VOOR ONZE LEZERESSEN het vuur voegt het water toe, het water zal Om opgezamelde zeeprestjes weer tot één groot stuk te vormen, laat men ze op koken, verhoedt echter daarbij het over koken. Na het afnemen van men een handvol zout aan waarna de zeep zich van afscheiden. schoonmaken! Het gebruik van rouge poeder en cream behoort tot het maken van het toilet en we dienen dit dus te doen voordat we van huis gaan! Is het later noodig, om nóg eens wat poeder of rouge te gebruiken ofschoon dit heel zelden het geval zal zijn, indien men niet over drijven wil dan verwijdere men zich even, waartoe steeds wel de gelegenheid bestaat! men in het geheel niets gebruikt. Men gebruike schoonheidsmiddelen steeds met mate, eer te weinig dan te veel en. gebruike ze ook nooit in het publiek, in schouwburg, bioscoop of café! Dat is on behoorlijk! Men maakt geen toilet waar anderen bij zijn! Er zijn heel wat meisjes en vrouwen, die zonder blikken of blozen hun poederdonsje of lippenstift gebruiken waar iedereen bij zit en ze meenen er dan grootsch op te mogen gaan, omdat ze er eerlijk voor uitkomen, dat ze er gebruik van maken om hun uiterlijk wat te ver beteren. Ze vergeten echter, dat het in derdaad zeer onbehoorlijk is, bijna even onbehoorlijk als wanneer men in hei openbaar zijn nagels zou knippen of lijke schoonheid is echter zeer zeldzaam, vooral bij meisjes en vrouwen die in stof fige lokalen werken, in een rookerige stad wonen of wier natuurlijke schoonheid op andere wijze door invloeden van buitenaf nadeelig wordt beïnvloed. Indien men iedere opmaak" veraf schuwt, kan men tegenwoordig niet meer de vergelijking doorstaan met andere meisjes, die hun glimmend neusje wél met een beetje poeder „doffen", die den in vloed van rook en stof van hun wangen verwijderen dóór wat cream en rouge en die hun bleeke lippen met een stiftje wat aanzetten De vrouw of het meisje, dat meent, dat ze dergelijke dingen niet noo dig heeft, kan gelijk hebben, maar in ne gentig van de honderd gevallen zal ze zich moedwillig achterstellen bij haar vrien dinnen. Natuurlijk is het leelijk, zich zoodanig op te maken, dat de rouge en het poeder reeds op grooten afstand zichtbaar zijn, (en er zijn er werkelijk, die dit'doen) want dat is nóg leelijker dan wanneer ONGEWENSCHTE SCHOONHEID. 'TTelfs in onze dagen, nu de meerderheid van de moderne meisjes bijna alles doen om hun schoonheid te verhoo- gen en hun uiterlijk te verbeteren, is er nog een groot aantal meisjes en vrouwen „van den ouden stempel", die hardnekkig weigeren ook maar eenig schoonheids middel, al is het moreel nog zoo onschul dig, aan 'e wenden. Het is eigenlijk zonderling, dat men de zulken nog vindt, want we hebben den tijd toch reeds lang achter ons, dat men vrou wen, die op de een of andere wijze hun aantrekkelijkheid trachtten te vergrooten, als niet „du bon ton" beschouwde. Toch kan ieder in haar omgeving nog wel een of twee dames aanwijzen, die liever met een rooden glimmenden neus loopen dan wat poeder te gebruiken en die de we reld liever bleeke wangen toonen dan ze eenigszins met wat rouge te „kleuren". Waarom men zoo doet, is eigenlijk niet duidelijk! Het kunnen toch niet de kosten zijn, want ieder weet, dat die betrekkelijk gesproken geen rol spelen. Men zou daar om haast tot de conclusie komen, dat de werkelijke reden is een star vasthouden aan verotiderde begrippen of.... een zekere trots. En nu is het een feit, dat meisjes, die zich niet „poederen", er bijna steeds direct als de kiepen bij zijn, om u zulks mee te deelen! „Ik gebruik nooit cream of poeder,” zeggen ze en ze gaan er zoo trotsch op, dat men wel eens geneigd zou zijn te zeg gen: „Dat zie ik! Maar je zou er heel wat beter uitzien, indien je het wél deedt!" Jaren geleden, toen niemand zich bijna opmaakte, was er niet zoo'n, we zouder haast zeggen, dringende reden voor de vrouw en het meisje om het te doen als nu. Thans, nu zoo goed als iedereen het dopt, is men eigelijk wel verplicht het ook te doen of men moet van zichzelf over een natuurlijke schoonheid bezitten, die maakt, dat men er buiten kan. Een derge- NUTTIGE WENKEN. Om nachttafeltjes droog en reukvrij te houden, doorboort men bodem en achter wand met een niet te dunne boor. OM TE ONTHOUDEN, MOEDERS! Een kindje, wiens werischen onmiddel lijk wanneer het schreeuwt, worden inge willigd, wordt weldra, zelfs al ligt het nog in de wieg, practisch gesproken de heer des huizes, een ware despoot zelfs. Voor de omgeving is dit niet prettig, maar ook het kind zelf wordt er niet gelukkiger door. Integendeel: het kind, dat bijtijds 1 heeft leeren beseffen dat het een deel is van de kleine gemeenschap, die men gezin noemt, is veel tevredener en daardoor ook gelukkiger. Moderne ochtendjaponnen CORb •O r rechtsmantel ■O DE C elegant hoedje van donker vilt met lichte strepen Coquet en voor slanke figuren. Links: Practische regenmantel en voor op reis.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10