of I i Vu RECEPTEN. onze bepaalde NUTTIGE WENKEN. de melk wan en er WIST U DAT? een kussensloopje met t men met behulp van No. 838732. Snoezige meisjesjurk met grooten kraag en fijne plooitjes in den rok. Kraag en rok worden afge biesd met een geplooid strookje van tule. Verkrijgbaar voor den leeftijd van 11 tot 16 jaar. Benoodigd van 90 cM. breede stof 2.50 M. en van 4 cM. breede tule 8 M. No. 838613. Elegante japon van zijde en kant, zeer ge schikt voor een bruid of als gewoon gekleed toilet. Ver krijgbaar in bustemaat 86, 91, 96 of 102 cM. Benoodigd van 90 cM. breede stof 1.25 M., van 90 cM. breede kant 4.50 M. RECEPT VOOR LINOLEUMWAS. Kook I’/2 d.L. water met 100 gram potaschen 50 gram talk- of laarzenpoeder en voeg daar bij 200 gram gele of witte was (witte voor het gebruik bij zeer lichte linoleum of zeilen). Ge bruik vooral bijenwas. Laat dit alles nog on geveer 5 a 10 minuten koken. Pas daarbij op voor overkoken. Neem daarna de pan van het vuur en voeg er een flesch witte terpentijn bij. Roer voor het gebruik om. suiker er op leggen den schotel in een warmen oven vlug licht- Schuimomelet. Hiervoor heeft men noodig: vijf eieren; vijf lepels suiker; geraspte citroenschil of vanielje- merg; vijftig gram boter. De bereiding geschiedt als volgt: .de eier dooiers worden met de suiker en de geraspte citroenschil of het vanieljemerg tot een dikke, witachtige massa geroerd. Het eiwit wordt zeer stijf geklopt, luchtig door de dooiermassa ge mengd, waarna men onmiddellijk tot bakken overgaat. In een omeletpan, bij voorkeur van geëmailleerd ijzer of vertind koper, laat men de boter smelten, giet de eiermassa er in uit en bakt, onder voorzichtig schudden van de pan, de omelet goudgeel. Het inwendige moet dan droog, doch nog geheel week van uiterlijk zijn. Met behulp slap mes wordt de omelet voor de helft op schotel geschoven, waarna men de andere helft de pan over de eerste toevouwt. De omelet moet dadelijk worden opgediend. en roomachtig van een breed, een Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het no. aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstr. 261, Den Haag. - 10 - UIT DEN KINDERMOND. De zesjarige Marietje moest op passen, opdat ze niet overkookte. Opeens hoorde haar moeder een noodkreet. „Kom gauw, moeder," riep ze, „de melk wordt grooter dan de kanlziSÈSx Het bereiden van azijn. Men zet driekwart liter wijn, een halven liter gedistilleerd water met 85 gram versche gesnipperde zwarte broodkorst in gesloten flesschen een week lang op een warme plaats en heeft dan een uitste kenden azijn. Vetvlekken uit satijn verwijderen. Verschil lende zijden stoffen worden bij behandeling met vocht dof. Tracht dus eerst bij deze stoffen de vlek met een droog lapje uit te wrijven. Ver dwijnt de vlek op deze wijze niet, dan probeere men het met tetrachloor. Petroleum-vlekken uit verschillende weefsels. Petroleum-vlekken verdampen op den duur. Moet de vlek snel weggemaakt worden, leg ze dan, zoo het kan, in de zon of beleg ze met grauw papier en strijk ze uit de stof. Likeurvlekken. Deze wrijft men met ver dunden spiritus en wascht ze uit met warm Alvorens een kussensloopje met veeren te vullen, moet men de binnenzijde met bijenwas bestrijken, teneinde te verhinderen, dat de veeren door de stof heen komen. Vleesch, dat gesneden en koud moet worden opgediend, moet men niet snijden als het warm is, daar het dan veel eerder uitdroogt en den smaak verliest. Geslagen eiwit wordt veel gauwer stijf, neer men het voor een open raam klopt een snufje zout aan toevoegt. Uitgezakte rieten stoelzittingen worden weer strak, wanneer men ze met kokend sodawater afboent en daarna buiten in de zon en wind laat drogen. Eierdooiers kunnen dagenlang bewaard blijven onder melk of olijfolie. Als een donzen deken dun en plat wordt zon der dat er veertjes uitvallen, moet men de deken in een zeer warme kamer hangen en flink uit kloppen. Zij, die een lippenstift gebruiken, zullen ver standig doen, een weinig rood op een -zeem- leeren lapje te wrijven en dit langs de lippen te vegen inplaats van de stift zonder meer langs de lippen te wrijven. Macaroni met gedroogde pruimen. Hiervoor heeft men noodig: honderdzestig gram macaroni; een liter melk; tweehonderd gram gedroogde pruimen (zonder pitten); vier d.L. water; dertig gram suiker; parelsago; paneermeel; twintig gram boter. De bereiding geschiedt als volgt: de gewas- schen pruimen een dag tevoren weeken in water met suiker en vervolgens in het weekwater zachtjes gaarkoken. (Kooktijd ongeveer een half uur). Zijn ze niet geweekt, dan moeten ze langer koken. Het vocht binden met parelsago. De macaroni gaarkoken. De pruimen met het kookvocht in een vuur vasten schotel overgieten en de macaroni er op leggen. Een mengsel van paneermeel en over strooien, de boter in stukjes er en ren; niet-versche melk stremt als een grens is overschreden. 2e. De alcoholproef. Normale melk kan de vermenging verdragen met een gelijke hoeveel heid op bepaalden graad verdunden alcohol; oude melk schift daarbij. 3e. De bepaling van den zuurgraad, die voor versche melk een bepaalde grens niet mag over schrijden. water. ONDERZOEK VAN MELK. Om te onderzoeken of melk versch is, kan men de volgende proeven nemen: le. De kookproef. Normale, versche melk kan gekookt worden zonder uiterlijk te verande- ook ge- prunellen In plaats van pruimen kan r^en droogde appelen, peren, abrikozen en nemen. No. 840103. Aardige zomer- of sportjapon van shantung of andere soepele stof. De naar binnen vallende plooien geven ruimte in den rok. Verkrijgbaar in bustemaat 86, 91, 96 of 102 cM. Benoodigd van 90 cM. breede stof 3.50 M. No. 836463. Chique japon om te maken van zijde, satijn of dunne wollen stof. Verkrijgbaar in bustemaat 86, 91, 96, 102, 107, 112, 117 of 122 cM. Benoodigd van 135 cM. breede stof 3 M., of van 85 cM. breede stof 4 M., van 90 cM. breede gameerstof 1 M.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 8