VOOR ONZE LEZERESSEN I i fa ®ffii J 2 'J SS het feit, dat het geld niet r |k- ZACHTE KUSSENS ZIJN GEVAARLIJK VOOR UW BABY. Hoe gevaarlijk het is, uw baby op zach te kussens te leggen, is onlangs nog weer eens gebleken bij een kind van drie maan den. De moeder had het op twee kussens gelegd, die gevuld waren met veeren. Het kind lag op het eene kussen en op het an dere rustte het met zijn hoofdje. Toen de moeder na eenigen tijd naar haar kind kwam kijken, vond zij het dood: het had zijn hoofd in het kussen begraven en was gestikt! 1 de beenen zelf wel de beslissing zullen brengen. Dit raad ik u in ieder geval: als uw beenen er beter uitzien, indien er een kous om zit, draag dan kousen! WAT WE MOETEN DOEN ALS HET WARM IS. A Aisschien komt het wel, doordat we 2 V1 slechts zoo zelden in de gelegenheid zijn om van warm weer te genieten, dat het ons steeds onvoorbereid vindt als het eenmaal gekomen is. Ik bedoel hiermee natuurlijk niet, dat het noodig is onze kleerkast te gaan aanvullen met allerlei luchtige en lichte dingskes; neen, ik wensch er slechts op te wijzen, dat wij onze gewoonten wat hebben te herzien in dien wij zooveel mogelijk wenschen te pro- fiteeren van de warme zomerdagen, die ons toebedeeld zullen worden. Om maar eens een voorbeeld te noemen: indien ge gewoon zijt hoeden te dragen, die zoo nauw om uw hoofd sluiten, dat ze een rooden rand achterlaten als ge ze afzet, dan zult ge tot de ontdekking ko men, dat dit ongemak veel kwellender wordt als het warm weer is. Het is natuur lijk altijd onverstandig te nauwe hoeden te dragen, want zij veroorzaken niet alleen hoofdpijn, doch zullen bovendien maken, dat zich kleine roode vlekjes en puistjes op uw huid gaan vertoonen, die uw uiter lijk er niet fraaier op maken! Er is alles voor te zeggen om zonder hoed uit te gaan als het warm is. Er is niets zoo heerlijk en verfrisschend dan den wind door uw haar te voelen spelen of de zonnewarmte op uw hoofdhuid te voelen. Maar natuurlijk moet ge er wèl aan denken, dat te felle zonneschijn en stof nooit goed voor uw haar zijn! Indien ge gekweld wordt door uw voe ten, is het onmogelijk van den zomer te genieten zooals het hoort. Om uw voeten des zomers in goede conditie te houden is nog veel moeilijker dan des winters. Van één ding kunt ge echter overtuigd zijn: uw schoenen moeten gemakkelijk en ruim zit ten. Vaak komt het voor dat schoenen, die bij koel of koud weer goed passen, als het warm is pijn en ongemak veroorzaken. Indien ge last hebt van buitengewoon warme voeten, zult ge veel plezier onder vinden van sandalen, die niet alleen vol doende ventilatie toelaten, doch tevens ge woonlijk een doelmatiger pasvorm hebben. Het dagelijks verwisselen van kousen en het vaak baden der voeten is eveneens zeer aan te bevelen. Tusschen twee haakjes: kousen duren bij warm weer veel langer indien zij iederen dag gewasschen worden. Bloote beenenMen weet, dat er zooiets als een mode bestaat, om met bloote beenen te loopen. Er wordt nogal tegen gesputterd door sommigen, maar ik geloof, dat dit niet noodig is, daar de bee nen zélf wel een oplossing zullen brengen. Om eerlijk te zijn zien de meeste beenen er immers veel beter uit wanneer zij be kleed zijn en dus zal de „bloote-beenen- mode" alleen maar gevolgd kunnen wor den door haar, die bijzonder goed gevorm de beenen hebben. Zij zullen er echter door tegenkanting niet van af te brengen zijn en zij, die geen mooie beenen hebben, zullen waarschijnlijk aan deze „mode" wel nooit gaan meedoen. Zoodat in dit geval Het is ook dikwijls moeilijk om onze handen des zomers koel en schoon te hou den en even moeilijk is het om te beslis sen of we al of niet handschoenen zullen dragen. Het is niet altijd verstandig om de laatste uit te laten, daar de handen soms nog warmer worden zonder dan met handschoenen. Indien uw handen veel transpireeren, draag dan geen glacé hand schoenen, want deze zullen dan heel spoe dig met kleine vlekjes komen te zitten, die het uiterlijk ervan volkomen bederven. De waschbare suède handschoenen, die thans veel gedragen worden, verdienen echter in ieder opzicht aanbeveling, daar ze behalve een prettige, ook een goedkoope dracht zijn. Het lijdt geen twijfel of men kan alleen dan van warme dagen profiteeren, indien men zorgt voor comfort voor hoofd, voeten en handen! -o- LAAT UW KIND IETS VERDIENEN. Het is een goed idee om het snoepgeld, dat ge uw kinderen geeft, door hen te laten verdienen. Ik heb gehoord van een moe- der, die er de proef mee nam, toen haar dochtertje vijf jaar was. De kleine taak, die zij iederen dag had te volbrengen, be stond slechts uit allerlei beuzelarijtjes, maar het kind deed ze met genoegen, om dat ze evenals vader „geld verdiende"! Op zekeren dag verkeerde het kind in een slecht humeur, met het gevolg, dat zij haar „werk" niet zoo goed als anders deed. Toen zij des Vrijdagsavonds haar „week loon" kreeg, was ze verbaasd minder te ontvangen dan anders. Later heeft haar moederbaar uitgelegd.dat alleen goed werk geld opbrengt. Het meisje dacht hierover na en na eenige weken ontving zij haar eerste „loonsverhooging". Veel ouders klagen over hun kinderen de waarde van schijnen te kennen. Maar hoe zouden zij dit kunnen, als zij niet anders hebben te doen dan erom vragen? Op die manier krijgen zij nooit de kans het te leeren. En het ligt op onzen weg hun de waarde van 't geld bij te brengen! Als het kind, waarvan ik hierboven ver teld heb, groot geworden is, zal zij veel beter dan andere vrouwen weten hoe zij haar geld het voordeeligst kan uitgeven, omdat haar moeder de moeite heeft geno men haar de waarde ervan te leeren toen zij jong was. „Loon naar werk!” was haar zeer juiste leuze! ai L --*5' f] t s Links: Attractief avondcostuum van geblokte crêpe de Chine. Rechts: Avondmantel van zwart chiffon, gevoerd met zilverkleurig crêpe de Chine. -O- i Links: Trois«piècess en rechts: deux<piècess costuum, beide uitstekend geschikt voor sport dracht.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 10