MEDEDELINGEN 43 Overdrukken Van de artikelen in de zojuist verschenen Ar chieven 1989, 1990 en 1991 zijn als gebruikelijk weer overdrukken gemaakt. Zij worden met name vervaardigd voor verkoop aan personen en instelingen buiten het Genootschap, maar het is denkbaar dat leden deze aan vrienden en kennissen cadeau zouden willen doen. Wij geven daarom een overzicht van de titels en de prijzen. J.H. Kluiver, Willem Sybrand Unger 1889-1963- Levensbericht en bibliografie, 9,50. V. Enthoven, 'Veel vertier'. De Verenigde Oostin- dische Compagnie in Zeeland, een economische reus op Walcheren, 19,50 R.M. van Heeringen, Archeologische kroniek van Zeeland over 1988. 5,50 B.J. de Melker, Het oudste stadsrecht van Aar denburg, f 12,50 C.M. van Hoorn, Zierik.zeese medici vanaf de veertiende eeuw tot ca 1600. f 7,50 M.J. Eijgenraam, Menschlievendheid en eigen belang. De behandeling van de slaven aan boord van de schepen van de Middelbargsche Commercie Compagnie, f 6,50 R.M. van Heeringen, Archeologische kroniek- van Zeeland over 1989. f 3,50 Werkgroep Muziek Hoewel de Werkgroep Muziek door subsidies van de Provincie Zeeland en de Gemeente Mid delburg in staat is, een aantrekkelijke concert reeks te verzorgen, blijft zij voor verdere uit bouw van haar instrumentarium aangewezen op de contributie van de leden. Met ca 140 per sonen is het ledental niet onaanzienlijk, maar het zou meer kunnen zijn. Wij wekken daarom degenen die de authentieke muziekuitoefening willen bevorderen op, zich als lid aan te mel den bij het secretariaat van de werkgroep, Bo- gardstraat 18 4331 BN Middelburg. De jaarlijkse contributie bedraagt 15,-. De Werkgroep hoopt het volgende jaar weer met een aantrekkelijk programma te komen. In mei is er een cyclus van orgelconcerten op het fraaie historische orgel van de Oostkerk te Mid delburg. In september is een concert door een Renaissance-blazersensemble in de Abdij ge pland. Met de Zierer-vleugel zal een liederen- avond worden verzorgd. Dan is er nog een kamermuziekavond en het gebruikelijke mu seumconcert. Over deze activiteiten volgen na dere mededelingen. Werkgroep Historie en archeologie De werkgroep mag terugzien op een geslaagde excursie op zaterdag 28 september jl. Onder lei ding van de heer W. Weber bezichtigden de 58 deelnemers 's morgens eerst Fort Rammekens. Onder leiding van de heer L. Hollestelle volgde daarna een busrit langs de ingepolderde oude havenkanalen van Middelburg. In Middelburg werden de deelnemers ontvangen in het huis 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51, in het kader van het onderzoek naar de mogelijkheid dit ge bouw als huisvesting voor het Genootschap en de werkgroepen te verwerven. In de zaal vond eerst de ledenvergadering plaats. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering tot in stelling van een 'Historische studiegroep Mid delburg' (zie het afzonderlijk bericht hierover), 's Middags volgde een rondrit over Walcheren en de excursie eindigde in Veere met een be zoek aan de Schotse huizen en het historisch stadhuis. Historische studiegroep Middelburg De werkgroep Historie en Archeologie besloot in haar ledenvergadering op 28 september tot instelling van een 'historische studiegroep Mid delburg'. Het initiatief is afkomstig van W. Dirk- sen. Deze zette op de vergadering uiteen, dat vaak allerlei gegevens over de binnenstad van Middelburg verloren gaan doordat geen regis tratie plaatsvindt. Ook worden deze door onbe kendheid met de middeleeuwse geschiedenis van de stad onvoldoende geïnterpreteerd. Het doel van de studiegroep is om door combinatie van archiefonderzoek met gegevens ter plaatse meer inzicht te krijgen in de bewoningsgeschie- denis van Middelburg. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de coördinator, mr W. Dirksen te Middelburg, tel. 01180-25112. Schouwen aanschouwd In september verscheen ter gelegenheid van de tentoonstelling uit de Zelandia Illustrata een catalogus met een selectie uit het tentoonge stelde materiaal, onder de titel Schouwen aan schouwd. Het boekje is uitgevoerd in oblong- formaat 25 x 35 cm en telt 20 pagina's. Tal van originele tekeningen van de 17de tot de 19de eeuw zijn gereproduceerd, meest op ware grootte. De prijs bedraagt 9,50 exclusief ver zendkosten.

Zeeland | 1991 | | pagina 45