li LX •i ■1 4 12 I j Te 's-Gravenhage is de nieuwe groenten- en fruitmarkt offi cieel door den burgemeester geopend. In het R. K. Krankzinnigengesticht te Heilo heeft een hevige brand gewoed. Gelukkig konden de honderdvijftig patiënten worden gered, doch er werd groote materieele schade aangericht. De Vereeniging voor Paedagogiek herdacht haar 75-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan zij officieel door het gemeentebestuur in de St.-Michielskapel ontvangen werd. In het midden met ambtsketen wethouder Mulder. Een Japansch beeld, de drakenkoning voor stellend, vervaardigd door Van Hout, dat te zien is in het museum van Aziatische Kunst te Am sterdam, waarvan een der afdeelingen geheel is gereorganiseerd. De nieuwe Italiaansche gezant, Francesco Maria Taliana, heeft dezer dagen zijn geloofsbrieven overhandigd. Met ingang van 1 Januari is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan den bode van den wethouder van Onderwijs, Kunstenen Wetenschappen te Amster dam, den heer J. Harmsen. De Japansche gezant in ons land, de heer N. Matsunaga, die binnenkort zal vertrekken naar Weenen, alwaar hij in dezelfde functie is be noemd. De consul-generaal van Noorwegen, de heer C. Skybak, heeft dezer dagen zijn ambt neergelegd, wegens het be reiken van den vastgestelden leeftijdsgrens, ter gelegenheid waarvan hij in hotel Weimar te Rotterdam een af scheidsdiner gaf. Tweede van rechts: de consul-generaal. In de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam werd een tentoonstelling van Reli gieuze Kunst gehouden. „Johannes”, een beeld houwwerk in hout van Theo van Reijn. kt

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1933 | | pagina 12