o I 1 n 1 H NUTTIGE WENKEN KINDEREN AAN TAFEL -6 5” I k Men heeft het meeste nut van melk, indien men het langzaam en met kleine teugjes drinkt. Op deze wijze genuttigd, kunnen zelfs zij, die niet tegen melk kunnen, gewoonlijk dezen drank nog wel verteren. Des nachts en bij vochtig weer moet ge uw piano steeds gesloten houden. Zet haar op mooie, heldere dagen echter open en laat de zon vooral op de toetsen schijnen, want het zonlicht voorkomt, dat het ivoor geel wordt. Men moet steeds vermijden in vochtige ver trekken meubels, schilderijen en spiegels vlak tegen den muur te zetten of te hangen, omdat er zich dan schimmel vormt die èn voor den muur èn voor de meubels en schilderijen scha delijk kan zijn. Kasten moet men dus 'n eindje van den muur af zetten en bij schilderijen en spiegels moet men onder de hoeken van de lijsten dunne schijven kurk, van gewone flesch- kurken afgesneden, bevestigen. Deze schijfjes vormen dan een kleinen afstand tusschen de lijsten en den muur, zoodat de lucht vrij kan toetreden en schimmelvorming wordt voorkomen. T <Z"inderen aan tafel dit beteekent voor rA moeder altijd iets, dat haar een gevoel 1 X. van onrust geeft, haar heur adem doet inhoudenKinderen aan tafel kunnen van alles aanrichten, nog afgezien van het feit, dat zij moeder nauwelijks tijd genoeg laten om zelf te eten, omdat zij hen telkens helpen moet. En toch kan men zich ook hier door een juiste opvoeding waar men absoluut niet altijd strengheid bij noodig heeft! door voorzich tigheid en wat aanpassing aan de door kinde ren nu eenmaal niet te vermijden ongelukjes, heel wat ergernis besparen. Zoo lang mogelijk moet men de kinderen vooraf laten eten en zorgen, dat ze in bed liggen, wanneer de groote menschen aan tafel gaan. Indien men bedenkt, hoe gewichtig een rustig genoten maaltijd is, zoowel voor de huisvrouw als voor den ge woonlijk vermoeid van zijn arbeid komenden man, dan heeft men de geringe moeite, die het vooraf koken voor de kleine kinderen met zich brengt, er graag voor over. Zoodra de kinde ren echter den leeftijd hebben bereikt, dat zij alleen kunnen eten, kan men hen gerust zon der al te veel bezwaren aan tafel, tegelijk met de andere familie laten meeëten, mits men vooraf maar eenige voorzorgsmaatregelen tegen kleine ongevallen heeft genomen. Zoo moet men er bijvoorbeeld voor zorgen, dat er steeds een doek of zeemlap onder den stoel van het kind ligt, waarmee men, wat er eventueel ge morst is, direct kan opnemen. Ook verdient het aanbeveling den stoel zelf op een flink stuk wasdoek te zetten, dat met etensresten en al na den maaltijd kan worden opgenomen. Ook onder het bord van het kind legt men een stuk wasdoek, dat voorkomen moet, dat het tafel laken vuil wordt. Buitengewoon practisch zijn echter de zoogenaamde morsbladen voor kin deren. Deze zijn gewoonlijk van aardig be schilderd blik en ongeveer veertig bij dertig centimeter groot. Drie van de zijden zijn op staand, terwijl de vierde, aan den kant van het kind, eindigt in een soort gootje, waarin melk en andere vloeistof, die gemorst wordt, ge makkelijk verzameld wordt. Het kind heeft met zoo'n morsblad aan de groote tafel als 't ware een tafeltje voor zichzelf, waarop gemakkelijk plaats is voor zijn bordje en kopje, zijn vork, lepel en etensschuiver. Heeft de kleine nu eens een erg ongeluk stoot het bijvoorbeeld zijn volle kopje melk om dan gebeurt er niets anders dan dat de vloeistof in het daarvoor bestemde gootje loopt, waaruit men het, door het blad even boven den gootsteen om te keeren, gemakkelijk kan verwijderen. Een der gelijk blad kan natuurlijk ook heel goed van hout zijn, en wie een beetje handig is, kan het gemakkelijk zelf maken en aardig, desnoods met behulp van schablonen, beschilderen. Natuurlijk heeft het kind met zijn morsblad geen vrijbrief om naar hartelust te mogen knoeien. Iedere moeder zal vanzelfsprekend al haar best doen haar kind zoo netjes mogelijk te doen eten. Het morsblad kan hierbij 'n goede aansporing zijn, omdat het kind het aardig be schilderde blad graag zoo netjes mogelijk zal willen houden. 1624 1625 o ol a V V l I I l l f t t 1623. Elegante fluweelen visitejapon met licht fluweelen vest en manchetten. Hals en manchetten zijn afgezet met bunzingbont. Ben.: 3 m. van 1 m. br.gameering: 0.80 m. van.1 m. br. 1624. Namiddagjapon van wollen crêpe met doffende mouwdeelen en kraag van kant en klokkende zijbanen. Ben.: 3.50 m. van 1 m. br. 1625. Visitetoilet van flamisol met een schouderstuk, dat van voren met een overslag doorloopt tot aan de taille. Het vestje is van licht en donker fluweel. Ben.: 3.75 m. van 1 m. br. - 10 -

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1933 | | pagina 10