Wat is de relevantie van de waarden van de Vier Vrijheden voor uzelf en de maatschappij in het algemeen? 'Tezamen vormen de Vier Vrijheden de kern van een betere maatschappij. In een maatschappij waar men sen in vrees leven, niet in staat zijn vrijuit te spreken noch zijn rechten kan opeisen, is geen ontwikkeling. Een van de natuurlijke energiebronnen van de mens is het geloof in een hoger wezen. Wanneer je mensen van hun vrijheid van religie berooft kan dat een nega tieve morele invloed op de hele maatschappij hebben. Uiteindelijk is in waardigheid leven de kern van elk bestaan. De enige garantie daarvoor is als iedereen kan werken en zorg dragen voor zijn of haar gezin zodat ze vrij van gebrek zijn.' Hoe beïnvloeden de Vier Vrijheden u in uw dagelijks werk? 'Zij versterken onze campagne om overal respect te hebben voor mensenrechten. Dagelijks zie ik hoe vrou wen hun terneergeslagenheid achter zich laten, hun zwijgen verbreken, misdaden verwerpen en terugeren naar hun dagelijkse werk en weer zorg dragen voor hun gezin. Ik ben trots op wat ze zeggen en voel me gestimuleerd aan hun zijde te blijven strijden.' fear, making people unable to speak and claim their rights. One of the natural sources of energy for humans is the belief in a higher being. Therefore, depriving people of their freedom of religion can have a serious moral impact on an entire society. And, ultimately, survival in dignity is one of the key elements for every human. This is only guaranteed when each person can work and provide for his or her family, so that they are free from want.' What is the influence of the Four Freedoms in your daily activities? 'It strengthens our campaign for the respect of human rights all over the world. Daily I see women turn from their depressive state to break their silence, denounce crimes, return to their normal activities and provide for their families. I am proud to listen to their testimonies and feel encouraged to fight alongside them.' 24 Zeeuws Tijdschrift 2016 2 Armoede van de massa is de inhaligheid van één procent Welke projecten staan er op uw agenda in de toekomst en hoe implementeert u de waarden van de Vier Vrijheden daarin? 'Ik streef ernaar de overlevenden van verkrachting autonoom te maken en ze weer waardig in de maat schappij te laten functioneren. Ze leren vrijuit te spreken over wat ze meegemaakt hebben en ze leren hun angst te overkomen. Tijdens dat proces bidden we samen met diep respect voor hen die een andere religieuze achtergrond hebben. Op het einde van de sessie geven we ze een bescheiden geldbedrag om een nieuw leven te beginnen zodat ze zichzelf van gebrek kunnen bevrijden.' Is er een organisatie of persoon die u wilt nomineren voor de volgende editie van de Vier Vrijheden Prijzen en waarom? 'Ik zou graag Stephen Lewis uit Canada voordragen. Ik ben ervan overtuigd dat hij een man is die toegewijd is aan de rechten van de vrouw overal ter wereld.' Wat zijn volgens u de belangrijke politieke, economische en sociale vraagstukken? 'Armoede staat centraal bij veel van die vraagstukken. De oorzaak van armoede, onveiligheid en onstabiele si tuaties is gelegen in de inhaligheid van weinigen. Het bedrijven van betere politiek die echt werkt voor de mens kan de meeste van die vraagstukken oplossen. Degenen die nu aan de macht zijn gaan daar niet goed mee om. Als ik zou kunnen, zou ik er voor zorgen dat ieder mens de middelen krijgt om ter plekke een paradijs te creëren. We moeten niet voor iedereen zorg dragen of mensen vertellen hoe ze moeten leven maar we moeten ze wel een veilige omgeving bieden. Ook moet er een rechtsstaat zijn waardoor zij zich met hun dagelijkse activiteiten kunnen bezig houden en voor zichzelf kunnen zorgen zodat ze niet naar verafgele gen landen moeten trekken.' Wat zijn uw dromen voor een betere wereld? 'In de hedendaagse wereld leven we nog steeds in angst. Er is weinig vrijheid van religie en leiders misbruiken hun macht wat lokaal tot armoede en we reldwijd tot instabiliteit leidt. Ik droom van een wereld waar iedereen in waardigheid zal leven en de mogelijk heid heeft voor zichzelf en gezin zorg te dragen.' The poverty of the masses is caused by the greed of one percent Which projects are on your agenda in the future and how do you implement the Four Freedoms values in those? 'I am working to make the survivors of rape autono mous and to fully restore their dignity in society. They learn to be free to speak about what they went through and we train them to overcome their fears. During that process, we pray together, in full respect of those who have a different religious background. In the end, we give them a modest amount of money to start a new life so that they can free themselves from want.' Is there a person or organization which you would like to nominate for the next edition of the Four Freedoms Awards and why would you like to do that? 'I would nominate Stephen Lewis from Canada. I believe he is a man dedicated to the rights of women worldwide.' What are, according to you, the most important social issues of today. Are these adequately dealt with by the governments and organizations involved? 'Poverty is the source of many of these issues. And the cause of poverty, insecurity and instability for many is mainly the greed of a few. Better politics, that genuinely work for the people, can resolve most of those issues which are not being handled as they should by those who are in power at present. If I could, I would make sure that every citizen is provided with the means to create paradise in situ. We do not need to care for each and every one, or tell people how to live. We need to provide them with security and the rule of law so that they can go about their daily activities and provide for themselves on their own land, thus without the need to seek lands far from their own.' What are your dreams for a better world? 'In the modern world we still live in fear. There is less freedom of religion and leaders misuse their power, which causes local poverty and worldwide instability. I dream of a world where everyone will live in dignity, with the possibility to provide for oneself and family.' 25 Zeeuws Tijdschrift 2016 2

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 13