De onafgebroken strijd voor de Vier Vrijheden The battle for the Four Freedoms is a perennial one human rights watch freedom from fear award tekst text Paul van der Velde De voordracht van Human Rights Watch voor de Vrijwaring van Vrees Prijs is opgedragen aan de wereld wijde strijd voor mensenrechten. Overeenkomstig de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en verdragen die er van afgeleid zijn, legt Human Rights Watch misbruik en schendingen van mensenrechten over de hele wereld vast en streeft ernaar ze binnen de perken te houden. De organisatie staat bekend om zijn accurate feitenonderzoek, onpartijdige verslaglegging en gerichte stellingnamen vaak in samenwerking met lokale mensenrechtenorganisaties. De publicaties van Human Rights Watch wekken veel aandacht in lokale en internationale media en bevorderen mensen rechten en gerechtigheid overal ter wereld. Human Rights Watch vraagt aandacht voor veel kwesties in zijn rapporten, waaronder raciale en seksediscrimina tie, marteling, inzet van kindsoldaten en censuur om wangedrag zoals corruptie te verhullen. Door zijn werk en publicaties steunt Human Rights Watch al diegenen die worden onderdrukt en misbruikt en deelt in hun strijd voor hun fundamentele vrijheden. The nomination of Human Rights Watch is dedicated to the defense of human rights worldwide. Pursuant to the Universal Declaration of Human Rights and treaties deriving from it. Human Rights Watch documents and seeks to curb violations of human rights around the world. It is known for its accurate fact-finding, impar tial reporting and targeted advocacy often in partner ship with local human rights groups. Its publications generate extensive coverage in local and international media with the aim of shaming and pressuring abusive actors to respect human rights and promote justice everywhere. Human Rights Watch raises many issues in its reports, such as racial and gender discrimination, torture, the use of children as soldiers and censorship to cover up misconduct such as corruption. Through its work and publications Human Rights Watch supports all those who are oppressed and abused, joining their fight for their fundamental freedoms. 27 Zeeuws Tijdschrift 2016 2

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 14