LEZERESSEN VOOR ONZE II I A Af •4 ui SI r 3 g(l ïrl Ift 2 1. 2. 3. De NUTTIGE WENKEN. D k Twee slank-makende zomermantels van ge werkte zijde. De aan Va dei Kn D. zal wit popeline. Deze stof voor tennis- en andere Tennis-jurk van is zeer aan te bevelen sportjurken. Gecapitonneerde meubelen maakt men schoon door ze eerst stofvrij te maken en daarna af te wrijven met een mengsel van twee derden spi ritus en één derde regenwater. I I i. I w I •F *1 ii Vuil geworden marmer wordt weer schoon, wanneer men het flink met petroleum nat maakt, na eenigen tijd inzeept en daarna met een wollen lap droog wrijft. Edelsteenen kan men goed reinigen met eau de Cologne en Spaansch wit op een zacht borsteltje. Daarna legt men ze in watten gepakt op een droge plaats of men wrijft de steenen met zwarte peper op een zacht lapje. HET GEVAARLIJKE DUIMPJE VAN UW BABY. „Kijk die lieveling eens! Hoe-ie op zijn duimpje zuigt!" Zoo zegt moeder, die natuurlijk „dol" op haar baby is en niet weet, welke ge varen verbonden zijn aan het „duimpje-zuigen”. Het zuigen op den duim houdt de kaken voortdurend in beweging, waardoor baby in negen van de tien gevallen een „lang” gezicht krijgt. Bovendien maakt het voortdurende wrijven met den duim tegen de tanden, dat deze naar voren gaan staan, hetgeen het gezichtje eveneens kan misvormen. Ook de ademhaling ondervindt er nadeeligen invloed van, omdat de bovenlip tegen den neus wordt gedrukt. Het grootste gevaar van deze verderfelijke gewoonte schuilt echter in het feit, dat het duimpje van h^t kind een „bacillen-drager” is. Er zijn ouders, die hun kind op hun duim laten zuigen het zelfs een speen geven! Om ivoor te herstellen, maakt men eerst de breuk goed schoon, hetgeen het best geschiedt met spiritus. Daarna maakt men een dun papje van één deel wit van een ei en acht deelen water en gips, dat men op de breuk smeert, waarna de gebroken deelen onmiddellijk stevig samengevoegd worden. omdat ze redeneeren: „Wij hebben het ook gedaan en we zijn ook groot geworden! Maar dat is een redeneering, die niet opgaat, want de kindersterfte was vroeger veel grooter dan nu. Verschillende ziekten, waaraan kinderen vroeger leden enstierven, zonder dat men de oorzaak van het ontstaan dezer ziekten kende, vinden hun oorsprong in bacillen, die het naar binnen kreeg, terwijl het op zijn duimpje (of zijn speentje) zoog! Indien uw baby zich reeds de gewoonte, op zijn duimpje te zuigen, heeft eigengemaakt, doe dan alle moeite het hem af te leeren. Het is volstrekt niet noodig, dat een kind zijn mond voortdurend in beweging houdt. Er zijn duizend andere manieren voor een gezonden en goed opgevoeden baby om zich te amuseeren. Wanneer de kleine tandjes krijgt, heeft hij graag wat om op te bijten. Let er echter goed op, dat ge hem niets geeft, wat niet absoluut schoon is. Laat niet alleen uw liefde uw baby grootbrengen; laat ook uw verstand er bij be hulpzaam zijn! TIJDBESPARING MET EEN SCHAAR. Iedere huisvrouw moest op een geschikte plaats in haar keuken een flinke, groote schaar hangen. Ze zou dan ontdekken, dat ze daar heel wat gemak van kan hebben. Gebruik een schaar inplaats van een mes om kleine sandwiches te maken en om er de korst jes af te nemen. Om peterselie te hakken kan men veel beter een schaar dan een mes bezigen. Knip er de steeltjes af, wasch de blaadjes peterselie en knip ze in kleine stukjes terwijl ge ze boven den schotel houdt, dien ge garneeren wilt. Visch of vleesch, dat voor de soep gebruikt moet worden, kan eveneens met de schaar worden geknipt. Ook de vinnen en staart van een visch kan men veel gemakkelijker afknippen dan afsnijden. Hebt ge een cake gebakken en zitten er kleine oneffenheden aan, dan is het zeer gemak kelijk deze met een schaar te verwijderen. Charmante hoed van zwart stroo met rand van kant en gegarneerd rhet witte bloemen. HET NUT VAN GLYCERINE. Indien ge niet over regenwater beschikken kunt om wollen, flanellen of andere teere stoffen te wasschen, doe dan een beetje gly cerine in het waschwater. Dit maakt het water niet alleen zacht, maar het zal ook de ver wijdering van vuil bevorderen. Een theelepeltje op een liter water is voldoende. Indien er bezwaar aan verbonden is, de ge wone middelen ter verwijdering van vlekken te gebruiken, kan men vaak veel succes hebben met n weinig glycerine. Smeer het door middel van een zacht doekje op de vlek, laat ‘het er eenige minuten intrekken en wasch de stof dan op de gewone wijze uit. Indien men een weinig glycerine aan het water toevoegt waarin men fruit kookt, zal men veel minder suiker noodig hebben. Glycerine zal eveneens het vormen van schuim tegengaan. Eén eetlepel glycerine op iedere drie pond vruchten is een goede verhouding. Indien uw zwarte tompouce wat vaal ge worden is, behandel ze dan eveneens met gly cerine. Zet uw paraplu uit en smeer er aan den. buitenkant door middel van een zacht wollen lapje of een handschoen een heel dun laagje glycerine op. Laat de tompouce staan, tot alles er volkomen is ingedroogd.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10