84 MEDEDELINGEN denis van de muziektheorie (van Aristoxenos tot Stockhausen). Momenteel is hij als wetenschap pelijk onderzoeker werkzaam ten behoeve van het Nederlands Volksliedarchief van het P.J. Meer- tens-Instituut te Amsterdam. Daarnaast doceert hij aan de Rijksuniversiteit Utrecht en is hij artistiek leider van de Camerata Trajectina. Dit ensemble is een vaste gast op het Utrechtse Festival voor Oude Muziek. Het nam zes langspeelplaten op en heeft enkele compact discs in voorbereiding. Ook Suze van Grootel is lid van de Camerata Trajectina, waarmee ze optrad in programma's over Joost van den Vondel, Dirck Volckertsz. Coornhert en in het middelnederlandse "Pacxken van Minne". Ze maakte met het ensemble tour nees naar Oxford en Bulgarije. Daarnaast treedt ze solistisch op in opera's (b.v. in Mozarts "Die Zauberflöte"), in oratoria en in liederenrecitals. Werkgroep Kunstgeschiedenis in oprichting Reeds enige tijd wordt binnen het Zeeuws Ge nootschap gedacht over de oprichting van een werkgroep kunstgeschiedenis. Tijdens de vorig jaar gehouden serie colleges kunstgeschiedenis van mevrouw Portheine is via een invulformulier de belangstelling voor een dergelijke werkgroep gepeild. Op basis hiervan lieten twintig genoot schapsleden weten in een lidmaatschap geïnter esseerd te zijn. Inmiddels heeft op 3 februari jongstleden een eerste bijeenkomst plaatsgevon den. Tijdens deze bijeenkomst is nog niet tot for mele oprichting overgegaan. Wel is alvast een ontwerp-reglement voor de werkgroep vastge steld. Volgens dit reglement stelt de werkgroep zich in algemene zin ten doel, het inzicht en de kennis inzake kunstgeschiedenis te bevorderen. De werkgroep wil zich gaan bezighouden met het organiseren van activiteiten zoals lezingen, bijeenkomsten en excursies over schilder-, bouw en beeldhouwkunst, kunstnijverheid en andere onderdelen van het vakgebied kunstgeschiedenis. De werkgroep wil voorts het onderzoek en de kennisverbreiding met betrekking tot cle kunstge schiedenis van Zeeland bevorderen en zich sterk maken voor het behoud, de conservering en de verwerving van objecten die voor de kunstge schiedenis van Zeeland van belang zijn. De komende tijd wordt door enkele "voortrek kers" aan een activiteitenplan gewerkt. Dit zal worden besproken tijdens een volgende bijeen komst, welke op 27 april a.s. om 19-30 uur in het pand 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51 te Middel burg, zal plaatsvinden. Tijdens deze bijeenkomst zal verder door de heer drs. W.H.P. Scholten, pro vinciaal museumconsulent, een lezing over de Zeeuwse musea worden gehouden. Een breed draagvlak is een voorwaarde voor de oprichting van een werkgroep kunstgeschie denis. Genootschapsleden die op een of andere wijze in de kunstgeschiedenis van Zeeland zijn geïnteresseerd, worden van harte uitgenodigd zich bij de werkgroep i.o. aan te sluiten. Gaarne naam en adres opgeven bij het secretariaat van het Genootschap (tel: 01180-30347). Ook niet-ge- nootschapsleden zijn overigens van harte wel kom! Werkgroep film- en communicatieweten schappen De werkgroep film- en communicatieweten schappen in oprichting wil dit jaar enkele films vertonen, waarbij na cle voorstelling gelegenheid voor discussie met de regisseurs zal worden ge boden. Voor de precieze data vetwijzen wij naar de agenda middenin Zeeland. Nu al wordt aan dacht gevraagd voor ons Internationaal Seminar tijdens het vierde Filmfestival Zeeland, op vrijdag 18 en zaterdag 19 september. Het thema is "Islam in Film en Media". Dr. Ibrahim Abdulwahab El- Sheikh, een Nederlandstalige Egyptenaar, arabist, Midden-Oostenspecialist en mediadeskundige, zal een lezing verzorgen. Prof. Fatima Goudman-Van Gelder, hoogleraar islam aan de faculteit voor de vergelijkende godsdienstwetenschappen (FVG) te Wilrijk, Antwerpen, zal een inleiding in de Islam verzorgen. De heer A. Goudman zal de praktijk en de mystiek van de Soeffisma belichten. Tevens zal een forumdiscussie plaatsvinden tussen Rab bijn prof. Abraham Malinsky (FVG), inspecteur van het rabbinaal ondeiwijs, en bovengenoemde dr. Ibrahim Abdulwahab El-Sheikh. Beide perso nen hebben tijdens de Golfoorlog regelmatig ach tergrondinformatie verstrekt voor resp. de Belgi sche en de Nederlandse televisie. Bovendien komt de in Duitsland bekende mediaspecialist en filmdeskundige Eckart Pfarrer, verbonden aan de Universiteit van Munchen. Tot slot hopen wij dat de Nederlandse communicatie- en pr-specialist prof. dr. A. van der Meijden, verbonden aan de Rijksuniversiteit Utrecht, een college wil verzor gen over dit thema. Werkgroepleden en andere belangstellende se minardeelnemers kunnen aan de hand van te vertonen film-, video-, televisie- en ander me- diamateriaal hun visie geven en met elkaar in dis cussie treden.

Zeeland | 1992 | | pagina 46