O e- an V en ijn (Wordt vervolgd). ad »te hij en en 'al en >r en af. 'at .ar >te ibt >P ik d- gt e- ;r- jn, st. !F" at v- sn el. voor uit te woede op dagen en nachten lang ik beken eerlijk, dat ik De Vuur- er van?’ ze uit te NEW YORK VOOR 25 JAAR EN THANS.Twee interessante foto's, die nog- een uitstekende illustratie vormen van ons artikel „De schoonheid van den Wolkenkrabber" in ons vorige num mer. Boven: Gezicht op Central Park te New York vijf en twintig jaar geleden. Beneden: Het zelfde stadsgedeelte, zooals het er thans uitziet. Een beter bewijs voor den „groei” van den wolkenkrabber is moeilijk denkbaar. en scheen blij, dat doodsbenauwd voor vreesde, dat deze van Grant kon stak Grant zijn sigaar, die was uitgedoofd, weer aan, gaf order, dat Troman, als hij kwam, di rect bij hem gelaten moest worden, en begon toen zijn kantoor op en neer te loopen, woe dend op zijn sigaar bijtend. zoeken," verbeterde Troman zijn onmiddellijken chef. „Want in werkelijkheid ben ik niets wijzer geworden. Ik heb er dagen en over gepiekerd, maar ten einde raad ben.” „Wat bedoel je precies, Troman?” „We hebben de gangen van alle bekende leden der onderwereld nauwkeurig nagegaan, en ik weet zeker, dat geen van hen „De Vuurroode Man” is. Ik ben overtuigd, dat hij niet alleen ontzettend handig is, maar dat hij bovendien al leen werkt, en wel op een wijze, die geheel nieuw is in de geschiedenis der criminaliteit.” „En dit maakt het zoo moeilijk hem te pak ken te krijgen?" „Juist. Ik weet niet, waar ik moet beginnen naar hem te zoeken. Onze eenige kans hem te arresteeren is gelegen in het feit, dat hij zijn slachtoffers van te voren laat weten, dat hij hen bestelen wil. Hierdoor heb ik nog een geringe hoop, dat wij hem eens te pakken krijgen. Mis schien maakt hij vandaag of morgen een fout of wordt hij te overmoedig en dan is de kans groot, dat wij hem te pakken krijgen." zijn tanden geknarst en zich bezworen, zijn kwelduivel levend of dood in handen te krijgen. Maar zijn woede had hem niets gebaat, en hij voelde zich als het ware aan handen en voeten gebonden. Hij wist niet, waar hij moest begin nen. De gebruikelijke methoden om een dief of inbreker in een val te lokken en te arresteeren, richtten bij „De Vuurroode Man” niets uit! Hij zat toevallig op zijn bureau eenige rap porten te bestudeeren, toen Grant telefoneerde en de hoofdinspecteur riep Troman onmiddel- lijk voor een bespreking bij zich en vertelde hem, wat Grant had gezegd. „We moeten „De Vuurroode Man” te pakken krijgen, Troman!" zei zijn superieur. „Als hij er in slaagt nu ook weer dien Clement Grant te bestelen, zullen onze moeilijkheden niet te overzien zijn! Grant mag zelf een schurk en een oplichter zijn, maar ik hoef je niet te vertellen, dat hij door zijn geld in bepaalde regeerings- kringen heel wat invloed heeft.' „Ik weet het,” antwoordde Troman kort. „En hij zal zeker probeeren 't een paar van ons bij Scotland Yard onmogelijk te maken, indien we er niet in slagen hem en zijn geld te be schermen. Wees eerlijk tegen me, Troman. Jij hebt die ellendige geschiedenis met roode Man" uitgezocht wat denk jij „U bedoelt, dat ik heb geprobeerd 3 Inspecteur Troman genoot de reputatie een zeer moedig speurder te zijn en een buiten gewoon fijnen neus te hebben. Een paar jaar tevoren had hij de aandacht van zijn superieuren op zich gevestigd, doordat hij eenige ingewik kelde en geheimzinnige moordzaken in zeer korten tijd tot klaarheid had gebracht. Als een gevolg hiervan, had hij een mooie promotie ge maakt, en daar hij zich ook in zijn hoogeren rang was blijven onderscheiden, hield men hem algemeen voor een der knapste en gewiektste detectives van Scotland Yard. Toen was „De Vuurroode Man opeens ten tooneele verschenen en had heel Londen door i zijn gedurfde en vooraf aangekondigde dief stallen versteld doen staan. Inspecteur Troman had de opdracht gekregen, hem te arresteeren, maar hoe knap en handig hij ook was, hij was er niet in geslaagd een spoor van „De Vuur roode Man” te vinden, dat hem eenig houvast gaf, laat staan hem te arresteeren. Toen „De Vuurroode Man zijn derden al aangekondigden diefstal had weten voeren, had inspecteur Troman van „Hoe weet je, dat het mr. Jeudwine was?” „Omdat het zijn stem was en hij zelf zei, dat ik met hem sprak. Hij vroeg mij, hem direct met uw privé-lijn te willen verbinden. Is het niet goed, mijnheer? Ik heb order gekregen, u direct met mijnheer Jeudwine te verbinden, indien hij u opbelde!” „Het is in orde. Je kunt gaan!” Het verbaasde meisje haastte zich het kantoor uit. Zoodra de deur achter haar dicht was, draaide Grant zich met een ruk in zijn stoel om. „En die kerel zei, dat hij „De Vuurroode Man” was!” riep hij uit. „Begrijp je dat? Hij bootste de stem van een van mijn ingenieurs na en mis bruikte diens naam om op mijn privé-lijn met mij te worden verbonden. Hij is handig, die kerel!" „De.... „De Vuurroode Man”?” vroeg Ca melot hijgend. „Ja. Hij zei, dat hij mij bestelen zou, indien ik geen honderdduizend pond teruggaf aan de schatkist. Ik zie mezelf al zooiets doen!" „Als hij het op je voorzien heeftbegon Camelot. „Camelot, je maakt me ziek!” verklaarde Grant. „Bezit je dan geen greintje moed?” „Maar die kerel heeft al zoovelen bestolen en de recherche schijnt er niets tegen te kunnen doen.. Hij houdt ze gewoon voor den gek.. Als-ie het op mij voorzien had, zou ik „Maar hij denkt nu, mij bang te kunnen maken, en ik zeg je, Camelot, dat hij den ver keerde voor heeft! Bovendien kan ik het nu aan Scotland Yard zeggen, want ik hoef ze nu dien brief niet te laten zien. Ik kan hun de anjers toonen en hun vertellen van dat telefoonge sprek. Wacht een oogenblik, Camelot!” Clement Grant greep den hoorn van de tele foon en vroeg verbinding met Scotland Yard. Hij vertelde de geschiedenis aan den dienst doenden hoofdinspecteur, hing den haak op'en wendde zich toen weer tot Camelot. „Denk er om, Camelot,” zei hij, „dat je alles, wat je hier vandaag hebt gehoord, vergeet, tot ik je zeg, dat het me niet meer schelen kan, dat je er over spreekt. Direct komt- inspecteur Troman het schijnt, dat die belast is met de arrestatie van „De Vuurroode Man’ Ga nu heen, en vergeet niet, Zaterdag over een week met Brasov hier te zijn. En wat „De Vuur roode Man” betreft wil je wel gelooven, dat ik naar een ontmoeting met hem verlang? Camelot knikte zwijgend hij kon weggaan. Hij was „De Vuurroode Man” en ieder oogenblik op het kantoor verschijnen. Nadat hij heen was gegaan,

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1932 | | pagina 3