OM HOOGEN INZET. I D. v. P. J 1 Vrij naar het Engelsch door L. 17) KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE. ver- l r was L,van In de hoofdstad van lutie uitgebroken, worden de koning de kroonprinses, een baby van eenige haar Engelsche verpleegster Miss Wentworth volgens een vooraf met de koningin overlegd plan, nog bijtijds over de grens gebracht. Jaren later. Prins Karri troon van moetten I het koninkrijk Valacia is een revo- Bij de bestorming van het paleis I en koningin gedood. Hun eenig kind, een baby van eenige weken, is door OUDsVLISSINGEN zooals men het van den Wandelboulevard af ziet. Zou het geen aan» beveling verdienen, dit weinig aesthetische uitzicht aan het oog van de wandelaars te onttrekken? zei de adjudant geen prinses in der bijeenkomst bij Vermulden brengt hij haar naar diens huis. Allen herkennen haar direct als de verloren gewaan de prinses. Khamstadt viert feest omdat de prinses terug is. Zij woont in een vleugel van het paleis. Op zekeren dag ze is nog niet gekroond komt Karri haar bezoeken. De beide jonge menschen leeren elkaar waardeeren en er bloeit een begin van* liefde in hen op. De bevolking van Khamstadt brengt de prinses een ovatie en den volgenden dag krijgt zij een brief van Seton, die haar schrijft, dat nu Glover’s plannen schipbreuk hebben geleden hij niet meer noodig is en daarom naar Engeland teruggaat. Hij zal steeds aan haar als aan Pat blijven denken. De man. die den brief bracht, wachtte niet op antwoord. Patricia is zeer treurig na dezen brief, temeer daar ook Prins Karri den volgenden dag zal vertrekken als zij tot koningin gekroond zal zijn. 'j van haar kroning verschijnt op het laatste graaf Schuffle. die mededeelt, dat Patricia de niet is. Prinses Valentina leeft nog en heeft zich klooster teruggetrokken. Graaf Schuffle woonde van Ostrovo. die aanspraak maakt'op den Valacia, en zijn rechterhand Kellner ont in een boekwinkel in Londen een meisje, dat sprekend gelijkt op de vermoorde koningin van Valacia. Zij wordt grootgebracht bij Bernard Cannister. De Prins en Kellner zijn door de sprekende gelijkenis zeer ontdaan en besluiten een onderzoek naar haar in te stellen. Als de beide heeren vertrokken zijn, weet Patricia haar pleegvader Cannister te overhalen haar aan het tooneel te laten gaan. Ze verkleedt zich als matroos en gaat zoo naar haar vriendin Lydia. Prins Karri en Kellner hebben Gluber, hun agent, opge dragen een onderzoek naar Patricia Cannister in te stellen. Hij vertelt hun, dat Cannister haar twintig jaar geleden na een spoorwegongeluk heeft meegenomen naar huis. Van de Engelsche verpleegster, die bij haar was en die bij het ongeluk om het leven kwam, heeft nooit iemand meer iets gehoord. Daar de Prins in haar een gewichtig tegenstandster ziet, raadt Kellner aan haar uit den weg te ruimen. Dit wil de Prins evenwel niet. Den volgenden morgen komt Gluber Kellner vertellen, dat Patricia spoorloos is verdwenen. Terugkeerend van haar vriendin is Patricia, die het matrozenpak van Jim Forrester droeg, in den zwaren mist verdwaald en bij de dokken terecht gekomen. Zij blijft voor een herberg staan, waar een aantal beschonken mannen uitkomen. Twee van hen komen op haar toe en denkende, dat zij een matroos is. bedwelmen zij haar en brengen haar aan boord van de „Nelly Fawsett”. die dien nacht moest uitvaren, doch geen voldoende bemanning had. Het schip is reeds in het Kanaal als Pat eindelijk bij komt. De kapitein, Laurence Seton, merkt dat zij een meisje is en doet haar naar een leegstaande hut brengen. Hij zegt, dat zij van te goede afkomst is. om in het volkslogies te verblijven. Er