VOOR ONZE 5 LEZERESSEN n ii i I I 3 r< I r .T ld M L j goed 82425 Ö2257 SP42Z appels, mits geschild of uitstekend voedsel zijn Ve St. De Os H e< u No. 82257. Aardige moderne blouse om in den rok te dragen. Ze kan met of zonder mouwen gemaakt wor den en is zeer geschikt voor flanel, waschzijde of crêpe de Chine. Verkrijgbaar in bustemaat 85, 90, 95 of 100 cM. Benoodigd van 95 cM. breede stof, zonder mouwen 1.25 M., met mouwen 1.65 M. No. 82424. Chique mantel, klokkend uitloopend en met sjaalkraag, te maken van zijde of stof. Verkrijgbaar in bustemaat 85, 90, 95, 100, 105, 110 of 120 cM. Benoodigd van 95 cM. breede stof 3.25 a 4.25 M. No. 82425. Elegant mantelpak met driekwart langen mantel. De rok heeft een heupstuk en naar binnen vallende plooien. Verkrijgbaar in bustemaat 85, 90, 95 .of 100 cM. Benoodigd van 155 cM. breede stof 3 M. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het no., aan mevrouw Milly Simons, 2e Schuytstraat 261, Den Haag. I JtL niet alleen veel gauwer mee klaar, maar heeft bovendien het voordeel, dat men niet zoo lang met zijn handen in het water behoeft te zijn. Borden, schalen, vorken en lepels, die alleen maar vet zijn, doet men in een teil en giet er heet water over. Als ze daarin een kwartier hebben staan weeken. doet men over het af- wasschen zeker tien minuten korter. Schalen en pannen, die bij het koken zijn ge bruikt en waaraan zich voedseldeeltjes hebben gehecht, moet men niet in heet doch in koud water zetten. Hierdoor zal het aangezette voed sel zacht worden en zal men bij het afwasschen minder hebben te schrapen en te boenen. Indien de huisvrouw bij dergelijke gelegen heden meer gebruik van koud water wilde maken zou zij ervaren, dat een van de onaan genaamste taken, die zij bijna dagelijks heeft te verrichten het afwasschen der vaten veel minder onaangenaam zou zijn! VETTE VATEN Hoewel verscheidene huisvrouwen weten, dat het goed is en veel tijd bespaart om vette bor den. lepels en vorken eerst te weeken alvorens men ze gaat afwasschen, zijn er toch nog slechts weinigen, die het doen. De meesten laten het na uit een soort gemakzucht, die zichzelf echter bedriegt, want ze hebben voor deze gemak zucht met veel en groote moeiten te betalen. In dien men vette vaten in water laat weeken tot men met 't afwasschen gaat beginnen, is men er DE HUID VAN ONZE BABY Heldere oogen en een mooie, zachte huid zijn een erfenis, waarop uw kinderen recht hebben. Ten einde te zorgen, dat die erfenis hun ook werkelijk deelachtig wordt, moeten we reeds met hun huidverzorging beginnen wanneer ze om zoo te zeggen pas geboren zijn. Dan moet hufi huidje wit-rose en zijde-achtig zacht zijn. Indien uw kind uitslag krijgt, is dit een teeken dat er iets met het dieet niet in orde is. Te veel zoetigheid, te rijkelijk voedsel zelfs te veel boter of melk zal maken, dat het rozige ge zichtje van uw baby zijn gezonde tint verliest en dat het kind er ziekelijk gaat uitzien, zoo zeer zelfs, dat moeder ongerust wordt en ze het met een andere zeep probeert in de hoop, dat haar kindje er net zoo frisch en gezond zal gaan uitzien als baby van naast aan. Natuurlijk kan de zeep, die men voor baby gebruikt, er iets mee uitstaande hebben, en eveneens de wijze of de tijd, waarop u het kind wascht. Doet ge dit laatste bijvoorbeeld even voordat ge met hem uitgaat, terwijl er een koude wind staat, dan kunt ge er zeker van zijn, dat zijn gezichtje ruw en schraal wordt. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor, wanneer ge het ge zichtje wascht direct nadat ge zijt thuisgekomen. „Maar ik kan hem toch niet met een vuil ge zichtje laten loopen of liggen,'' zegt ge mis schien. „En ge weet toch ook, dat alle kinderen zich op straat vuil maken?” Natuurlijk weet ik dat en ik ben het ook met u eens, dat ge zijn gezichtje moet schoonmaken, maarge hebt dit niet met water en zeep te doen! Indien ge zorgt wat lanoline in huis te hebben is de moei lijkheid verholpen. Voor het uitgaan of na het thuiskomen doet ge een beetje ervan op een lapje, wrijft er het gezichtje van uw kind mee in enalle stof en vuil zal er van verdwijnen zonder dat de huid schraal of ruw wordt. Een slechte spijsvertering veroorzaakt vlekjes en puistjes. Men dient daarom angstvallig acht te slaan op het voedsel dat het kind gebruikt, opdat stoornissen in de spijsvertering zoo spoe dig mogelijk worden voorkomen. Gebeurt dit niet, dan kan er op lateren leeftijd dikwijls een chronisch lijden door ontstaan. Vaak is de re den van slechte spijsvertering te zoeken in het feit, dat het kind niet voldoende minerale zou ten krijgt, zooals die worden aangetroffen in sinaas- en gewone appelen. Het sap van sinaasappelen, vermengd met even zooveel water, kan het kind nimmer scha den. terwijl ook rauwe goed gewasschen, een voor jonge kinderen. HET NUT VAN CITROENEN Er is waarschijnlijk geen vrucht, die nuttiger voor de huishouding is dan de citroen. Koperen ketels, die door contact met vuur zwart geworden zijn, kan men weer hun oor- spronkelijken glans geven door de zwarte plekken te wrijven met een schijfje citroen, ge doopt in een weinig zout. Men mag het mengsel echter niet laten intrekken, daar dit het koper zou aantasten. Na de bewerking wrijft men de gereinigde plaatsen dus onmiddellijk- schoon. Vlekken op geëmailleerde voorwerpen kan men eveneens door ze flink met een schijfje citroen te wrijven, verwijderen. Laat het sap er eenige minuten intrekken en wrijf de plaatsen daarna na met een zacht, droog lapje. Wanneer gelei niet „binden” wil. voeg er dan een paar droppels citroensap aan toe. De moeilijkheid zal dan spoedig zijn opgelost. Citroensap verwijdert alle fruitvlekken van de handen. Bovendien is het zeer goed om de huid zacht en blank te houden.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10