n X/OOP ONZE Lezeressen If! H 1 jk l DE INVITATIE inderdaad naar jullie op genomen, toch eens liefste, dat en ik moeten dan anderen keer heel h een idee. Snel mevrouw Jansen me- No. 834683. Gekleede namidfragjapon van fluweel, laken, stof of zijde, met groot vest, kraag en manchetten van lichte zijde. Verkrijgbaar in bustematen 90, 95, 100, 105, 110 of 120 cM. Benoodigd 85 cM. breed fluweel 41/2 a 5 M. No. 835673. Smaakvolle avondjapon met los jasje, te maken van kant of georgette. Verkrijgbaar in bustematen 90, 95, 100 cM. Benoodigd van'90 cM. breede stof 5.25 M., smal puntje 10 M. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstr. 261, Den Haag. óf!” riep mevrouw Meijer uit en heele mode-show bij elkaar, was het verslag van de Toen zei mevrouw evrouw Jansen belde bij mevrouw Meijer en wenschte haar geluk met heur ver- jaardag. Toen zij een uur later niets onaangenaams meer wisten te zeggen van hun wederzijdsche kennissen! zei mevrouw Meijer: „Zeg eens, Jetty, je moet ééns een Zondagje bij ons komen en dan je man meebrengen. Dat zouden we toch zóóóó leuk vinden!” „Graag, Dolly,” zei mevrouw Jansen. „Aan staanden Zondag misschien?" „Aanstaanden Zondag? Neen, gaat jammer genoeg niet. Jan zelf uit, weet je. Maar een graag!” „Nou, dan de week daarop? vroeg mevrouw Jansen. „Ik ben bang, dat dit ook moeilijk gaan zal. Dan moet Jan, geloof ik, met de Zangvereni ging ergens gaan zingen. Dat is zijn eenige af leiding. Maar op een anderen Zondag zijn jullie héél erg welkom. Nou, tot ziens dus. Jetty.” Op deze manier waren de Jansens al wel twintig keer een dagje bij de Meijers op hun villa'tje in de voorstad te visite gevraagd. Ze hadden de invitaties nooit ernstig maar nu beslootmevrouw Jansen er gevolg aan te geven. Den eerstvolgenden keer, dat mevrouw Meijer en mevrouw Jansen elkaar door de telefoon spraken, kwam mevrouw Meijer weer als gewoonlijk met haar: „Zeg eens. Jetty, je moet eens een Zondagje bij ons komen en dan je man meebrengen. Dat zouden we toch zóóóó leuk vinden.” „Graag, Dolly," zei mevrouw Jansen. „Ik heb juist met Dick afgesproken, om een Zondagje eens te overvallen. „Dat zou leuk zijn!” riep mevrouw Meijer uit. „Maar dan moeten jullie niet aanstaanden Zondag komen. Dan moeten wij naar mijn zwager, want die is dan jarig, weet je. We vinden het heelemaal niet prettig maar we kunnen er niet van buiten. Enfin, je be grijpt het!” „En den daaropvolgenden Zondag moet je man zeker met de Zangvereeniging gaan zin gen?” vroeg mevrouw Jansen. „Tja,” zei mevrouw Meijer. „Jammer ge noeg wél. Ik heb hem maar zelden een dag voor mij. Doch het is de eenige afleiding, die hij heeft. Misschien komen jullie echter eens op een anderen Zondag? Je weet, hoe welkom je ons zult zijn. Nou, tot ziens dus, kind. De groeten aan je man!” Den eerstvolgenden Zondag stonden mijnheer en mevrouw Jansen om kwart over twaalf voor het villa’tje van de Meijers. Luid en aanhoudend belden zij, maar er werd niet opengedaan. Ook niet, toen zij op de ruiten tikten en er later zelfs op bonsden. Eindelijk, toen het duidelijk was, dat ze niet binnen zouden komen en ze op het punt ston den maar weg te gaan, zei mevrouw Jansen tegen haar man: „We hebben hen tóch ver keerd beoordeeld. Ze schijnen haar zwager te zijn.” En langzaam verwijderden zij zich. Maar toen kreeg mijnheer Jansen draaide hij zich om en juist! hij ontdekte twee bleeke gezichten, die schichtig achter de gordijnen verdwenen. Des Maandags belde vrouw Meijer op. „En, was het gezellig bij je zwager?” vroeg ze onschuldig. „Ongeloofelijk vervelend,” zei mevrouw Meijer. „We waren veel liever thuis gebleven om een dagje gezellig met jullie samen te zijn.” „Ja, ja,” zei mevrouw Jansen. „Waren er aardige toiletjes?” „Nou, en fantaseerde een Na twintig minuten mode-show ten einde. Jansen: „Hoe was het diner?” „Heel goed," antwoordde mevrouw Meijer. En een kwartier later had zij een vierde deel van haar kookboek opgezegd. Daarop zei mevrouw Jansen: „We hebben elkaar in langen tijd niet ge sproken. Aanstaanden Zondag geven wij een klein dineetje voor onze kennissen. Zou jij ook kunnen komen? Op je man mogen we zeker niet rekenen, want die zal wel weer moeten gaan zingen, hè?” „Hartelijk bedankt, Jetty,” zei mevrouw Meijer, prettig-verrast. „Jan kan het echter wel zóó schikken, dat hij kan meekomen.” Den volgenden Zondag, tegen dinertijd, be vonden mijnheer en mevrouw Meijer zich voor de huisdeur der Jansens. Mijnheer Meijer had zijn smoking aan en zijn hoogen hoed op. Me vrouw Meijer was eveneens in grand gala. Toen zij twintig minuten lang in verschillend tempo en rhythme op de electrische schel had den gedrukt, zonder dat de deur werd geopend, kregen zij een alleronaangenaamst vermoeden. Mijnheer Meijer onderdrukte slechts met de grootste moeite een leelijk krachtwoord en me vrouw Meijer stond het huilen nadei; dan het lachen toen zij aan haar ondulatie dacht, waar voor zij den vorigen dag één vijftig had betaald! Eindelijk gingen zij maar heen, ten prooi aan een hevige opwinding. Des Maandags belde mevrouw Jansen me vrouw Meijer op. „Jullie zijn gisteren niet geweest, hè?” zei ze liefjes. „Is er iets tusschenbeide gekomen? We hebben jullie erg gemist.” Mevrouw Meijer slikte iets in. „Maar lieve Jetty,” zei ze met nauwelijks be- heerschte stem, dochsidderend van woede, „we hebben minstens twintig minuten voor jullie deur gestaan en gebeld, maar niemand heeft ons opengedaan.” „Ach, lieve hemel!” riep mevrouw Jansen uit. „Dat is erg jammer! Ik had heelemaal vergeten je te zeggen, dat de electrische bel kapot is. Hadden jullie maar even op de ruiten getikt!” Mevrouw Meijer was op het punt te stikken. Nijdig wierp zij den hoorn op het toestel

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 12