wordt een hut voor haar ingericht en zij krijgt Heeren van Tommy Glover, deft tweeden stuurman. Deze en de eerste stuurman Green koesteren na eenigen tijd argwaan. Glover vraagt op een stormachtigen avond, als hij alleen met Patrida in den offiderssalon is achtergebleven om een kus aan „juffrouw Pat”. Hij loopt op haar toe. maar Pat dreigt hem met een revolver. „Wat zou er gebeurd zijn, als de kapitein het in mijn plaats had gevraagd 7” zegt Glover onthutst, doch Patrida geeft hem hierop geen antwoord, maar gaat in den storm naar de brug, waar Seton vertoeft. Kapitein Seton verliest, door de koude bevangen, zijn bewustzijn. Pat verzorgt hem en als hij bijkomt, laat hij merken, dat hij weet, dat zij een meisje is. Pat hoort dat de „Nelly Fawsett” met contrabande is geladen en verneemt van den kapitein, dat zij op weg zijn naar Valacia. Setop vraagt haar zijn vrouw te willen worden. Pat zegt, dat ze hem aan het einde der reis haar antwoord zal geven. Even later komt Glover naar haar toe. die haar herinnert aan het incident tusschen hen in den offiderssalon. Hij gebruikt dit als een aanloop om haar ten huwelijk te vragen. Pat weigert hem en woedend hierover besluit Glover zich op haar en Seton te wreken, door tegenover de autoriteiten van Valada haar gelijkenis uit te spelen met de vroegere koningin van dit land, van wie hij in een tijdschrift een portret heeft gevonden. Hij deelt zijn plan aan Green mee. die het hem afraadt. Green waar schuwt Pat met niemand in Valada mee te gaan. Als ze het doel van hun reis bijna bereikt hebben, komt de loods Shumatz. een vriend van Seton, aan boord. Seton zegt Pat, dat zij bij Shumatz’ moeder moet gaan logee- ren, tot de lading contrabande gelost en het gevaar geweken is. Met gedoofde lichten varend, bereiken zij ten slotte de haven, die het einddoel van den tocht is. Prins Karri’s vertegenwoordiger komt aan boord en als er op den goeden afloop van Prins Karri’s onderneming wordt ge toast. heeft Pat het ongeluk haar glas te laten vallen. Dit wekt achterdocht omtrent haar wenschen voor Valacia *s nieuwen heerscher. Even later hoort Glover wat Seton en Shumatz over Patrida zeggen en over de wijze waarop zij van boord zal gaan. Des avonds zal Shumatz haar in een auto komen halen. Pat heeft een angstig voorgevoel, doch Seton zegt haar, dat ze niet bang behoeft te zijn, als ze maar eenmaal van boord is Setcn vertelt Shumatz. dat Pat een meisje is. Deze is natuurlijk zeer verbaasd. Juist als zij er over spreken, komt Vodena. de afgezant van Prins Karri, die ook den avond tevoren aan boord was en getuige ervan was, dat Pat haar glas champagne liet vallen, in Seton’s hut en verwijt deze, dat hij verraad heeft gepleegd door Pat in Valada te brengen. Hij heeft namelijk een briefje ge* kregen, waarin staat, dat zij Prinses Valentina is en dat zij naar den troon van Valada dingt. Het blijkt evenwel, dat Seton hier niets van afwist. Het briefje is geschreven door Glover. Deze is, evenals Pat. van boord verdwenen. Voo dat Shumatz haar kwam halen en dat Seton op op haar wachtte, heeft Glover het meisje van boord gelokt en haar in een auto ontvoerd om haar aan Prins Karri uit te leveren. Bij graaf Vermulden zijn een aantal vooraanstaande Valadanen bijeen ter herdenking van den revolutienacht vóór 20 jaar. Juist hebben zij het er over, wat er toch van de Prinses zou zijn geworden, als Fritz, die 20 jaar geleden de Hok luidde om de koninklijke familie voor het naderend onheil te waarschuwen, binnenkomt en hun vertelt, hoe hij in gesprek raakte met een dronken En- gelschen stuurman, die in een der misdadigersbuurten van