Quichot hield vast aan de waarden waarin hij geloofde en ik doe dat ook.' Wat zijn uw goede en slechte karaktertrekken? 'Ik beschouw tolerantie, geduld en hard werken als mijn goede en een zekere mate van ongeorganiseerd zijn als mijn slechte.' Hoe zou u uw netwerk willen omschrijven? 'Ik beschouw mijn netwerk als zeer effectief en veel omvattend. Ik ben trots op mijn vrienden en collega's uit de hele wereld en ben dankbaar voor de steun die ze onze zaak geven.' Hoe kwam u in aanraking met de Vier Vrijheden en wat is de invloed daarvan op uw dagelijkse leven? 'Door het lezen van de werken van Franklin D. Roosevelt kwam ik daar mee in aanraking. Mijn leven staat volledig in het teken van de verdediging van die vrijheden in een omgeving waar ze haast niet bestaan.' Vechten tegen haatzaai Is er een persoon of organisatie die u zou willen voordra gen voor de volgende editie van de Four Freedom Awards en waarom? 'Ik zou graag Razan Zaitouneh voor de Vrijwaring van Vrees Prijs willen nomineren. Deze Syrische advocate was heel moedig in haar vreedzame gevecht tegen de angst waarin haar land gedompeld is. Ze werd twee jaar geleden gekidnapt en we tasten in het duister over waar ze nu is.' Welke activiteiten of projecten staan op uw programma in de toekomst. Hoe borgt u de Vier Vrijheden daarin? 'Ik zal me concentreren op het bevorderen van vrijheid van meningsuiting door de waarden die aan het be roep van journalist ten grondslag liggen in de kijker te plaatsen. Ik zal me ook afzetten tegen haatzaai en zal proberen de houding van tolerantie zonder vrees aan te moedigen. Ik zal me inzetten voor gerechtigheid in de overgangsfase naar vrede om op die manier een omgeving in het leven te roepen die de verzoening zal bevorderen in ons land.' How did you get in touch with the Four Freedoms and how do they influence your daily activities? 'I was introduced to them through my reading of the works on and of Franklin D. Roosevelt. My life is com pletely devoted to the defense of those freedoms in an environment where they hardly exist.' Combat hate speech Is there a person or organization that you would like to nominate for the next edition of the Four Freedoms Awards and why would you like to do that? 'I would like to nominate Razan Zaitouneh for the Freedom from Fear Award. This Syrian lawyer was very courageous in her peaceful fight against the fear her country is drowned in. She was kidnapped two years ago and we do not know of her whereabouts.' Which activities and/or projects are on your agenda in the future? How do you implement the Four Freedoms values in those? 'I will concentrate on promoting freedom of speech and expression by stressing the values underlying the jour- 12 Zeeuws Tijdschrift 2016 2 Syrisch protestaffiche Syrian Protest poster SyriaUntold.com Violation Documentation Center in Syria. vdc-sy.info Wat zijn volgens u de belangrijke politieke, economische en sociale vraagstukken? 'We moeten ons verzetten tegen extremisme en ter rorisme door de wortels van hun bestaansgrond uit te roeien, namelijk tirannie en onwetendheid.' Wat zijn uw dromen voor een betere wereld? 'Het gezag van de Verenigde Naties moet hersteld worden evenals zijn werktuigen die op een effectieve manier wereldwijd vrede en ontwikkeling kunnen brengen.' nalistic profession. I will also combat hate speech and try to spread a culture of tolerance without fear. I will work to achieve transitional justice so as to create an environment conducive to reconciliation in our country.' What are, according to you, the important political, economic, and social issues of today? 'We should "fight" extremism and terrorism by elimi nating the roots of their existence such as tyranny and ignorance.' What are your dreams for a better world? 'The authority of the United Nations should be re instated together with its tools which can effectively bring peace and development to the whole world.' 13 Zeeuws Tijdschrift 2016 2

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 7