124 MEDEDELINGEN SERIE III Biotechnologie: genen, produktieprocessen, ethiek Nummer 9: 29 januari 1993 Prof. dr. M.C.E. van Dam-Mieras: Cel, gen, bio technologie vember 1992. Inschrijving alleen voor serie III: uiterlijk 27 janu ari 1993. Ook aan de zaal kunnen toegangskaarten wor den gekocht. Nummer 10: 5 februari 1993 Prof. dr. M.C.E. van Dam-Mieras: van biotechnologie Toepassingen Uitgave van het Zeeuws Genootschap Nummer 11: 12 februari 1993 Drs. G. Mijnbeek Ch. Eng.: Produktieprocessen en biotechnologie Nummer 12: 19 februari 1993 Dr. J. Jelsma: Ethiek en biotechnologie Tijden en plaats De colleges worden gegeven op vrijdagmiddag, telkens van 16.45 tot 18.45 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg. Inschrijvingskosten Voor leden Voor niet-leden Per college Alle 12 colleges Alleen serie I Alleen serie II Alleen serie III KWGZ 8,- 75, 30, 30, 30,— KWGZ 10,— 100,— 36,- 36, 36,- Voor HBO/WO-studenten (dagopleiding, géén deeltijdstudie): per college 5, Inschrijving Inschrijving dient te geschieden door overmaking van het collegegeld op postbankrekeningnr. 2830145 of bankrekeningnr. 47.70.40.837 ten name van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg, onder vermel ding van 'Genootschapscolleges 1992-1993' en een exacte weergave van de nummers der te vol gen colleges. Als bevestiging van uw inschrijving ontvangt u een toegangskaart, die bij het begin van de colle ges getoond dient te worden. Ook aan de zaal kunnen toegangskaarten worden gekocht. Van HBO/WO-studenten wordt gevraagd een in- schrijvingsbewijs te tonen van de instelling waar aan zij studeren. Inschrijvingsdata Inschrijving voor alle colleges en serie I: uiterlijk 15 september 1992. Inschrijving alleen voor serie II: uiterlijk 10 no- In 1966 heeft het Genootschap in het Archief een artikel opgenomen getiteld 'Verzameling van West-Zeeuwsvlaamse uitdrukkingen, gezegden, spreekwijzen en merkwaardig woordgebruik'. De overdruk van dit artikel is al enige tijd uitver kocht, terwijl er nog regelmatig vraag naar is. Van deze overdruk uit het Archief 1966 is nu een fo tografische herdruk gemaakt. Deze werd mogelijk doordat Leenhouts Aannemingsbedrijven in Sluis dit boekje als relatiegeschenk wilde verspreiden. De indertijd door een commissie van het Zeeuws Genootschap en de Heemkundige kring voor West Zeeuwsch-Vlaanderen samengestelde 'verza meling' bleek een 'bestseller' en was al snel uit verkocht. Nu is het boekje weer te verkrijgen bij het secretariaat van het Genootschap, Kousteen sedijk 7, 4331 JE Middelburg. Prijs: 15, Werkgroep Theologie In het seizoen 1992-1993 zal de Werkgroep Theo logie een viertal lezingen organiseren over het centrale thema biomedische ethiek. De eerste lezing zal zich bepalen tot het thema ethiek, begripsbepaling en fundering. Bestaat er een bijzondere christelijke ethiek en hoe manifes teren zich de algemene beginselen met betrek king tot deelgebieden zoals biomedische techno logie? Verder zal er gesproken worden over de mogelijkheden op het terrein van de bio-techno- logie. Onderwerpen als DNA-onderzoek en pre natale diagnostiek zullen daarbij ter sprake ko men. Daarna wordt de vraag behandeld wat de verantwoordelijkheid van de wetenschapper is op dit terrein. Ten slotte zal gesproken worden over de bio medische ethiek met betrekking tot de mens. Kwesties als bevruchtingstechnieken, verantwoor delijkheid voor het leven en levensbeëindiging zullen onderwerp van beschouwing worden. Tot slot ook de vraag in hoeverre God met techniek te maken heeft.

Zeeland | 1992 | | pagina 46