Khamstadt een meisje opgesloten hield. Hij was met hem meegegaan naar het huisje waar ze zich bevond. Door een list wist hij haar te bevrijden en op den avond Op den dag moment j prinses in een met een bediende in een eenzame streek in Amerika, waar het gerucht door een verdwaalden reiziger hem ter oore kwam, als zou de prinses zijn gevonden. Daar hij wist, dat dit op een vergissing berustte, heeft hij zich naar Khamstadt gehaast. Hij deelt mede dat Valentina afstand heeft gedaan ten gunste van Prins Karri. Intusschen doolde Seton troosteloos door Khamstadt. Wanneer hij in een café uitrust, laat hij zich verleiden opium te schuiven teneinde vergetelheid te vinden. Terwijl een Chinees hem naar de schuifkamer brengt, krijgt hij reeds berouw. Terwijl hij wakend neerlag op een der kussens, hoorde hij hoe Vodena. Gluber en Kellner in een kamer naast hem plannen beramen Patricia te vermoorden. Seton raakt slaags met hen. doch weet te ontkomen. Hij rent naar het paleis, om de regeering te waarschuwen, doch men wil hem eerst niet toelaten. klaarblijkelijk iets in zijn manier doen, dat den officier imponeerde, want deze zond een boodschap naar een der andere officieren in het paleis. Seton wachtte buiten de dikke muren van het paleis. Misschien had hij er al wel een half uur gestaan, toen er eindelijk een officier kwam en de ijzeren poort voor hem geopend werd. Gevolggevend aan een korte uitnoodi- ging liep hij achter den geuniformde aan door de gangen van het groote gebouw, waar de diepste rust en stilte heerschten. Eindelijk werd hij in een zaal gelaten, waar hij ver zocht werd te willen wachten. Na eenige oogenblikken verscheen er een adjudant. „U heeft iets belangrijks mede te deelen, nietwaar?" vroeg deze. Nadat hij Seton had verzocht plaats te nemen, luisterde hij aandachtig naar hetgeen deze vertelde. „Dus u bent gekomen, omdat u meende dat het leven van de prinses in gevaar ver keerde?” vroeg de adjudant langzaam, toen Seton had uitverteld. „Ja," antwoordde deze. De ander keek hem op een eigenaardige wijze aan. „Ik waardeer het ten zeerste, dat u, als vreemdeling, die geen enkel belang hebt bij de gebeurtenisen in ons land, u zoo gehaast heeft om ons mededeeling te doen van het complot. De eer en het welzijn van ons land gaan ons zeer ter harte!" „En uw prinses is mij zeer dierbaar,” ant woordde Seton en hij keek den ander recht in de oogen. „Maar, kapitein Seton,' langzaam, „we hebben Valacia!" „Wat zegt u?" vroeg Seton een en al bazing. „We hebben geen prinses in Valacia. Mor gen wordt prins Karri van Ostrovo tot koning uitgeroepen.” De man zei het langzaam, maar zijn woorden waren voor Seton als een dronk koel water voor iemand die dorstig is. „U bedoelt, dat het een vergissing is....? Heeft men haar rechten op den troon niet kunnen bewijzen?” Seton, die van opwinding was opgestaan, moest zich vasthouden aan de tafel om niet te vallen. „Het is bewezen, dat zij niet de prinses is en we hebben de stukken in handen, die aan- toonen, dat prins Karri de rechtmatige troon opvolger is." Hij zuchtte treurig. „We wilden wel, dat graaf Schuffle nooit hier was ge komen, want dan zou zij morgen onze ko ningin zijn geweest. En nu is zij „Niet meer dan gewoon Pat!" mompelde Seton zachtjes en er kwam een eigenaardige glans in zijn oogen. „Ik kan het me haast niet indenken. Hoe wonderlijk! 0, kon ik haar maar even zien! Mijn kleine Pat!" Hij verborg zijn gelaat in zijn handen en de ander raakte zachtjes zijn schouder aan. „Kom morgenochtend hier om te hooren, hoe hij tot koning wordt geproclameerd," zei

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 2