I 9 WATERPARTIJ BIJ DE BUITENPLAATS „TER HOOGE" TE KOUDEKERKE. (Z). Amerikaansche was, die zou heel bru; Be (Wordt vervolgd OP DEN OUDEN VLISSINGSCHEN WEG NABIJ MIDDELBURG. Te M. f het plein klein man wat Jane noemde, Emil wilde altijd in bed nog en couranten ring gaf. Door het ijzeren hek vóór het raam in de groote kamer vlak naast de hall van het hotel kon Jane een bonten stoet Venetiaansche jongens en meisjes over de steenen brug zien gaan, op weg naar het plein. Ze kon hen ook hooren praten en lachen. Dwaasheid, om naar bed te gaan om tien uur, in Venetië, op een avond dat de maan scheen Ze droeg een gekocht van drongen door de Venetiaansche jongens en meisjes, die naar een van de booten keken, welke juist van het Lido terugkeerde. Toen liep zij langs het Dogen-paleis met zijn rose-getinte muren. In de duisternis onder de arcade zat een verliefd paartje op een der marmeren banken. Hoeveel verliefde menschen zouden daar reeds in den loop der eeuwen hebben gezeten? vroeg Jane zidh af. Van hoeveel meisjes zou er op die bank het hart gebroken zijn? Het moest heerlijk zijn lief te hebben in Venetië, zelfs met het risico van een gebroken hart daarna, dacht Jane Rice, die een gaan trouwen met een professor in de physio logic Het muziekgezelschap, dat op speelde, werd gedirigeerd door een netje, dat zich vreeselijk opwond en op en neer sprong als een aapje op een stokje. Langs het plein met zijn marmeren zuilen, die wit glansden in het maanlicht bewoog zich op het rhythme van de muziek een groote menschenmassa. Honderden Venetiaansche meisjes-, de sjaals strak om de heupen getrokken, wandelden er met öpgericht hoofd, alsof ze er een waterkruik op hadden te dragen. De jongens, blootshoofds en de meesten in wollen hemden, hielden zich afzonderlijk, maar zochten telkens bij het pas- seeren der arm in arm loopende meisjes een be kend gezicht, een paar aanmoedigende oogen. Aan de tafeltjes op de terrassen der cafés zaten kaalhoofdige Duitschers en Oostenrijkers met groote schoenen en korte broeken en met groene veertjes op hun hoed. Er zaten ook En- gelschen in smoking en Amerikanen, die op gummi kauwden en wier oogen achter de breed gerande brilleglazen naar menschen en huizen keken alsof ze op een auctie waren. Het weer was buitengewoon warm en loom Het orkest speelde een van Verdi’s opera s, het geen een mysterieuze snaar in Jane deed trillen, zoodat ze tranen in haar oogen en een glim lach om haar mond droeg. Het was alles als een droom, na New York met zijn vierkante steenen huizen en zijn lawaai op Broadway. Maar ze kon niet al dien tijd blijven rondloopen. Bovendien was het veel prettiger om buiten op het terras van een der café s te zitten luisteren naar de muziek en te kijken naar de menschen. die voorbij gingen. Ze meed alle tafeltjes, waaraan Amerikanen zaten Eindelijk vond ze er een met twee stoelen, die beiden onbezet waren Aan een kellner. die haar voor een Italiaansche hield, bestelde zij een limonade met ijs geleefd, zoo goed kon .verstaan. Ze werden goede vrienden hij was een man van middel baren leeftijd met breede schouders onder zijn witte overhemd en met een aardig gezicht waar in de bruine oogen de zon weerkaatsten en hij boog heel diep voor haar, alsof zij een prin ses was, toen hij haar hielp uitstappen bij het hotel Danieli, even voordat zij hem met een waarlijk vorstelijke fooi bedacht. Indien de signorina een Venetiaansche sjaal wenscht te koopen,” zei hij, ,,dan moet zij naar mijn dochter gaan. Die verkoopt ze in de Mer- ceria. De winkel, waar zij in betrekking is, is vlak bij het Ristorante dei Gondolieri. Zij heet Lucia. Het is het mooiste meisje van heel Vene tië. Ik heb de eer haar vader te zijnA ri- vederla, signorina. Mille grazie!" Het had Jane goed gedaan weer eens Ita- liaansch te spreken, terwijl zij voortgleed op de kleine kanalen en op 't Canale Grande, waar het zonlicht blikkerde op het water, gloeide op de wijnroode zeilen van de handelsschepen en schitterde op de marmeren zuilen van de oude palazzi. Toen gaf het voorwendsel, dat zij hoofdpijn had, haar opnieuw de gelegenheid gedurende eenige uren aan het gezelschap van de Woods te ontkomen. Dit keer ging ze naar de Santo Marco en knielde neer naast een oude vrouw, die er lag te bidden, en zij vormde zich een visioen van het leven dat zich hier in vroeger tijden had ontplooid, toen Venetië nog een van de rijkste steden van Europa was en Shylock zijn geld leende aan de kooplieden van de Ri alto: Portia. Nerissa. Antonio, BassanioZe zag hen leunen tegen de pilaren in de kerk, fluisterend, met de oogen hun liefde verklarend aan hun uitverkorenen De meeste avonden gingen de Woods vroeg naar bed. Lidy was, wat Jane noemde, een echte slaapkop, en de Amerikaansche tijdschriften lezen. „Ik blijf nog maar wat op, zei Jane meer dan eens, wanneer Lidy geeuwde en zei: „Kom, ik ga naar boven voor mijn schoonheids- slaapje!” „Vermoei jezelf niet te veel, meisje,'' zei Emil. „Vroeg naar bed en vroeg op, dat is het beste!” Jane glimlachte en sloeg hen gade terwijl ze de marmeren trap opgingen en wuifde hen tegen, wanneer zij door een der bogen naar haar keken alvorens in hun kamer te verdwijnen. Het was tien uur, en een volle maan wierp haar zilver licht over het plein van de San Marco, waar een muziekgezelschap een uitvoe- Venetiaansche sjaal, die ze had Lucia, het mooiste meisje van Ve netië, zooals haar vader haar trotsch had ge noemd. En het meisje was inderdaad heel mooi, ofschoon het leek alsof er een geheime passie, die haar ongelukkig maakte, in haar oogen gloeide Dat tenminste had Jane gedacht, die, nu zij in Venetië was, overal slechts romantiek zag. Het was niet noodig een hoed op te zetten. En niemand kon er iets vreemds of bij zonders aan vinden, dat een meisje alleen op het plein van de San Marco wandelde. Alle winkelmeisjes liepen er ook, om naar de muziek te luisteren. Het was absoluut veilig en gewoon voor een meisje alleen. Jane verliet stilletjes het hotel en schudde haar hoofd tegen de gondolieri. die buiten ston den en „Gondola! Gondola!" riepen, zooals zij het zouden blijven roepen tot ver in den nacht. Ze stak de brug over en werd geduwd en ge-

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 4