingen Het licht van voor de schepping 56 Een dichter heeft geen tijd voor poëzie Hans Verhagen 60 Panta Rei 62 De Vlissingse fles Sympathie voor een mythe 63 Gevangentoren 64 De zee inspireert Het maritieme werk van vader en zoon Schütz 68 Wim Jurcka Chroniqueur van de Vlissingse jaren vijftig 70 Frans Naerebout. Schilder aan de Schelde Impressie van een voorbije tentoonstelling 72 Het ware gezicht van de eerste Chinees in Vlissingen 76 Beeld voor Vlissingen van Teja van Hoften 77 Boekbespreking De geschiedenis van Vlissingen 80 Zeeuwse Boekenprijs 2015 De op twee na grootste Nederlandse boekenprijs De uitslag Juryaccolades 86 Er zit muziek in Zeeland. Luistert u maar! In memoriam Peter van Houte (1958-2015) Jaargang 66, nummer 1, 2016 redactie Paul van der Velde (hoofdredacteur), Frits de Coninck, Kees Hamann (gastredacteur), Oscar Steens, Ad Tramper (gastredacteur) en Francisca van Vloten vaste medewerkers Albert Clement (muziek), Johan de Koning (architectuur), Jan J.B. Kuipers (signalementen), Anya Marinissen, (Zeeuwse Boekenprijs), Mario Molegraaf (poëzie), Jaap de Moor (geschiedenis), Katinka Polderman (column), Anda van Riet (fotografie), André van der Veeke (proza) en René de Visser (curiosa) bestuur stichting zeeuws tijdschrift J.M.M. Polman (voorzitter), J.A.M. Nijskens (secretaris penningmeester), D. Anbeek, D. van den Bout, mevr. A. Luscombe, K. Scherphuis adres Postbus 8004, 4330 ea Middelburg, telefoon 06 211 06 047, zeeuwstijdsch rift@dezb.nl, www.zeeuwstijdschrift.nl abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt vier keer per jaar. De abonne mentsprijs bedraagt 47,50 euro. Buiten Nederland: 52,50 euro. Abonneren kan telefonisch of via de website. Opzegging dient te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. vormgeving Martijn de Wilde (basisontwerp: Pharos M. van Hootegem) druk Drukkerij Damen Dit nummer kwam tot stand in samenwerking met de Gemeente Vlissingen, het Gemeentearchief Vlissingen, de Vlissingse Bibliotheek en het Van de Velde Publicatiefonds. adverteerders Auberge De Campveerse Toren Veere, Zeeuws Veilinghuis, Wauters Hulst bv, Stichting Zigzag, nv Westerscheldetunnel, Damen Schelde Naval Shipbuilding, hz University of Applied Sciences, ucr University College Roosevelt, Provinciale Zeeuwse Courant, Koninklijke Zeelandia Groep bv, de Drukkery Middelburg, De Koperen Tuin Goes 2016 Zeeuws Tijdschrift, issn 0166-5154 Voorkant: Wim Jurcka, Boulevard Evertsen, Vlissingen (Hotel Britannia), 1958. Privécollectie. Achtergrond van deze pagina: Schuim tussen Vlissingen en Breskens. Foto: Peter van Houte Paul van der Velde Peter van Druenen Oscar Steens en Paul van der Velde Joep Bremmers Veronica Frenks Veronica Frenks Joep Bremmer Gemeente Vlissingen Wim Brands Mario Molegraaf André van der Veeke Ad Tramper Wim Hofman Karen Kroese Paul van der Velde Aafke Verdonk-Rodenhuis Leonard Blussé ZT-redactie Jaap de Moor Anya Marinissen Paul van der Velde Jan van Damme, Carlos van Hijfte, Anya Marinissen, Han Polman, Paul van der Velde Paul van der Velde 3 Zeeuws Tijdschrift 2016 1

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 2