LOGÉ'S EN ONZE KINDEREN. w het gezi< voor het, de lang aanv W i beki' is, c voor en c bode deze een wel van koningsblauw fluweel met eenvou- voor vroeg w van slech een ande schej teeth 5 valle ten" en h dat i ven. doel< spon hand De die ontd bij doen terw een zelfd geve geoli bezif verw prof, der het vast Soer wete nis i Ui kan gelo ganj waai de. vier voor (gew der I kind, dat ééns heeft mogen opblijven, het ook een volgenden keer wil, als er maar aai niet kan toegeven, heeft dan dikwijls heel wat moeite om het zonder straffe maatregelen op tijd naar zijn bed te krijgen. „Geef hem nog wat!” zegt oom hij heeft schik in den jongen, die zoo pudding eet. Maar moeder, die haar A is en heeft en Origineele, eenvoudige japon van bedrukte crêpe georgette met bovenstuk, mouwen en ceintuur van effen georgette. Benoodigd: effen, van I M. breede stof 1.25 M. Bedrukt: van 1 M. breede stof 2.10 M. Gekleede japon van blauw en grijs gebloemde crêpe de Chine. De voorkant van het corsage is effen. Klokkende pelerine en zijbanen in den rok. Benoodigd: van 1 M. breede stof 3.75 M. Japon van gemoesde dunne wollen stof met in vorm geknipte pelerine, die in de ronding is’aangezet en de schouders omvangt. De rok heeft breede platte plooien. Garneering van lichte crêpe de Chine. Benoodigd: 4 M. van 1 M. breede stof. Japon van granaatrood wollen marocain. De platte stuk ken, die het corsage en den klokkenden rok gameeren, vereenigen hun punten van voren onder de smalle cein tuur; van achteren volgen beide gelijke benedenwaartsche richting. Kraagje van beige crêpe georgette. Benoodigd: van 1 M. breede stof 3.50 M. in verstandig zijn, zich niet en haar kinderen te en de discipline. En indien zij het tóch doen, dan moet moeder flink zijn enzich niet aan hen storen. Het belang van haar kinderen moet steeds het zwaarste wegen! Kindermanteltje van koningsblauw fluweel met eenvou dige garneering van grijs soutache. Het kraagje is van grijze stof, met soutache in koningsblauw. Benoodigd: van 1 M. breede stof 1.80 M. Meisjesmantel van fijn groen zomerlaken met licht zomer- bont. Oplesrsels, in de kleur van het bont, garneeren zakken en mouwen. Ook het jurkje, dat hieronder wordt gedragen, vertoont dezelfde garneering. De rok heeft klokkende banen. Kraagje van witte ripszij. Benoodigd: jurk, 1.75 M. van 1.40 M. breede stof. Mantel: 1.75 M. vai 1.40 M. breede stof. ten huilen en wat heeft hij een verdriet gehad, eer hij weer aan zijn oude goede gewoontetjes was gewend! En dat alles omdat zijn tante Willy, die zoo dol op hem was, dat ze hem niet in zijn wiegje kon laten liggen als hij maar even simde, hem in die paar weken, dat zij bij haar zuster logeerde, tot in den grond had ver wend! De strubbelingen, die bij oudere kinderen ont staan door de schuld van dwaze ooms en tan tes, kunnen vaak van betrekkelijk ernstigen aard zijn. Hun humeur en gestel worden dik wijls geruimen tijd in de war gebracht, door dat zij op voorspraak van oom of tante te laat naar bed gaan. „Kom, laat dien jongen nog wat opblijven!” zeggen ze dan, en omdat moeder tegen haar gast geen neen durft te zeggen, stemt ze in vredesnaam maar toe. Met het ge volg, dat de late opblijver den volgenden dag humeurig is en den daaropvolgenden dag dat ze hem ieder oogenblik, hoofdpijn heeft en op school zit te slapen. Het- wat goed voor haar in hoeverre zij kan gedoogen, i gewonen gang van zaken at en gasten in het algemeen, zoo 1 yanneer er logé’s zijn, heeft moeder er nog \Jk/ veel meer dan anders op te letten, dat YV de kinderen in het rechte spoor gehouden worden. Kinderen zijn van nature conservatief, maar ze zijn er desniettegenstaande vlug bij, om te trachten voordeel te plukken van een feeste lijke stemming, die hun het vooruitzicht opent, ontheven te worden van „vervelende” schriften als eenvoudige maaltijden en naar bed moeten. Logé s, vooral ooms en tantes „die dol op kinderen zijn", kunnen in dit opzicht vaak heel onverstandig handelen. Toen Willy een allerliefst, hartelijk meisje een een jaar of negentien onlangs haar va- cantie doorbracht bij haar getrouwde zuster, was ze zóó verrukt over het bundeltje rose kant en strikjes, dat haar zes maanden oude neefje Dickie was, als hij zich maar even liet hooren, uit zijn wiegje nam en er mee in haar armen ging loopen tot hij weer in slaap was gevallen. Willy bleef maar veertien dagen toen was haar vacantie om maar toen ze weg was, kostte het Dickie's moeder precies twee maan den eer zij hem weer gewend had aan zijn goede gewoonte om met zijn teenen te gaan liggen spelen als zij aan haar huishoudelijke bezigheid was, en het duurde nóg langer in waarheid bijna vier maanden! voordat hij weer uit zichzelf in slaap viel, wanneer het de tijd hiervoor was en zijn moeder de gordijn tjes van zijn wiegje had dichtgetrokken. O, wat heeft die kleine Dickie, die het toch niet helpen, kon, dat zijn tante hem zoo had verwend, moe- er eigenlijk verkeerd aan doet. Jan krijgt nog een stukje pudding enals hij een half uur in zijn bed ligt, moet hij zijn moeder roepen, omdat hij door een overladen maag niet slapen kan. Met hetzelfde gevolg, als wanneer hij te laat naar bed was gegaan. Evenals wij groote menschen, bevinden kinde ren zich het beste bij een gewone, eenvoudige levenswijze. Natuurlijk mag er een enkelen keer wel eens van worden afgeweken, maar het dient geheel aan moeder te zijn om te bepalen, wan neer dit zal gebeuren. En zij zal dan wel zoo verstandig zijn, rekening te houden met ver schillende factoren, die de gevolgen zooveel in mogelijk opheffen. Wanneer een kind een heel i enkelen keer bijvoorbeeld ter gelegenheid van een verjaardag eens wat later opblijft, géén natuurlijk weer tot nieuwe moeilijkheden is dit namelijk niet zoo erg, wanneer het den aanleiding geeft. Waarbij dan nog komt, dat het volgenden dag kan uitslapen. Indien het echter t den volgenden dag bijtijds op moet voor zijn volgenden keer wil, als er maar eenigszins school, dan dient moeder op haar stuk te inleiding tóe is. Moeder, die dan natuurlijk blijven staan en te zorgen, dat het op den ge wonen tijd in zijn bed ligt. Alleen moeder weet, kinderen is en joviaal, want dat zij van den van de wijken. Logé’s, i jongen moeten daarom niet ziek wil maken, weigert. Ze weet, dat hij tusschen de huisvrouw en haar kinderen genoeg heeft gehad. Oom vindt haar gedrag stellen. Zij ondermijnen hierdoor het gezag echter overdreven en beweert, dat kinderen zelf heel goed weten, hoeveel zij kunnen verdragen. De kleine gulzigaard onderstreept zijn argu menten natuurlijk óók nog eens enten slotte geeft moeder toe, hoewel zij weet, dat zij - 10 - 1

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 10