Ik droom van een wereld waar iedereen in waardigheid zal leven I dream of a world where everyone will live in dignity denis mukengere mukwege freedom from want award 20 Zeeuws Tijdschrift 2016 2 tekst text Paul van der Velde De prijs voor de Vrijwaring van Gebrek is toegekend aan Denis Mukengere Mukwege vanwege zijn niet aflatende inzet voor de bescherming van overlevenden van seksueel geweld in de Democratische Republiek Kongo. In 1999 richtte hij het Panzi ziekenhuis in Bukavu op, dat overlevenden niet alleen fysiek behan delt, maar ook juridische en psychosociale steun aan zijn patiënten verleent ten behoeve van re-integratie in de samenleving om op die manier een nieuw leven te kunnen beginnen. In zijn geboorteland en internatio naal komt hij op voor de bescherming van de rechten van vrouwen in conflictsituaties. Hij spant zich er on vermoeibaar voor in mensen bewust te maken van het extreme geweld in de Kongo en streeft er naar degenen die verantwoordelijk zijn voor de verkrachting van en het geweld tegen vrouwen voor het gerecht te brengen. The award for Denis Mukengere Mukwege is moti vated by his enormous and unremitting dedication to help and protect survivors of sexual violence in the Democratic Republic of the Congo (drc). In 1999 he founded Panzi Hospital in Bukavu, which not only treats survivors with physical wounds but also provides legal, and psycho-social services to its patients in order to help them reintegrate in society and start a new life. In drc and internationally he speaks up for the protection of the rights of women in conflict. He works tirelessly to raise awareness about the extreme violence in the drc and to bring those responsible for rape and gender violence to justice. 21 Zeeuws Tijdschrift 2016 2

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 11