—ONZE I I I 1 de sjaal of de ceintuur of NU DE ZOMER KOMT.... van WOF“ - 10 - 1 zietdaar het „geheim',’ waardoor ook de huis vrouw van den deugd-doenden zomer naar be- hooren genieten kan! Volgens den er „EEN KLEURTJE". ons hoedje, van het zakdoekje in het borstzakje. Hetzelfde costuumpje met een ceintuur of zakdoekje is soms ander costuumpje! Het is opmerkelijk, hoe een enkel „kleurtje" soms een heel costuumpje kan ophalen, ja het er heel anders kan doen uitzien. Het is goed, indien wij ons dit herinneren, wanneer we onze sportkleeren koopen. Juist om dat we als regel niet over veel verschillende sportcostuumpjes kunnen beschikken, dienen we deze in een neutrale kleur te kiezen, omdat het dan het gemakkelijkst is, er wat afwisseling bij aan te brengen, bijvoorbeeld door de kleur van andere sjaal, een heel W Deel uw dag anders in! 1 Het is geen pretje, om des zomers, op het heetst van den dag, te moeten wasschen, boenen en schrobben of ander zwaar huishoudelijk werk te verrichten. Toch zijn er maar weinig huis moeders, meenen wij, die zoo verstandig zijn, hun dag des zomers anders in te deelen dan des winters. In landen, waar het altijd buitengewoon warm is,,staan de bewoners des morgens vroeg op en maken hun werk af, vóórdat de zon het heetst is. Wanneer dit laatste het geval is, rusten zij. Hoeveel huisvrouwen volgen dit goede voor beeld na door des zomers vroeger op te staan dan des winters en te zorgen, dat zij met hun zwaarste werk gereed zijn vóór den middag, dus vóórdat hét het heetst is? Niet veel, ge- looven wij! De meesten staan zomer en winter op denzelfden tijd op, haasten zich hun werk gereed te krijgen en „puffen" dan des middags van de hitte. Het gevolg is, dat zij een hekel krijgen aan den mooisten tijd van het jaar, dat zij -overspannen en „op” raken. Ook het koken op de heetste uren van den dag valt niet mee! Het kan in de keuken dan vaak niet om uit te houden zijn! Maar de huis vrouw, die dit doet, verdient eigenlijk niet beter. In de eerste plaats kan zij de warme maaltijden indi^n haar gezin er tenminste op staat om ook gedurende den zomer warme schotels op gediend te krijgen opschuiven naar het avonduur en tusschen den middag „koffie drinken”. Om een uur of zes is het in de keuken uit den aard der zaak niet zóó warm als midden op den dag. Maar nóg beter is het, wanneer zij maaltijden opdischt, bestaande uit fruit, koude groenten, cerealiën en andere voedzame, koude spijzen. Een huisvrouw, die ook maar iets af weet van vitaminen, zal er haar gezin gemak kelijk van kunnen overtuigen, dat dit laatste veel beter is dan aardappelen en vleesch, voor al des zomers, wanneer iedereen toch al met weinig etenstrek aan tafel verschijnt, en warme spijzen den eetlust eer verdrijven dan opwekken! Een andere dagindeeling èn andere spijzen PRAAT UW MAN NIET DOOD! een bekend Engelsch medicus heel wat mannen in letterlijken zin dood gepraat door hun zeurende, zanikende vrouwen. De vrouw, die zeurt, zegt deze dokter, verkort het leven van haar man met eenige oogenblik- ken, telkens wanneer zij haar tong niet meer onder controle heeft. „En bovendien,” zoo zegt hij, „heeft zoo n vrouw de eerste schreden ge zet op den weg naar leelijkheid en ouderdom!" Volgens dezen man der wetenschap speelt de gedachte een groote rol bij den opbouw van onze lichamelijke krachten. Wanneer onze geest vreedzaam is, wordt ons lichaam gesterkt door voedsel of rust; maar „zeuren” leidt zoo wel bij man als vrouw tot een gemoedsgesteld heid, die een physieke aftakeling ten gevolge heeft. Het is vooral belangrijk, dat de maaltijden in een sfeer van rust en vrede genoten worden. Emoties gedurende de maaltijden beïnvloeden op ongunstige wijze de afscheidingen van de be langrijkste klieren, waardoor de gezondheid lijdt. UIT DEN KINDERMOND. Mijn vijfjarig neefje zou ter gelegenheid van den verjaardag van zijn vader gefotografeerd worden. „Moeder," vroeg hij, toen zij even moesten wachten, alvorens de „artist" hen kon ontvan gen, „moeder, wat is eigenlijk fotografeeren?" Zijn moeder wist op deze vraag geen beter antwoord te geven dan haar zoontje eenige foto’s te laten zien, die op de tafel in de wachtkamer lagen en hem te vertellen, dat er nu ook van hem zoon „plaatje” zou worden gemaakt. De uitwerking was echter heel anders, dan zij had verwacht, want mijn neefje begon op eens hard te huilen en riep: „O moeder, ik wil niet op zoo’n plaatje geplakt worden!" 1. Aardig tuinschort van toile de soie of fijn katoen met een geplisseerden volant. 2. Jurk van gebloemde cretonnerok en lijfje afgewerkt met strooken. 3. Eenvoudige sportmantel vae geruite Engelsche staf. De zijbanen zijn rond afgezet; raglanmouwen en groote opgestikte zakken. 4. Mantel van beige tweed. De voor- en achterbaan zijn glad. De zijbanen zijn blousend aangezet op een recht stuk met horizontale ingestikte naden. 5. Keurig mantelpakje van zwart wollen crêpe met witte zijden blouse, die is afgewerkt met de stof van het man telpakje. Het manteltje heeft geen kraag en ronde hoeken. 6. Een mantelcostuumpje van beige wollen stofhieronder wordt een vest gedragen van donkerbruine zijde met gele stipjes, waaruit' een overhemdskraagje van gele toile de soie met een bruine das.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 12