OS) mazen darwish Er zijn geen gevangenissen om vrijheid van meningsuiting te huisvesten There are no prisons to accommodate free speech freedom of speech award T \i; 8 Zeeuws Tijdschrift 2016 2 tekst text Paul van der Velde De prijs voor Vrijheid van Meningsuiting is aan de Mazen Darwish toegekend vanwege zijn enorme inzet voor de bevordering van mensenrechten en de vrij heid van meningsuiting in Syrië. In zeer moeilijke en gevaarlijke omstandigheden publiceerde hij gegevens over arbitraire arrestaties en overtredingen door en van politie- en veiligheidsinstanties. Als directeur van het Syrische Center for Media and Freedom of Expression speelde hij en zijn collega-journalisten een sleutelrol in de verspreiding van informatie over de ontwikkelingen in Syrië, toen buitenlandse journalisten bijna allemaal het land waren uitgezet. Hij is een van de oprichters van syriaview.net, een onaf hankelijke nieuwssite die verboden is door de Syrische overheid. In 2011 richtte hij Media Club op, het eerste Syrische tijdschrift over mediazaken dat uitkomt in het Arabisch en vertaald wordt in het Frans. Daarnaast richtte hij eveneens het Violation Documentation Center in Syria op. Door zijn inzet is hij een symbool geworden van de strijd voor mensenrechten in Syrië. The award for Mazen Darwish is motivated by his coura geous efforts to promote human rights and the freedom of speech in Syria. In the most dangerous and difficult circumstances he published details of arbitrary arrests and violations by police and security forces. As the Director of the Syrian Center for Media and Freedom of Expression he and his fellow journalists played a key role in getting out information about developments in Syria, as foreign journalists were virtually banned from the country. He is one of the founders of syriaview. net, an independent news site that was banned by the Syrian authorities, and in 2011 he established Media Club, the first Syrian magazine about media affairs and the Violation Documentation Center in Syria. Through his efforts Mazen Darwish has become a symbol of the battle for human rights in Syria. 9 Zeeuws Tijdschrift 2016 2

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 5