C\/l I UW BABY EN DE POES den 1 I I r i EEN TWEETAL CHIQUE WANDEL- COSTUUMPJES. TWEE PRACTISCHE REGENMANTELS. Links voor de wandeling, rechts voor sportdoeleinden. in aanraking en dat ge, een slappe kindje in haar wieg gestikt, ver- de kleine was was elf maanden even de kamer uit was ’t kind echter Bed en yccp ll/llllll\ Wist ge dat badsponzen, die met zeep komen, op den duur hard worden om dit te voorkomen, de sponzen in soda-oplossing moet leggen, ze daarna goed uit drukken en dan in schoon water naspoelen? Dat sigarenstompjes een verrassend resultaat geven als mest voor kamerplanten, maar dat ge den planten dan vaak water moet geven? beddegoed. Indien een bed langen tijd ongebruikt moet staan, maak het dan op de gewone wijze op en leg een laken over het hoofdeinde. Hierdoor zult ge voorkomen, dat de lakens klam worden. Indien ge de kussens opnieuw met veeren vult, bestrijk dan den binnenkant van den kussenzak met een heel dun laagje (reuklooze!) was. Hierdoor zult ge voorkomen, dat de veeren naar buiten werken. Tips voor den ivaschdag. Een emmer zeepsop, uitgegoten over de kussens van de wringers der waschmachine, zal deze steeds in goede conditie houden. Ge moet hiervoor nooit olie gebruiken, daar deze licht aan de kleedingstukken zou kunnen komen. Indien ge de klemmen, waaraan ge uw wasch te drogen hangt, vóór het in gebruik nemen eenige minuten kookt, zullen ze niet alleen langer duren maar ze zullen tevens niet zoo spoedig stoffig worden. Hetzelfde geldt voor de drooglijnen. Indien een strijkijzer heeft geleden omdat het roodgloeiend is geweest, kunt ge het weer in orde krijgen door het opnieuw zeer heet te maken en het dan onmiddellijk in koud water te dompelen. Indien de waschtobbe lekt, omdat ze te lang droog heeft gestaan, smeer dan een weinig gly cerine aan den buitenkant op de plaats van het lek en vul de tobbe daarna met water. Wanneer de kookketel verschijnselen van kopergroen gaat vertoonen, reinig hem dan met het volgende mengsel: smelt een weinig zachte zeep in paraffine en kneed dit samen met vol doende zeep totdat het een zachte pastei wordt. Wrijf dit met een ouden borstel flink langs den binnenkant van den ketel, dien ge daarna goed met heet water reinigt om hem vervolgens kurk droog te wrijven. Indien men een heel jonge baby heeft, dient men er steeds angstvallig voor te waken, dat de kleine nimmer alleen met de poes in de kamer wordt gelaten. Onlangs is een doordat de poes, terwijl moeder de kamer laten had, op het gezichtje van gaan liggen slapen. Het kind oud en moeder was slechts gegaan. Toen zij terugkwam reeds dood! De dokter, die den dood constateerde, ver klaarde dat het den vierden keer gedurende zijn praktijk was, dat hij bij een kind den verstik kingsdood had moeten constateeren, omdat een kat op den mond der kleinen was gaan liggen! DE NIEUWSTE MODE. Bovenhoed met groo- tèn rand van doorschijnend bruin stroobeneden hoed van awart en geel stroo, gegarneerd met zwart lint. Zult ge een koud bad nemen? Verscheidene personen zijn het met zichzelf niet eens of een koud bad schadelijk voor hen is of niet. Het volgende vertelde ons een dokter naar aanleiding van deze kwestie: Het dagelijksche bad is uitstekend voor de gezondheid. Het doet veel meer dan alleen de huid reinigen. Bij hen, die volkomen gezond zijn, oefent het een bijzonder heilzamen invloed uit op het hart, de zenuwen, de huid en de spieren. Of men het bad koud of warm moet nemen, hangt geheel af van de persoonlijke gesteldheid van haar of hem, wie het betreft. Indien men zich eenige oogenblikken na het koude bad rillerig en huiverig gevoelt, moet men er niet mee doorgaan, daar het dan meer kwaad dan goed doet. Koude baden kunnen niet worden aanbevolen voor hen, die de vijf en veertig zijn gepasseerd, en evenmin voor hen, die een hoogen bloed druk hebben of gekweld worden door rheuma- tiek of jicht. onderkant vochtig wordt, leg dan tusschen de onderlagen en het bed een dikke laag couranten. Een paar schoteltjes gewoon keukenzout, onder het bed geplaatst, vormen ook een afdoend middel. Men dient het zout echter geregeld (om de paar dagen) te ververschen, daar het vocht erin trekt en het middel niet meer helpt, zoodra het zout van vocht verzadigd is. Het natte zout kunt ge op het fornuis of in de zon drogen en^. het dan weer opnieuw gebruiken. ,b Een klein weinigje heel fijn gestampte kamfe? over de matras gesprenkeld zal het bed ge durende de warme dagen van den zomer heerlijk koel houden. Bovendien is het een uitstekend afweermiddel tegen motten. 4 l'

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10