VOOR ONZE LEZERESSEN I 1 I Z W'- I* 5 I-J men wat Oxo, Maggi room aan toe en een weinig zout. Daarna hakt men het gerookte vleesch of de ge rookte ham fijn, en vermengt deze met het beslag. Hierna smelt men de boter in de omeletpan, giet de eieren erin en bakt de omelet op een niet te heet vuur. De omelet mag niet vastzitten in de pan, daarom maakt men ze telkens los met een breed mes en schudt de pan heen en weer. Zoodra de eieren bovenop droog en gaar geworden zijn, slaat men de omelet van twee zijden over elkaar, laat deze op een verwarmd bord glijden en dient ze dadelijk voor. Bij het water kan of Liebig voegen. -o- NUTTIGE WENKEN. Krantenpapier, zes tot acht maal teza- mengevouwen, in den passenden vorm in de schoenen gelegd, houdt de voeten warm en droog. Gesprongen handen genezen gemakke lijk na wasschingen met versche melk. Heeft men zich hevig opgewonden, dan moet men onmiddellijk hierna noch voed sel noch alcohol tot zich nemen; het.ge bruik van sodawater of bruispoeder is daarentegen zeer aan te bevelen. Des nachts in een ziekenvertrek of slaapkamer een lamp laten branden is nadeelig; daarom moet men de lamp, in dien ze noodzakelijk is, in een zijvertrek plaatsen. Een zittende leefwijze is minstens ge nomen niet gezond; daarom moeten de nadeelen zooveel mogelijk worden opge heven door op andere tijden flink bewe ging te nemen, gepaard gaande met diep ademhalen. KORTERE MANTELS. De avondmantel levert dit jaar niets minder dan een probleem op voor iedere dame of meisje, die niet zoo gelukkig is, in een eigen auto naar bal of partij te kunnen gaan. Wat toch is het geval? Ter wijl de avondjaponnen langer zijn gewor den soms zelfs heel lang zijn de avondmantels kort gebleven en bedekken dus niet de gansche jurk, met het gevolg, dat deze niet voldoende beschermd is. Zelfs voor degenen, die een taxi kunnen nemen, is deze mode nóg niet practisch, want het intérieur van deze huurwagens is dikwijls verre van proper! Men kan zich dan ook licht voorstellen, hoe een avond- costuumpje eruit zal zien als zijn eige nares er eenige keeren mee in tram of taxi heeft gezeten! Van de oorspronkelijke frischheid zal niet veel meer over zijn. De lichte stof is immers zoo besmettelijk! Hun, die er geen eigen auto op nahou den, zouden wij dan ook willen aanraden bij het koopen van een avondmantel erop te letten, dat deze niet al te kort is, en dat hij zooveel mogelijk van de japon be dekt! Een cape van crêpe de Chine met kraag en zoom van bont dat niet eens echt bont behoeft te zijn! zal voor hen een practische en toch chique dracht blijken! GOOI GEEN OUD BEHANGSEL PAPIER WEG. IIet komt wel eens voor, dat men oude 1 J rollen behangselpapier heeft, waar voor men geen bestemming weet. Ze worden dan op zolder in den rommelhoek geborgen om bij een schoonmaak een of twee jaar later weggegooid te worden, daar ze vol vlekken en kreukels zitten. Dat is zeer jammer. Oud behangselpapier kan nog voor zeer veel doeleinden nuttig ge maakt worden! Een kamerscherm, dat oud geworden is, kan heel goed met behang beplakt worden, vooral indien het harmonieert met het be hang van de kamer, waarin het een plaats je vindt, en men er een aardigen rand omheen plakt. Kartonnen hoedendoozen behoeven er niet zoo smakeloos uit te zien, wanneer we ze van binnen en van buiten met overge schoten behang beplakken. Ze leveren hierdoor een veel levendiger en vroolijker aanblik op. Onlangs zag ik ook een aardig schoe nenkastje, dat men gemaakt had van een ruwe sinaasappelkist. Men had de plan ken gelaten zooals ze waren, doch ze al leen maar goed afgeboend. Daarna had men er een extra plank in gemaakt, en alles met oud donkerbruin behang over trokken. Natuurlijk ook den binnenkant. Een gordijntje van oranje en bruin ge blokte landhuisstof ervoor, en het schoe nenkastje was klaar! Op de keurig gemeu belde slaapkamer maakte het volstrekt geen slecht figuur en het bleek bovendien zeer practisch. Oud behang dus niet meer weggooien! Het is altijd wel ergens nuttig voor! -o- RECEPT. Omelet met gerookt vleesch of gerookte ham. Hiervoor heeft men noodig: vier eie ren; vier eetlepels water, melk of room; een weinig zout; twintig gram boter; hon derd gram gerookt vleesch of ham. De bereiding geschiedt als volgt: men klopt de eieren, voegt er water, melk of Eenvoudige, vlugge mantels voor slanke figuren. Elegante visitetoiletten met klokkend rokje. Elegante hoeden van zacht vilt met eenvoudige gameering.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 10