3 'I S S I it T-STUDIE Ill FIAFtU V A V HIAIII//I I a l£ P’ o R DE VROUW EN HEUR HAAR. A kli sla wc int lijl mi en ge. is exi te eei vo on be! wi me de de zo Wc nir le\ rai Wc nic he oo nic du vo scl ZO' da eei zo na ca; vr< Wc W OU is de en I I Voor het maken van borstplaat wordt de suikerstroop iets verder dan den twee den graad, echter niet geheel tot den derden graad, ingekookt. Wat dit zeggen wil, zullen wij hier eerst even verklaren: het inkoken van een suikeroplossing kan men in het geheel in zeven graden verdeelen. Om te beginnen laat men de vereischte hoeveelheid suiker stroop in een graniet-ijzeren pan eenigen tijd koken, steekt er een geëmailleerden lepel in en laat dien warm worden. Ver volgens keert men een lepelvol op eenige hoogte boven de vloeistof om en ziet, of de stroop in korte breede straaltjes van den lepel valt. Zoodra dit geschiedt, heeft men den eersten graad bereikt. Wanneer na voortgezet koken de suikerstroop bij het afloopen van den lepel aan een draad vormig straaltje een druppel vormt, welke in de vloeistof valt, terwijl het draadje zich geheel terugtrekt, heeft men den tweeden graad bereikt. Voor het maken van borst plaat laat men de suikerstroop dus nog iets verder inkoken. De stroop is goed, in dien de druppel van den lepel valt, maar het draadje inplaats van zich terug te trekken, verstijft. Heeft de suikeroplossing op deze wijze de vereischte dikte ver kregen, dan neemt men haar van het vuur en roert haar, tot de massa ondoorschijnend dik-vloeibaar geworden is. Intusschen AAA vijftien Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Scnuytstr. 261, Den Haag. goed- No. 831533. Fraaie japon om van fantasie-fluweel te maken, gegarneerd met modernen kraag en manchetten van geor gette in lichte kleur. Verkrijgbaar in bustematen 85, 90, 95, 100 en 105 cM. Benoodigd van 85 cM. breede stof 5 M. No. 831723. Practische mantel voor slecht weer, te maken van dikke tweed-stof en gegarneerd meteen smalrandje bont. Verkrijgbaar in bustematen 85, 90, 95, 100 en 105 cM. Benoodigd van 135 cM. breede stof 3 M. heeft men de in koud water gedompelde vormpjes op een bevochtigde steenen tafel of houten plankje geplaatst en giet nu de borstplaatmassa snel er in uit, onderwijl met den lepel de aan wand en bodem van de pan klevende suiker losschrappend. Na enkele minuten verschuift men de vormpjes voorzichtig naar een droger plaatsje, keert ze om en laat de borstplaatjes geheel droog en hard worden. Voor het vormen van groote borstplaat heeft men een spring vorm zonder bodem noodig, dien men op vochtig gemaakt perkament legt. Dit laatste wordt pas weggenomen, als de borstplaat hard genoeg is. De juiste verhouding van suiker en water is: 125 gram suiker en 35 gram water. Zooals men weet, worden door vele fa brieken gekleurde vruchtenessences in den handel gebracht voor het bereiden van borstplaat. Deze essences voegt men na af loop van het koken aan de suikerstroop toe. Eenige druppels per 125 gram zijn reeds voldoende. Wenscht men chocoladeborstplaat te maken, dan voegt men een theelepel cacao poeder aan dezelfde hoeveelheid suiker- stroop toe, waarmee men het laat mee koken. Voor het maken van koffieborst- plaat kookt men de suikerstroop iets dikker in en voegt dan, na het koken, een thee lepel koffie-extract toe. A A Zoudt u er ooit aan denken, een mooi schil derij in een leelijke lijst te laten zetten? Na tuurlijk niet, omdat u er van overtuigd is, dat de lijst in zoo n geval de schoonheid van het schilderij te niet zou doen. Deze zelfde overweging geldt ook voor uw haar, want dat is zooveel als de lijst van uw gezicht. Indien uw haar niet netjes is opge maakt, indien het slordig en in pieken om uw gezicht hangt, dan zal dit zooals vanzelf spreekt aan uw gansche verschijning afbreuk doen. Met slordig haar kunt u er nooit aardig uitzien! Daarom is het noodzakelijk, dat ge uw haar zorgvuldig onderhoudt. Om te beginnen dient ge het op geregelde tijden te borstelen en te wasschen, teneinde stof en vuil er uit te ver wijderen. Haar dat vet of vuil is, kan nooit goed worden opgemaakt. De nog steeds ge wilde mode van nauw om het hoofd sluitende hoeden maakt dat het haar niet veel „lucht” meer krijgt, hetgeen een geregeld en serieus onderhoud des te noodzakelijker doet zijn. Er is geen twijfel aan, of de meesten van ons borstelen het haar lang niet voldoende. En borstelen is toch een van de zekerste en koopste middelen om mooi haar te krijgen, om dat het stof er door verwijderd wordt en de vetten van de hoofdhuid verdeeld worden over de geheele lengte van het haar. Borstel uw haar zachtjes met een schoonen borstel. Een te stevige borstel, die te ruw wordt gehanteerd, is eer schadelijk dan goed voor het haar. Vijftien streken des morgens en streken des avonds zullen reeds wonderen doen. Wat het wasschen van het haar aangaat, ieder dient voor zichzelf te weten hoe vaak zij dit dient te doen. Dit hangt van persoonlijke factoren af: of het haar spoedig vet wordt, of men vaak en lang in een stoffige omgeving verkeert, of men langen tijd per dag zijn hoed draagt, enzoevoort. Het beste waschmiddel voor het haar is lauw water, een goede zuivere zeep en, veel hand doeken. Zorg er vooral voor, het haar met schoon water na te spoelen, zoodat alle zeep- resten worden verwijderd. Het drogen geschiedt het best met warme handdoeken. Ter bevordering van den haargroei is het zeer aan te bevelen de hoofdhuid eenige keeren per dag met de vingertoppen te masseeren. Om ons haar goed te onderhouden is het heusch niet noodig veel visites bij den kapper te maken. Indien we aan de verzorging er van per dag een paar minuten besteden en het zorg vuldig en met overleg opmaken, zullen we over het resultaat niet te klagen hebben. RUITEN-WIJSHEID Indien we, nadat de ruiten van de keuken ge- wasschen zijn, aan den binnenkant een klein weinigje glycerine wrijven, zullen we geen last hebben dat de stoom van kokend water enzoo- voort er zich aan vasthecht. Een vlugge afdoende manier om ruiten schoon te maken is hiervoor een stuk van een oude courant te gebruiken, die men vochtig heeft gemaakt met een mengsel van gelijke deelen spiritus en paraffine. Hierna opwrijven met een zeemleeren doek. Het mengsel dient in een goed gesloten flesch te worden bewaard. Ruiten kunnen op de volgende wijze mat worden gemaakt. Doe een ruime hoeveelheid arabische gom in een ouden jampot en voeg er een weinigje heet water bij. Laat dit ongeveer een uurtje staan, waarna ge het flink omroert om er dan eenzelfde hoeveelheid Epsom zout aan toe te voegen. Zet den pot in een pan met kokend water, roer opnieuw flink. Beschilder hiermee de ruiten met behulp van een kameels- haren borstel, er voor zorgend steeds in één richting te strijken.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10