.EIDSPLAN ZEEUWS MUSEUM 103 j. 1: De kleclerdrachtzaal op de zolder van het Zeeuws Museum. Foto: Jan en Fridtjof Versnel, Amsterdam. beschouwer de indruk maken heel willekeurig te zijn samengesteld, en dus zou een analyse van de sterke en zwakke zijden daarvan allerminst heb ben misstaan. Voor de klaarblijkelijke, maar ner gens verwoorde onvrede met de bestaande ver zameling was dan een begrijpelijke achtergrond geschetst. En wellicht had het bestuur dan beseft, dat een eigenlijk even willekeurig lijstje wensen niet vanzelf tot een beter museum zal leiden. Ik ben ervan overtuigd dat een museum alleen op basis van en in aansluiting - en zeker ook in reactie - op de aanwezige verzameling tot een completer geheel kan uitgroeien. Anders is het verstandiger maar meteen een geheel nieuw mu seum te beginnen. Van een dergelijk besef blijkt in het beleidsplan echter niets. Dat is spijtig en maakt het plan in inhoudelijk opzicht tot een ge miste kans. Wat voor soort museum? Het overzicht van de sterktes en zwaktes van het Zeeuws Museum wordt gevolgd door een hoofd stuk dat is getiteld 'Actieplannen' en dat in een paragraaf over de korte termijn (1992), de mid dellange termijn (1993-1995) en de lange termijn (1996-1999) is verdeeld. Verder dan het eind van dit millennium heeft men blijkbaar niet durven kijken. In dit hoofdstuk wordt aangegeven hoe men de uit de sterkte/zwakte-analyse naar voren gekomen knelpunten denkt op te heffen. Pas in het gedeelte over de lange termijn komt de lezer een karakterisering van het Zeeuws Mu seum tegen die als uitgangspunt voor een beleid zou kunnen dienen: 'Het Zeeuws Museum is een museum voor de provincie Zeeland, met als voornaamste taak het belang en de betekenis van

Zeeland | 1992 | | pagina 21