LEZERESSEN VOOR ONZE M I ft r C heel &1 maak van den tand arts GEEN BOEMAN Twee moderne zomerhoeden van zwart of bruin stroo met eenvoudige lintgarneering. bedrukte voile. Rechts: Beide modellen zijn uit- voor slanke figuren. 1 Elegante costuumpjes voor waschzijde of voile. Links: Vlugge jurk van Sportjurk van waschzijde. stekend geschikt Onze gezondheid en het uitverkoren fruit. Bijna allen hebben we onze uitverkoren vrucht. En hoe zonderling het ook moge klin ken, tóch is het een feit, dat deze vruchten vaak die plantaardige zouten bevatten, welke bij zonder geschikt zijn voor het lichaam van haar of hem, die ze prefereert. Hierdoor voorzien ze vaak in een leemte, die anders tot een of andere chronische kwaal zou lijden. Heel veel personen, die aanleg hebben voor rheumatiek, houden erg veel van appels. Appels zijn een wonderlijk fruit, vooral voor hen, die lijden, aan een of andere kwaal, welke verband houdt met de aanwezigheid van urinezuur in het lichaam. Appels zijn uitstekende „schoon makers” en iedereen, die van appels zijn ge liefkoosde vrucht maakt, zal zich gezonder en gelukkiger voelen. Het verdient soms aanbeveling, te probeeren een voorkeur voor 'n bepaalde vrucht te krijgen, indien men aan een of ander „kwaaltje” lijdt. Zij, die aan hun lever lijden, zeggen vaak, dat ze geen sinaasappelen kunnen eten, omdat ze dan last van hun gal hebben. Maar indien ze flink rauwe of ingemaakte kruisbessen aten, zouden ze ervaren, dat ze veel minder door hun gal werden gekweld. Inderdaad zijn er wat lijders door deze vruchten genezen. Zenuwachtige personen of zij, die dikwijls neerslachtig zijn, moeten veel zwarte bessen eten of thee van zwarte bessen drinken. Dit is zeer versterkend voor de zenuwen en het vormt een heilzaam geneesmiddel. Sinaasappelen zijn uitstekend voor hen, die last hebben van catarrhe, bronchitis, asthma of influenza. Sinaasappelen en tomaten zijn, wat vitaminen betreft, de waardevolste vruchten Ze bevatten heel veel C.-vitaminen. Het verdient aanbeveling, zoo mogelijk de vruchten steeds in rauwen toestand te eten. Men dient ze echter vooraf door wasschen of afwrijven uitstekend te reinigen. De gezondheid van u en de uwen. Omstreeks dezen tijd van het jaar zijn wij allen zeer vatbaar voor allerlei kleine onge steldheden. Vaak zullen we die kunnen over winnen door een dagje in bed te blijven en wat aspirine te nemen. Het kan echter ook zijn, dat wat we als een lichte ongesteldheid aan zien, in werkelijkheid het begin van een ern stige ziekte is. Om zekerheid te hebben verdient het daarom aanbeveling, zoodra we ons niet prettig ge voelen, den thermometer even aan te leggen. Wijst die om en nabij zeven en dertig graden, dan is er geen reden tot ongerustheid. Nadert het kwik echter de acht en dertig, dan dient er een dokter te worden gehaald. Het kan zijn dat het niets ernstigs is, maarvoorkomen is beter dan genezen! Er zijn slechts weinig ouders, die beseffen hoeveel verdriet en tranen zij hun kinderen kun nen besparen, indien ze er een vaste gewoonte van maakten iedere zes maanden met de kleinen naar den tandarts te gaan om de tanden en kiezen grondig te laten onderzoeken en schoon maken. De eerste kennismaking met den stoel van den tandarts dient op zeer jeugdigen leeftijd te geschieden, en wel vóórdat het kind nog kies- of tandpijn heeft gehad. Tusschen kind en tandarts wordt op die wijze een soort vriend schap en vertrouwen gekweekt, hetgeen van onschatbare waarde zal blijken, indien later een meer pijnlijke behandeling noodig is. Het gebeurt maar al te vaak, dat men niet eer met een kind naar den tandarts gaat, dan wan neer een of meer van zijn tanden of kiezen zijn aangedaan en het erge pijn heeft. Het zal dan in veel gevallen noodig zijn, de ontstoken tanden of kiezen direct te trekken, hetgeen een schok en een slechten indruk zal te weeg brengen. De eerste visite bij een tandarts was voor het kind hierdoor zoo buitengewoon onaangenaam, dat het zeer waarschijnlijk zal gaan huilen, indien het later hoort, dat het „weer naar den tand arts moet.” Een andere manier om kinderen angst voor den mondarts bij te brengen is de wijze, waarop ouders of andere volwassenen soms in het bij zijn der kinderen verhalen doen van de „ver schrikkelijke pijnen", die ze hebben geleden toen er dit of dat in hun mond gebeuren moest! Men kan toch gemakkelijk begrijpen, dat derge lijke gesprekken niet geschikt zijn om het kind bij een voorkomende gelegenheid met vertrou wen en met een rustig gemoed naar den tand arts te laten gaan. Het is daarom aan te be velen, dat er wat minder over de ervaringen bij een tandarts wordt gesproken als er kinderen bij zijn Kinderen weten nog niet zoo goed als wij grooten, dat er bij al die verhalen wel eens „lichtelijk” overdreven wordt. Ze nemen alles voor „waar” aan enfantaseeren er zelf dik wijls nog wat bij! Zoodoende wordt de tand arts een boeman voor hen en blijven ze dikwijls veel te lang met een „ongerechtigheid" in den mond loopen. Zeer tot hun eigen nadeel natuur lijk. Want ook voor de hulp van een tandarts geldt: „hoe eerder gebracht, hoe minder pijnlijk!”

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10